KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA

Konto bankowe można obecnie otworzyć na 4 sposoby: poprzez wizytę w oddziale, za pomocą infolinii, aplikacji mobilnej oraz przez internet.

Niektóre banki przy otwieraniu rachunku osobistego online, umożliwiają zawarcie umowy poprzez przelew weryfikacyjnybez kuriera i podpisywania papierowej umowy.

Ciekawą opcją jest również tzw. wideo weryfikacja, ale banki póki co niechętnie stosują tę technologię. Konto założone poprzez przelew weryfikacyjny lub wideo weryfikację jest aktywne od zaraz.

Które banki umożliwiają szybką metodę weryfikacji i otwarcie konta bez kuriera i bez podpisywania papierowej umowy? Aktualnie takie instytucje można policzyć na palcach jednej ręki.

KONTO BANKOWE BEZ KURIERA I BEZ PODPISYWANIA UMOWY

KONTO BANKOWE BEZ KURIERA I BEZ PODPISYWANIA UMOWY

KONTO OD ZARAZ - BEZ WYCHODZENIA Z DOMU - W JAKICH BANKACH?

Największą zaletą zakładania konta online bez kuriera, jest brak zbędnych formalności – rachunek otwieramy bez podpisywania umowy i bez dokumentów (dowodu osobistego, paszportu).

Cała procedura trwa zazwyczaj kilka minut i pozwala na oszczędność czasu (kolejki) i pieniędzy (np. dojazd do oddziału banku). Jednak otwierając konto za pomocą przelewu weryfikacyjnego, należy pamiętać o ważnej kwestii.

WAŻNE
Przelew identyfikacyjny musi zostać wykonany z konta, którego dane właściciela są identyczne jak te, które podaliśmy we wniosku o nowe konto osobiste.

Konto online bez kuriera i przelewu - video weryfikacja

Ciekawą opcją na założenie rachunku osobistego bez kuriera, jest również potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą tzw. wideo weryfikacji.

Jednak póki co, banki nie spieszą się z powszechnym wprowadzaniem tej usługi w życie. Na czym polega ta  metoda?

Po wybraniu tego sposobu zawarcia umowy, zostaniesz połączony z pracownikiem banku i poproszony o włączenie kamery internetowej.

W trakcie całego procesu będziesz musiał m.in. przybliżyć dokument (dowód osobisty lub paszport) do swojej twarzy oraz do kamerki.

Pozwoli to algorytmowi na weryfikację Twojej tożsamości. Po pozytywnym zakończeniu procedury, Twój rachunek powinien być aktywny w ciągu kilkunastu minut.

Konto bankowe przez Internet bez kuriera – podsumowanie

Przez lata jedynym sposobem na założenie rachunku osobistego w banku była wizyta w jego oddziale.

Jednak rozwój nowoczesnych technologii, umożliwił klientom uniknięcie kolejek do okienka oraz szybkie i wygodne korzystanie z usług i produktów banku.

Obecnie dużą popularnością cieszy się zakładanie konta osobistego przez Internet.

A w zależności od wybranej metody aktywacji – taki rachunek może być w pełni funkcjonalny już w kilka minut po otwarciu.

Jeżeli więc zależy nam na czasie, otwarcie konta bez kuriera, bez dokumentów i podpisywania umowy, może być idealnym rozwiązaniem.

Konto bankowe przez Internet bez kuriera 2019 r.

Ocena internautów
[Ogółem: 2 Średnio: 3.5]