KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA

Konto bankowe można aktualnie otworzyć na 5 sposobów: poprzez wizytę w oddziale, za pomocą infolinii, aplikacji mobilnej, wideo weryfikacji (konto zakładane od zaraz) oraz wniosek online (bez kuriera – konto aktywne od zaraz, lub z podpisaniem papierowej umowy).

Przez lata jedynym sposobem na założenie rachunku osobistego w banku, była wizyta w jego oddziale. Jednak rozwój nowoczesnych technologii, umożliwił klientom uniknięcie kolejek do okienka oraz szybkie i wygodne korzystanie z usług i produktów banku.

Obecnie dużą popularnością cieszy się zakładanie konta osobistego przez Internet. W zależności od wybranej metody aktywacji – taki rachunek może być w pełni funkcjonalny już w kilka minut po otwarciu.

Które banki umożliwiają szybką metodę weryfikacji i otwarcie konta bez kuriera i bez podpisywania papierowej umowy? Aktualnie taką usługę udostępnia tylko kilka instytucji.

KONTO BANKOWE BEZ KURIERA I BEZ PODPISYWANIA UMOWY

KONTO BANKOWE BEZ KURIERA I BEZ PODPISYWANIA UMOWY

KONTO OD ZARAZ - BEZ WYCHODZENIA Z DOMU - W JAKICH BANKACH?

Największą zaletą zakładania konta online bez kuriera, jest brak zbędnych formalności – rachunek otwieramy bez podpisywania umowy i bez dokumentów (dowodu osobistego, paszportu).

Cała procedura trwa zazwyczaj kilka minut i pozwala na oszczędność czasu (kolejki) i pieniędzy (np. dojazd do oddziału banku). Jednak otwierając konto za pomocą przelewu weryfikacyjnego, należy pamiętać o ważnej kwestii.

WAŻNE
Przelew identyfikacyjny musi zostać wykonany z konta, którego dane właściciela są identyczne jak te, które podaliśmy we wniosku o nowe konto osobiste.

Konto online bez kuriera i przelewu - video weryfikacja

Ciekawą opcją na założenie rachunku osobistego bez kuriera, jest również potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą tzw. wideo weryfikacji. Jednak póki co, banki nie spieszą się z powszechnym wprowadzaniem tej usługi w życie.

Na czym polega ta  metoda? Po wybraniu tego sposobu zawarcia umowy, zostaniesz połączony z pracownikiem banku i poproszony o włączenie kamery internetowej.

W trakcie całego procesu będziesz musiał m.in. przybliżyć dokument (dowód osobisty lub paszport) do swojej twarzy oraz do kamerki. Pozwoli to algorytmowi na weryfikację Twojej tożsamości.

Po pozytywnym zakończeniu procedury, Twój rachunek powinien być aktywny w ciągu kilkunastu minut.

Konto bankowe przez Internet bez kuriera 2019 r.

Ocena internautów
[Ogółem: 1 Średnio: 5]