KONTO FIRMOWE PEKAO BANK – KONTO PRZEKORZYSTNE BIZNES

Klienci biznesowi przeglądając ofertę Pekao Banku z pewnością zwrócą uwagę na Konto Przekorzystne Biznes, które już przy niewielkiej aktywności pozwala na uniknięcie wielu opłat.

Bank przygotował także funkcjonalną aplikację mobilną Peopay zawierającą mobilne płatności i funkcję wielowalutową. Z oferty skorzystać może szerokie grono odbiorców, ponieważ oferta jest bardzo różnorodna.

Konto firmowe Pekao Bank – opłaty

Przedsiębiorcy wybierając konto firmowe kierują się przede wszystkim wysokością opłat, aby niepotrzebnie nie obciążać budżetu. Oczywiście rachunek powinien być także funkcjonalny.

Konto Przekorzystne Biznes jest propozycją dla przedsiębiorstw, których roczne przychody pochodzące ze sprzedaży nie przekraczają 5 mln zł i skorzystać z niego mogą:

 • jednoosobowe działalności gospodarcze;
 • firmy z uproszczoną rachunkowością;
 • wspólnoty mieszkaniowe;
 • zarządy wspólnot;
 • fundacje;
 • stowarzyszenia.

Co miesiąc bank pobiera opłatę (12 zł) za obsługę rachunku, ale można jej łatwo uniknąć realizując jeden z poniższych warunków:

 • wykonanie przelewu do ZUS lub Urzędu Skarbowego;
 • zapewnienie wpływu na rachunek w wysokości min. 2000 zł;
 • rozliczenie przynajmniej 1 transakcji z terminala wydanego przez bank;
 • zrealizowanie min. 1 transakcji wymiany walut;
 • opłacenie 1 raty leasingu w Pekao Leasing.

Bank podaje informacje, że firmy działające na rynku krócej niż 12 miesięcy oraz organizacje pożytku publicznego mają możliwość bezpłatnego korzystania z Konta Przekorzystnego Biznes przez rok bez dodatkowych warunków.

Przedsiębiorcy mają również możliwość otwarcia pomocniczego rachunku, za który pobierana jest opłata w wysokości 10 zł miesięcznie. Do rachunku wydawane są dwa typu kart płatniczych:

 • Visa Business;
 • Mastercard Business (wielowalutowa).

Przy użyciu obu kart przedsiębiorcy mają możliwość realizowania płatności internetowych i zbliżeniowych. Bank nie pobiera opłaty od klientów za wydanie karty oraz jej odnowienie.

Należy jednak mieć na uwadze to, że jej comiesięczna obsługa kosztuje 8 zł.

Oczywiście bank daje możliwość na uniknięcie jej po spełnieniu warunku, jakim jest wykonanie transakcji bezgotówkowych o wartości min. 500 zł miesięcznie.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Wypłacanie gotówki w bankomatach należących do sieci Pekao jest bezpłatne.

W przypadku korzystania z innych urządzeń należy pamiętać o tym, że za darmo zrealizujemy jedynie dwie pierwsze wypłaty w miesiącu, a za kolejne trzeba niestety opłacić prowizję w wysokości 2% kwoty (min. 5 zł).

Opisane powyżej warunki dotyczą także wypłacania gotówki w bankomatach poza granicami Polski.

Z kolei jeśli chodzi o wpłacanie gotówki przy użyciu wpłatomatów warto korzystać z tych, które należą do Pekao, ponieważ realizowane w nich wpłaty są darmowe do kwoty 100 tys. zł.

Po przekroczeniu tej kwoty bank pobierze od nas prowizję, która wynosi 0,2%.

Niestety prowizji nie da się uniknąć również w przypadku korzystania z wpłatomatów oznaczonych logiem Blika (0,4%, min. 2 zł).

Mało korzystne jest także korzystanie z usługi cashback, ponieważ każda taka operacja to koszt w wysokości 2 zł.

Nie ma również dobrych informacji dla przedsiębiorców korzystających z opcji wpłacania lub wypłacania gotówki w oddziale banku. Ustalona opłata wynosi 0,3% (min. 8 zł).

W przypadku wypłacania gotówki prowizja nie zostanie pobrana pod warunkiem, że nie przekroczymy kwoty w wysokości 10 tys. zł miesięcznie.

Realizując przelewy wewnętrzne między rachunkami nie zapłacimy żadnej prowizji.

Pekao udostępnia klientom pakiet 15 bezpłatnych przelewów/zleceń stałych do innych banków w miesiącu. Niestety po wyczerpaniu puli opłata za każdy przelew to 1,50 zł.

Jeśli chcielibyśmy nieco na tym zaoszczędzić warto zainteresować się możliwością zlecania darmowych przelewów przy pomocy aplikacji mobilnej PeoPay.

Bezpłatnie są również polecenia zapłaty i przelewy do ZUS i US.

Jeśli zależy nam na tym, by przelew szybko trafił do odbiorcy można skorzystać z opcji przelewu natychmiastowego, który kosztuje 10 zł.

Niestety niemała kwota jest pobierana podczas wykonywania przelewu w placówce banku (15 zł).

Autoryzacja operacji odbywa się za pomocą przysyłanych przez bank kodów SMS, z których pierwsze 20 jest darmowe, a kolejne to koszt 0,30 zł/szt.

Opłaty dotyczące przelewów zagranicznych przedstawiają się następująco:

 • SEPA – bank udostępnia pulę 15 darmowych przelewów, po jej wyczerpaniu opłata wynosi 1,50 zł;
 • SWIFT – prowizja 0,25%, min. 30 zł, maks. 120 zł.

Aplikacja mobilna

Dla przedsiębiorców, którzy nie rozstają się ze swoim smartfonem bank Pekao przygotował mobilną aplikację PeoPay, w której można sprawdzić historię rachunku, wypłacić pieniądze z bankomatu i w szybki sposób opłacić fakturę po jej zeskanowaniu.

Jeśli klienci posiadają kilka rachunków w Pekao mają możliwość powiązania ich w aplikacji, co daje możliwość swobodnego przełączania się między nimi bez konieczności logowania się za każdym razem.

Aplikacja PeoPay zawiera następujące funkcjonalności:

 • realizacja przelewów na rachunki krajowe i na telefon;
 • mobilne płatności: Blik, Apple Pay, Google Pay;
 • płatności w Internecie realizowane przy użyciu kodów QR;
 • płatności zbliżeniowe telefonem w PLN i obcych walutach (bez konieczności przewalutowania).

Oferta walutowa

Udogodnienia, które oferuje Pekao SA w ramach oferty walutowej wyglądają naprawdę obiecująco.

Przedsiębiorcy współpracujący z kontrahentami zza granicy mogą otworzyć darmowe konta pomocnicze w aż 20 walutach obcych, skorzystać z puli 15 bezpłatnych przelewów SEPA w miesiącu i cieszyć się brakiem opłat za otrzymane przelewy dewizowe.

Dodatkowo oferowany przez Pekao Kantor Pekao24 oferuje konkurencyjne kursy walut.

Aktywacja usługi możliwa jest w placówce bankowej lub za pomocą infolinii.Później korzystać z niej można zarówno w mobilnej aplikacji jak i w serwisie transakcyjnym.

Wymiana walut realizowana między własnymi kontami dewizowymi w Pekao traktowana jest jak przelew wewnętrzny, co pozwala na otrzymanie pieniędzy od razu.

Innym udogodnieniem jest oferowana karta wielowalutowa, którą można przypiąć do rachunku biznesowego i innych kont w obcych walutach (EUR, USD, GBP, CHF).

Proponowane rozwiązanie daje możliwość rozliczania bezgotówkowych transakcji bezpośrednio w obcej walucie, dzięki czemu klient nie ponosi kosztów związanych z przewalutowaniem oraz prowizji.

Transakcje, które realizowane są z rachunku prowadzonego w złotówkach kartą wielowalutową są rozliczane po korzystnym kursie Mastercard bez konieczności opłacania prowizji za przewalutowanie.

Oferta dla mikroprzedsiębiorstw i detalistów

Biorąc pod uwagę całkiem korzystne warunki prowadzenia Konta Przekorzystnego Biznes z pewnością sprawdzi się ono w przypadku firm, które dopiero co pojawiły się na rynku.

Już na samym początku można liczyć na pomoc ze strony banku związaną z załatwianiem formalności.

Decydując się na wypełnienie wniosku w Pekao24 lub PeoPay można od razu otworzyć rachunek biznesowy i zarejestrować działalność gospodarczą. Jedynym wymaganiem jest posiadanie profilu zaufanego.

Co ciekawe, takie firmy mogą zyskać zwolnienie z opłat za prowadzenie konta przez rok bez spełniania dodatkowych warunków.

Młode firmy mają niewielki zakres działania, więc limity i ograniczenia stawiane przez bank nie powinny stanowić problemu, a pozwolą na zaoszczędzenie pewnej kwoty.

Przedsiębiorcy działający w branży handlowo – usługowej mogą skorzystać z oferty terminali płatniczych, dzięki której można zyskać zwolnienie z opłaty za dzierżawę przez półtora roku:

 • 12 miesięcy za przystąpienie do programu Polska Bezgotówkowa;
 • 6 miesięcy w ramach wewnętrznej promocji banku.

Standardowa prowizja mieści się w przedziale od 30 do 50 zł miesięcznie i uzależniona jest od wybranego modelu terminala. Prowizja od transakcji kartą została ustalona na 0,7%.

Oferta kredytowa

Bank Pekao SA nie zapomina również o tym przedsiębiorcach, którzy z różnych powodów potrzebują wesprzeć się kredytem. W szerokiej ofercie znajdziemy kredyty:

 • obrotowe;
 • inwestycyjne;
 • dla mikroprzedsiębiorców z gwarancją EFI EaSI;
 • technologiczny;
 • dla podmiotów ubiegających się o dotacje unijne;
 • Pożyczkę Przekorzystną Biznes.

Dodatkowo można skorzystać z opcji założenia karty kredytowej MOTO Biznes. Pozwala ona na częściowy zwrot gotówki za zrealizowane bezgotówkowe płatności na stacjach paliw w Polsce (maks. 50 zł w jednym cyklu rozliczeniowym).

Jak założyć konto firmowe Pekao Banku?

Otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes jest możliwe w każdej placówce banku.

Inną opcją jest zrobienie tego przez Internet, jednak należy prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą i posiadać osobiste Konto Przekorzystne.

Jeśli spełniamy oba warunki, możemy wypełnić wniosek udostępniony na stronie banku i założyć konto przy pomocy aplikacji PeoPay i metody ”na selfie”.

Konto firmowe Pekao Bank – opinia

Jak można zauważyć już niewielka aktywność na rachunku pozwala na uniknięcie dwóch opłat. Dodatkowo bank udostępnia aż 5 możliwości na uniknięcie prowizji za utrzymanie konta, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Oczywiście konto firmowe Pekao Banku ma wiele zalet, jednak najbardziej atrakcyjne będzie dla tych przedsiębiorców, którzy szukają sposobu na ulokowanie nadwyżek finansowych.

Oferta oszczędnościowa proponowana przez Bank Pekao jest niestety mało atrakcyjna.

Pomimo tego Konto Przekorzystne Biznes warte jest zainteresowania, choćby dlatego, że oferuje korzystne warunki finansowe i nowoczesną bankowość internetową oraz mobilną aplikację.

Ranking kont