KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA

Zastanawiasz się, jak założyć konto bankowe przez internet od zaraz? Sprawdź, jak otworzyć konto bez kuriera, bez podpisywania umowy i bez wychodzenia z domu, aktywne od zaraz – 100% online.

Aktualnie mamy do dyspozycji kilka metod na szybkie uwierzytelnienie tożsamości i zawarcie umowy o rachunek osobisty. Co sprawia, że korzystanie z nowo otwartego konta jest możliwe nawet w ciągu kilku minut.

Swoje dane możemy potwierdzić za pomocą kilku sposobów: za pomocą selfie (wykonanie zdjęcia twarzy i dowodu osobistego), przelewu weryfikacyjnego z innego banku, wideo weryfikacji (rozmowy na czacie z pracownikiem banku), e-dowodu osobistego.

OTWÓRZ KONTO BANKOWE ONLINE W BANKU PEKAO

⇒ ZAŁÓŻ KONTO PRZEKORZYSTNE W BANKU PEKAO

Wybierz sposób otwarcia rachunku

Konto online aktywne od zaraz można założyć za pomocą selfie – wykonując zdjęcie własnej twarzy oraz dowodu osobistego.

Alternatywnie można potwierdzić swoją tożsamość za pomocą zalogowania się w innym banku, w którym już posiadamy rachunek (metoda dostępna na razie tylko na komputer / desktop).

Z takiej możliwości skorzystamy pod warunkiem, że posiadamy konto w którymś z 9 banków:

Zakładanie konta online przez logowanie się w innym banku

OTWÓRZ KONTO BANKOWE ONLINE W mBANKU

⇒ ZAŁÓŻ eKONTO OSOBISTE W mBANKU

Opcję założenia konta przez internet znajdziemy na dole strony mBanku.

Założenie konta online aktywnego od zaraz jest możliwe za pomocą kilku metod: w aplikacji przez selfie i e-dowód oraz przez stronę internetową za pomocą e-dowodu.

 

Załóż konto bankowe online w mBanku - dostępne metody

OTWÓRZ KONTO BANKOWE ONLINE W BANKU MILLENNIUM

⇒ ZAŁÓŻ KONTO 360º W BANKU MILLENNIUM

Konto aktywne od zaraz można założyć na dwa sposoby: za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku oraz w aplikacji mobilnej na selfie.

Pierwszy sposób pozwala założyć konto bankowe online bez weryfikacji dowodem osobistym. Druga metoda jest jeszcze szybsza, bank deklaruje aktywację konta nawet w 5 minut.

Załóż konto bankowe online za pomocą przelewu weryfikacyjnego  

 

Otwórz konto bankowe na selfie w aplikacji mobilnej banku

OTWÓRZ KONTO BANKOWE ONLINE W SANTANDER BANKU

⇒ ZAŁÓŻ KONTO SANTANDER

Konto bankowe 100% online założymy także w Santander Banku – metodą na selfie. Podczas wypełniania wniosku o nowy rachunek należy zaznaczyć odpowiednią opcję.

Możemy również skorzystać z drugiej możliwości i otworzyć konto bankowe bez selfie – weryfikacja kurierem.

Konto bankowe online w Santander Banku - wybór metody weryfikacji

OTWÓRZ KONTO BANKOWE ONLINE W ING BANK ŚLĄSKI

⇒ ZAŁÓŻ KONTO DIRECT W ING BANK ŚLĄSKI

Szybkie konto bankowe w ING Bank Śląski możemy założyć na dwa sposoby: za pomocą selfie oraz przelewu weryfikacyjnego.

Przy czym przelew weryfikacyjny można wykonać tylko z następujących banków: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska.

WAŻNE! Przelew weryfikacyjny musi zostać wykonany z konta, którego dane są identyczne (imię, nazwisko, adres) z tymi, które podałeś we wniosku o nowe konto osobiste.

Wybierz metodę potwierdzenia tożsamości i zawarcia umowy z bankiem

 

 

Konto na selfie w ING

ZAKŁADANIE KONTA PRZEZ INTERNET – WIDEO WERYFIKACJA

Ciekawą opcją na założenie rachunku osobistego bez kuriera, jest również potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą tzw. wideo weryfikacji.

Jednak póki co, banki nie spieszą się z powszechnym wprowadzaniem tej usługi w życie. Na czym polega ta  metoda?

Po wybraniu tego sposobu zawarcia umowy, zostaniesz połączony z pracownikiem banku i poproszony o włączenie kamery internetowej.

W trakcie całego procesu będziesz musiał m.in. przybliżyć dokument (dowód osobisty lub paszport) do swojej twarzy oraz do kamerki.

Pozwoli to algorytmowi na weryfikację Twojej tożsamości. Po pozytywnym zakończeniu procedury, Twój rachunek powinien być aktywny w ciągu kilkunastu minut.

[/su_box]

Konto w banku przez internet od zaraz

Posiadanie konta bankowego jest dziś tak samo ważne, jak posiadanie prawa jazdy czy ubezpieczenia zdrowotnego.

Życie bez tych rzeczy jest możliwe, ale ich brak znacząco je utrudni. Założenie jednego z kont bankowych pozwoli Ci na prowadzenie rachunku, z którego wyślesz przelew i otrzymasz wpłatę od innej osoby.

Czy da się zrobić to bez wychodzenia z domu przez Internet? Jakie są związane z tym utrudnienia? W jakim banku to zrobić?

Obecnie aż 89% dorosłych osób w Polsce posiada konto osobiste. A banki robią wiele, by ten odsetek jeszcze rósł. M.in. ułatwiają i przyspieszają sam sposób założenia rachunku.

Dlatego też warto dowiedzieć się więcej, na jakich zasadach można otworzyć ROR bez zbędnych i czasochłonnych procedur.

Przez lata jedynym sposobem na założenie rachunku osobistego w banku była wizyta w jego oddziale.

Jednak rozwój nowoczesnych technologii, umożliwił klientom uniknięcie kolejek do okienka oraz szybkie i wygodne korzystanie z usług i produktów banku. Obecnie dużą popularnością cieszy się zakładanie konta osobistego przez Internet.

A w zależności od wybranej metody aktywacji – rachunek może być w pełni funkcjonalny już w kilka minut po otwarciu.

Największą zaletą zakładania konta online bez kuriera, jest brak zbędnych formalności – rachunek otwieramy bez podpisywania umowy i bez dokumentów (dowodu osobistego, paszportu).

Cała procedura trwa zazwyczaj kilka minut i pozwala na oszczędność czasu (kolejki) i pieniędzy (np. dojazd do konkretnego oddziału banku).

Dlaczego założenie konta przez Internet może być trudniejsze niż wizyta w banku?

Założenie konta przez Internet jest możliwe prawie w każdym banku. Sytuacja jednak może się skomplikować, jeśli weźmiemy pod uwagę wizytę kuriera, w trakcie której będziemy mogli potwierdzić swoją tożsamość.

Może zdarzyć się tak, że będziemy nieobecni, a wtedy kurier nie będzie mógł spotkać się z nami u progu naszego mieszkania i zapytać nas o dokument.

Kolejnym powodem jest trudność związana z samym wprowadzeniem danych na stronie internetowej banku. Ten problem dotyczy głównie osób starszych i w tej sytuacji wizyta w banku będzie miała najwięcej sensu.

Konto w ten sposób można założyć nawet w 15 minut. Więc jeśli bank znajduje się tuż obok Twojego domu, prawdopodobnie ta droga będzie najskuteczniejsza. 

Trudność nie wynika jedynie z powyższych faktów. Wprowadzenie danych do komputera zajmuje dodatkowy czas, a dane te muszą zostać zweryfikowane przez pracownika banku.

To sprawia, że często na założenie rachunku zdalnie przez kuriera potrzeba więcej czasu (nawet do 4 dni) w porównaniu z założeniem konta w placówce banku.

Jednak w placówce nie będziemy mogli liczyć na premię ani żadne inne korzyści, jakie daje Internet.

Z uwagi na częstą nieobecność klientów w domu, banki wychodzą nam naprzeciw, oferując tzw. konta w banku bez wychodzenia z domu z weryfikacją przez selfie (czyli zdjęcie z przedniego aparatu w telefonie).

I takie rozwiązanie ma najwięcej korzyści, a dla osób obeznanych ze smartfonami, jest to zdecydowanie najlepsza metoda na założenie konta w banku.

Nie trzeba ani sprawdzać mapy Google w poszukiwaniu placówki ani czekać na wizytę kuriera.

Chcesz założyć konto korzystając jedynie z Internetu? Sprawdź, jak to zrobić

Aby założyć konto w banku w Polsce potrzebujesz dziś jedynie dowodu osobistego, 18 lat i smartfon, który ma działający aparat. Musisz też wybrać jeden z banków oferujący taką możliwość.

Metoda ta jest najszybsza ze wszystkich dostępnych i zajmuje zwykle kilkanaście minut. To tyle, co wizyta w banku, ale bez szukania placówki i przejazdu w celu dotarcia na miejsce.

Posiadasz już konto w banku? Sprawdź, jak założyć kolejne konto bez smartfona i wizyty kuriera

Jeśli posiadasz konto w banku, a nie posiadasz smartfona lub nie chcesz go używać, możesz skorzystać z innej oferty dostępnej od 2011 roku.

W Polsce jest kilka miejsc, w których zarejestrujesz konto, jeśli prześlesz przelew z innego konta bankowego ze swoimi danymi.

Jest to metoda, która może wymagać cierpliwości, jeśli wyślesz przelew w piątek wieczorem, ponieważ to, kiedy konto będzie dostępne do użytku, zależy od momentu zaksięgowania przelewu.

Pamiętaj, że nie może być to przelew wysłany na poczcie ani z konta bankowego innego właściciela – ze względów bezpieczeństwa.

Metoda ta ma jeden minus, który wynika ze zmian w ustawach z roku 2016. Jeśli konto, z którego wysyłasz przelew nie zostało zweryfikowane przez wizytę w placówce banku, nie będzie można go wykorzystać do weryfikacji nowego konta.

To znaczy, że rachunek nadawczy musiał być założony w placówce banku, a nie przez Internet lub przez kuriera.

Korzyści, jakie wynikają z założenia konta przez selfie

Założenie konta przez selfie lub przelew bankowy ma kilka zalet. Przede wszystkim nie musisz odwiedzać banku, wykonywać żadnych połączeń ani jechać specjalnie do wybranego miejsca, aby porozmawiać z konsultantem banku.

Jest to o wiele wygodniejsze i pozwala założyć nawet kilka kont dziennie w wielu bankach. Nie ma tutaj znaczących ograniczeń czasowych ani logistycznych.

Zwykle do weryfikacji konta trzeba pobrać aplikację banku, więc na pewno o niej nie zapomnisz, jak to mogłoby mieć miejsce w przypadku rejestracji stacjonarnej.

Od razu możesz ją skonfigurować i uzupełnić dane, wraz z numerem telefonu, aby aktywować płatności blik.

Co więcej, rejestrując konto przez Internet, uzyskujesz premie, które wynikają z poleceń.

Jeśli wybierzesz konto z polecenia, takiego jak na naszej stronie, uzyskasz premię za rejestrację konta. To nawet 500 zł korzyści za pojedynczy rachunek bankowy.

Weryfikacja w wielu przypadkach jest niemal natychmiastowa i nie powinna trwać więcej niż 15 minut.

Możesz zrobić to z dowolnego miejsca na świecie. Jeśli jesteś na wakacjach lub w trakcie dłuższego pobytu zagranicą, nie ma z tym problemu i nie musisz mieć obywatelstwa w innym kraju, aby założyć nowe konto bankowe.

Dodatkowym atutem jest to, że cały proces jest ekologiczny. Do wykonania wszystkiego potrzebujesz jedynie prądu, urządzenia z kamerą i Internetu.

Umowy i wszystkie informacje związane z nią otrzymasz drogą elektroniczną. Co oznacza, że nie zmarnujesz ani trochę paliwa, aby dotrzeć na miejsce i ani trochę drewna, aby otrzymać wszystkie dokumenty.

W jaki sposób otrzymasz dokumenty po rejestracji konta przez Internet?

Dokumenty otrzymasz drogą elektroniczną, jeśli rejestrujesz konto weryfikowane przez przelew lub selfie. Wszystkie z nich zostaną przesłane na e-mail.

Na Twoją prośbę wybrane banki mogą wysłać je dodatkowo pocztą, ale nie będzie to zrobione z góry bez Twojej prośby.

Pamiętaj, że wyrażając zgody marketingowe, prawdopodobnie będziesz otrzymywać sporadycznie list na temat nowych produktów bankowych.

Plusem tego jest to, że po wyrażeniu zgód, możesz liczyć na dodatkowe korzyści, takie jak premie za założenie konta. Obowiązują one jednak tylko w momencie, gdy rejestrujesz konto przez link polecający. 

W przypadku kont weryfikowanych przez kuriera, otrzymasz dokumenty tradycyjnie przez pocztę, ale również będą dostępne na stronie banku.

Natomiast jeśli zamówiłeś również plastikową kartę do konta, w ciągu kilku dni dostarczy Ci ją kurier. Natomiast wnioskowanie o fizyczną kartę do rachunku wcale nie jest obowiązkowe – https://rankingkont.org/konto-bankowe-bez-karty/

Kontrowersje, z jakimi związane są konta zakładane przez selfie

Konta tworzone przez selfie mogą być tworzone przez nieautoryzowane osoby. Współczesna technologia, a w tym uczenie przez wzmacnianie i uczenie maszynowe, pozwalają na stworzenie fałszywego profilu osoby i podszywanie się pod nią.

Technologia deep learning może być nadużywana w taki sposób, że zdjęcie i wideo z daną osobą, mogą zostać ustawione tak, jak wymaga tego bank.

Niektóre osoby mogą wykorzystywać fałszywe zdjęcie dowodu z wybranymi danymi oraz wygenerować wideo, jakiego wymaga bank w weryfikacji.

Cyberprzestępcy będą w stanie stworzyć konto na nieswoje dane, nadużywając usługi konto przez selfie.

Decyzja o wprowadzeniu ustawy dozwalającej na takie tworzenie rachunków została skrytykowana przez UOKIK oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

E-dowód jest w tym przypadku lepszą alternatywą, ponieważ wymaga posiadania faktycznego dowodu w formie cyfrowej.

Być może przyszłe regulacje będą zakładały wycofanie konta na selfie, a będą pozwalały na tworzenie konta na E-dowód.

Pamiętaj o promocjach bankowych i poleceniach

Promocje bankowe są tym, co sprawia, że konta na selfie są lepsze od wszystkich innych. Skorzystaj z jednej z tych specjalnych ofert, aby zyskać premię.

A także uzyskać informacje o wszystkich produktach bankowych, które mogą być trudno dostępne w tradycyjnej placówce bankowej.

Znajdź nie tylko najlepszy rachunek bankowy, ale również najkorzystniejsze dla Ciebie oprocentowanie kredytu i premie, jakich nie zaoferuje Ci bank w placówce. Korzystaj z naszych poleceń, aby zyskać podwójnie.

4.1/5 - 22 głosów
Ranking kont