RANKING FIRM FAKTORINGOWYCH

RANKING FIRM FAKTORINGOWYCH

Znalezienie dobrej usługi faktoringowej, to klucz do usprawnienia działania firmy.

Aktualny ranking firm faktoringowych wraz z porównaniem i opisem poszczególnych ofert, pomoże Wam oszczędzić zarówno cenny czas jak i pieniądze.

Faktorzy zapewniają płynność finansową niejednej firmie w Polsce.

A dzięki szybkiemu dostępowi do gotówki, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się nad rozwojem swojego biznesu, zamiast rozmyślać nad egzekwowaniem zaległych należności od klientów.

Jeżeli doszliście do wniosku, że faktoring będzie w przypadku Waszej firmy rozwiązaniem lepszym niż kredyt, zachęcamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem najlepszych firm faktoringowych w Polsce w 2019 roku.

Ranking uwzględnia jedynie Faktorów, którzy całą procedurę konwersji faktury na gotówkę, przeprowadzają przez internet.

Firmy uwzględnione w rankingu oferują faktoring online, przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Ranking Firm Faktoringowych – Grudzień 2022

FAKTORING - 1 MIEJSCE

SMEO FAKTORING

SMEO Faktoring specjalizuje się we współpracy z małymi i średnimi firmami. Faktor gwarantuje minimum formalności – cały proces odbywa się online oraz pełne finansowanie – nawet do 99% wartości pierwszej faktury.

Dzięki aktualnej promocji, Faktor pobierze tylko 1% prowizji za pierwszą fakturę. SMEO zapewnia również o 15 minutowym czasie wypłaty pieniędzy na konto klienta.

Jakie są limity wartości faktur, które obsługuje firma? Minimum to 500 zł netto, a maksimum 350 tys. zł. Jednak warto dodać, że limity są często ustalane indywidualnie z klientami.

SMEO specjalizuje się w faktoringu jawnym, który ma być tańszy, bardziej transparentny i mniej ryzykowny niż faktoring cichy.

Plusem jest także kalkulator kosztów – dostępny zaraz po wejściu na stronę – na którym możemy wyliczyć kwoty przyszłych transakcji.

FAKTORING - 2 MIEJSCE

NFG

eFaktoring NFG oferuje klientom trzy rodzaje usług: faktoring cichy, faktoring jawny oraz faktoring z cesją jawną ekspres.

Z racji dosyć niskich limitów wartości faktur (30 tys. zł) oferta jest przeznaczona raczej dla mniejszych przedsiębiorstw.

Dobrą wiadomością jest natomiast to, że stali klienci z dobrą historią, mogą negocjować zwiększenia limitu nawet do 100 tysięcy złotych.

Faktor zapewnia również, że pieniądze po transakcji trafiają na konto klienta nawet w ciągu 5 minut.

Dzięki elastyczności oferty NFG, możliwy jest także wybór finansowania 100% wartości faktury lub tylko jej części.

Aby bezpłatnie wypróbować ofertę faktoringu w NFG, klient ma do dyspozycji 7-dniowy okres karencji po terminie spłaty faktury.

Jak kształtują się prowizje? Stała opłata wynosi 0,2% miesięcznie od przyznanego limitu, natomiast prowizja – od 2,99% za każde 30 dni finansowania faktury.

FAKTORING - 3 MIEJSCE

FANDLA

Fandla to firma faktoringowa, która powstała w 2016 roku i swoją ofertę kieruje głównie do małych i średnich przedsiębiorstw.

Minimalny staż firmy, która może ubiegać się o skorzystanie z usług Fandla – to 3 miesiące. Natomiast limitem faktoringowym jest kwota 30 tys. zł.

Faktoring obejmuje 100% wartości faktury, a czas wypłaty to maksymalnie 24 godziny. Cała procedura – od złożenia wniosku, po otrzymanie środków – odbywa się całkowicie online.

Prowizje i opłaty – od 0,12% (minimalna kwota prowizji – 75 zł).

FAKTORING - 4 MIEJSCE

FINEA

Finea kieruje swoją ofertę dla małych firm ze wszystkich branż. Dla faktoringu klasycznego limitem finansowania jest wartość faktur do 50 tysięcy złotych.

W ofercie znajduje się również faktoring cichy (do 80% wartości faktury – maks. 6 tys. zł), odwrotny, eksportowy oraz finansowanie wkładu własnego do leasingu.

Jak przedstawiają się koszty? Za 30 dni finansowania faktoringowego, firma pobiera prowizję w wysokości 4%. Nie są naliczane dodatkowe koszty ani opłaty abonamentowe.

Wszystkie formalności można dopełnić całkowicie online, a środki są wypłacane w ciągu maksymalnie 12 godzin.

FAKTORING - 5 MIEJSCE

FINCES

Finces to firma, która swoje usługi faktoringowe kieruje przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorców.

Faktora wyróżnia to, że nie wymaga od firmy minimalnego – przynajmniej 12-miesięcznego istnienia. To ukłon w kierunku mikroprzedsiębiorstw i małych biznesów (np. w przypadku freelancerów).

W aktualnej promocji, nowi klienci mogą liczyć na sfinansowanie 2 faktur (do 5 tys. zł każda) za darmo. Finces udostępnia ponadto elastyczny okres finansowania, na: 30, 60 lub 90 dni.

Na stronie zobaczymy również przydatny kalkulator kosztów, który pomoże wyliczyć kwoty ewentualnych przyszłych transakcji.

FAKTORING - 6 MIEJSCE

AFORTI

Aforti faktoring specjalizuje się w usługach dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Firma obsługuje także właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, startupy, duże firmy, spółki czy freelancerów.

Aforti Factoring finansuje faktury na kwoty od 5 tys. zł do nawet 5 milionów zł – nawet do 100% wartości faktury.

Klienci mogą skorzystać z faktoringu jawnego, faktoringu z regresem (niepełnego) lub faktoringu odwrotnego.

Koszty usług faktoringu są ustalane indywidualnie – na podstawie rozmowy telefonicznej, przeprowadzonej z doradcą oraz historii współpracy.

FAKTORING - 7 MIEJSCE

FAKTORIA

Faktoria dedykuje swoje usługi głównie średnim oraz małym przedsiębiorcom. Firma działa pod skrzydłami Nest Banku i finansuje faktury do wartości 30 tysięcy złotych.

Pieniądze trafiają do klienta nawet w ciągu 30 minut. Co jeszcze oferuje Faktoria?

Kilka ciekawych usług: Finansowanie Zakupów, Finansowanie Sprzedaży, Opiekun czasu oraz Faktura na raz.

Oferta Faktorii, to rodzaj kredytu, który udzielany jest firmom o przynajmniej 12-miesięcznym stażu.

FAKTORING - 8 MIEJSCE

FINIATA

Finiata wyróżnia się tym, że nie jest oferuje usługi typowego faktoringu. Sztandarowym produktem jest limit pożyczkowy, przyznawany firmie, który wynosi od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

Dzięki takiej linii finansowania, Finiata pozwala wypłacać środki przez okres 6 miesięcy.

W momencie, w którym Twoja firma potrzebuje dodatkowego zastrzyku pieniędzy, dzięki FlexKapitał, otrzymasz je w 15 minut.

Aby obniżyć koszty prowizji, najlepiej spłacić pożyczkę jak najszybciej. Można to zrobić jednorazową płatnością lub ratalnie.

5/5 - (1 vote)