VELOKONTO – VELOBANK

VeloBank, który jest następcą Getin Banku proponuje klientom bezwarunkowo darmowe VeloKonto, które jest flagowym rachunkiem w jego ofercie. Jak wygląda propozycja VeloBanku? Przeanalizujmy ją szczegółowo.

VeloKonto – opłaty

Z oferty mogą skorzystać osoby, które ukończyły 18 r. ż. Bank rezygnuje z pobierania opłat za otwarcie i użytkowanie rachunku.

Dodatkowo klienci w wieku od 18 do 26 lat mogą cieszyć się z darmowej karty płatniczej i korzystania ze wszystkich bankomatów zlokalizowanych na terenie Polski.

Karta płatnicza

Wybierając kartę płatniczą możemy zdecydować się na wielowalutową kartę płatniczą Mastercard Standard, Visa Standard lub Mastercard/Visa niespersonalizowaną. Skupmy się jednak na pierwszej z nich.

Oczywiście z pomocą Mastercard Standard zrealizujemy płatności internetowe i zbliżeniowe. Karta wyposażona jest w usługę 3D Secure, której celem jest dodatkowe zabezpieczenie płatności internetowych i funkcję cashback.

A zamawiając ją mamy możliwość korzystania z programu rabatowego Bezcenne chwile, w którym uzyskamy atrakcyjne zniżki i rabaty podczas realizowania płatności kredytowymi i debetowymi kartami Mastercard.

Wydanie i odnowienie karty nic nie kosztuje podobnie, jak korzystanie z niej za granicą. Bank pobiera natomiast comiesięczną opłatę związaną z obsługą karty w wysokości 7 zł.

Uniknięcie jej jest możliwe po wykonaniu przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych plastikiem lub Blikiem w miesiącu.

Darmowa karta płatnicza przysługuje klientom w wieku do 26 lat. Warto zaznaczyć, że zamawianie karty nie jest obowiązkowe.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Klienci VeloBanku mogą za darmo korzystać z wypłat w bankomatach w Polsce pod warunkiem, że używają urządzenia sieci Planet Cash.

Za korzystanie z pozostałych bankomatów należy zapłacić 5 zł. Anulowanie opłaty następuje po wykonaniu 5 transakcji kartą/Blikiem.

Takie same warunki dotyczą korzystania z wypłaty z bankomatu Blikiem. Opcjonalnie można skorzystać z usługi cashback, która jest bezpłatna.

W państwach członkowskich Unii Europejskiej można bezpłatnie pobierać gotówkę w bankomatach w dowolnej walucie. Pozostałe maszyny pobierają od klientów prowizję, która wynosi 4,5% (min. 10 zł).

Chcąc skorzystać z wpłaty gotówki przy pomocy wpłatomatu warto poszukać urządzenia własnego banku, ponieważ tam zrobimy to bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Używanie pozostałych bankomatów wiąże się z opłaceniem prowizji w wysokości 0,8% wpłacanej kwoty (min. 1 zł) i dotyczy tych urządzeń, które zlokalizowane są poza placówkami bankowymi.

Pierwsza wpłata i wypłata gotówki realizowana w oddziale banku jest darmowa, a za kolejne należy zapłacić 10 zł.

Przelewy

VeloBank zachęca potencjalnych klientów m.in. atrakcyjną tabelą opłat dotyczącą przelewów. Wśród darmowych pozycji znajdziemy:

 • przelewy internetowe zwykłe;
 • przelew Blik na telefon;
 • zlecenia stałe;
 • polecenia zapłaty;
 • przelewy europejskie SEPA;
 • kody SMS do autoryzowania transakcji.

Przelewy natychmiastowe są niestety płatne (5 zł), a zwykłe przelewy zlecane w placówce banku aż 10 zł. Niemały prowizja pobierana jest także za wykonywanie zagranicznych przelewów SWIFT – 0,20%, jednak minimalna kwota pobrana przez bank to 30 zł (maks. 250 zł).

Serwis transakcyjny i aplikacja mobilna

Bankowość internetowa pozwala klientom na realizowanie podstawowych operacji takich, jak zlecanie przelewów, doładowania telefonu, czasowe zastrzeżenie i zablokowanie karty płatniczej, zmiana kodu PIN, ustawianie limitów transakcji, a także:

 • wnioskowanie o produkty dodatkowe z oferty banku;
 • załatwianie spraw urzędowych;
 • kontrolowanie dziennego limitu.

Serwis transakcyjny VeloBanku zastąpił ten oferowany przez Getin Bank, a aplikacja mobilna jest kontynuacją Getin Mobile.

Funkcje udostępnione w mobilnej aplikacji pokrywają się z tymi, które znajdziemy w bankowości internetowej, a dodatkowo możemy skorzystać z:

 • kantoru walutowego;
 • możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej w większości miast w Polsce;
 • funkcji VeloPhone, która za pomocą jednego kliknięcia łączy nas z konsultantem infolinii po zalogowaniu;
 • Parkingów, gdzie w wygodny sposób opłacimy miejsce parkingowe i przedłużymy czas parkowania;
 • mobilnej autoryzacji transakcji.

Klienci mogą także skorzystać z wielu form płatności mobilnych: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Swatch Pay.

Z oferty Santander Banku mogą skorzystać także obywatele Ukrainy. Bank udostępnił dla nich specjalną podstronę, infolinię, instrukcję korzystania z rachunków w języku ukraińskim oraz listę oddziałów, które prowadzą obsługę po ukraińsku.

Placówki wydają także dla klientów karty płatnicze od ręki (ważne rok od wydania).

VeloID oraz dodatkowe usługi

VeloID będące następcą GetinID to usługa, która umożliwia dostęp do usług publicznych i Profilu Zaufanego. Dzięki niej w prosty sposób załatwimy sprawy związane z ubezpieczeniem, urzędowe oraz z dostawcą energii.

W ofercie VeloKonta znajdziemy także ofertę ubezpieczeniową. W szczególności warto zainteresować się Pakietem Niezawodnym, oferującym pomoc medyczną i assistance domowy z usługami:

 • ślusarza;
 • hydraulika;
 • elektryka;
 • specjalisty od sprzętów RTV i AGD.

Pakiet jest płatny, jednak cena nie jest wygórowana i wynosi zaledwie kilka złotych miesięcznie.

Dodatkowo dostępna jest także opcja Pakiet Ochrona Karty będąca ubezpieczeniem od użycia karty przez osoby niepowołane, utraty gotówki wypłaconej z bankomatu i kradzieży rzeczy osobistych.

W aplikacji znajdziemy również usługę ”Sejf”, która pozwala na zablokowanie części środków i odblokowanie ich w wyznaczonym terminie.

Jak otworzyć VeloKonto?

Potencjalni klienci VeloBanku mogą skorzystać z trzech metod otwarcia rachunku:

Decydując się na pierwszą opcję należy wiedzieć, że potwierdzenie złożenia wniosku wysyłane jest na podany adres mailowy, a w celu weryfikacji danych konsultant banku dzwoni na podany numer telefonu.

Umowa, którą trzeba podpisać i zamówiona karta debetowa do konta zostają wysłane w ciągu kilku dni kurierem. Przez formularz internetowy można wnioskować tylko o kartę Mastercard.

Gdy podpisana umowa wróci do banku konto zostanie aktywowane, a dane dotyczące logowania do serwisu transakcyjnego otrzymamy SMS-em i mailem.

Będąc w oddziale banku w celu otwarcia konta możemy na miejscu otrzymać niespersonalizowaną kartę debetową (Visa/Mastercard), która będzie ważna przez rok od wydania.

Klienci, którzy posiadają w VeloBanku Konto Proste Zasady mogą bezproblemowo przekształcić je w VeloKonto w placówce banku lub przez kontakt z infolinią. VeloBank posiada także inne produkty, którymi warto się zainteresować:

 • Elastyczne Konto Oszczędnościowe;
 • Konto oszczędnościowe VeloSkarbonka;
 • Konto Walutowe;
 • VeloKonto Junior.

Oferta walutowa

Korzystanie z VeloKonta w obcych walutach może być naprawdę korzystne, jednak warto zainteresować się debetową kartą Visa. Rozliczanie transakcji zagranicznych odbywa się po niskim kursie Visy a bank nie nalicza klientom dodatkowej prowizji.

Decydując się jednak na zdalne otwarcie rachunku należy mieć na uwadze to, że nie można wybrać karty Visa a jedynie Mastercard.

Jeśli chodzi natomiast o transakcje realizowane kartą Mastercard, to objęte one są podwójnym przewalutowaniem, a jedno z nich odbywa się po wysokim kursie bankowym.

Warto zastanowić się nad możliwością późniejszego domówienia karty Visa w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym. Cały proces trwa zaledwie dwie minuty, a karta zostaje do nas wysłana bardzo szybko.

Oczywiście można dostać kartę Visa od ręki w placówce banku, jednak będzie ona ważna tylko 12 miesięcy. Używanie dodatkowej karty nie jest obciążone żadnymi kosztami.

Poza kartą z korzystnymi przewalutowaniami warto zastanowić się także nad otwarciem konta walutowego w jednej z czterech głównych walut (EUR, GBP, USD, CHF), do którego można podpiąć kartę wielowalutową.

W ofercie VeloBanku znajdziemy także kantor internetowy, w którym spread dla głównych walut waha się od 0,7% do 0,85%.

Oferta oszczędnościowa

Jeśli chodzi o ofertę oszczędnościową, VeloBank może poszczycić się jedną z lepszych na rynku. Elastyczne Konto Oszczędnościowe i lokata, na których można deponować nowe środki cieszą się dużym zainteresowaniem.

Co prawda poza promocją oprocentowanie nie jest szczególnie atrakcyjne. Ale akcja organizowana jest cyklicznie, dzięki czemu nasze oszczędności praktycznie cały czas mogą być objęte promocyjną stawką.

Jak dokładnie to zrobić? Wystarczy założyć rachunek oszczędnościowy w innej instytucji, która także organizuje akcje specjalne dotyczące nowych środków i po zakończeniu jednej z nich, przelewać swoje środki między kontami.

Kolejny sposób to namówienie małżonka na otwarcie rachunku w VeloBanku i przelewanie środków między swoimi kontami. Dzięki czemu jedno z małżonków zawsze będzie spełniało warunek, który mówi o nowych środkach.

Oczywiście rachunki muszą być indywidualne, ponieważ regulamin akcji wyklucza z udziału konta wspólne. Dodatkowo klienci mają możliwość korzystania z VeloSkarbonki służącej do automatycznego oszczędzania.

Wysoka stawka oprocentowania dotyczy środków do kilku tysięcy złotych, a oszczędzanie odbywa się podczas wykonywania bezgotówkowych transakcji kartą. Do VeloSkarbonki trafia reszta zaokrąglonej kwoty zakupów.

W ofercie VeloBanku pojawia się również akcja ”Bonus za aktywność”, która polega na objęciu promocyjnym oprocentowaniem środków zgromadzonych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Oprocentowanie obowiązuje przez rok, chociaż kwota, którą obejmuje nie jest najwyższa. Oczywiście oferta banku zawiera także lokaty i konta prowadzone w EUR i USD.

Obsługa klienta, promocje, bonusy

Getin Bank mógł poszczycić się obsługą klienta na bardzo wysokim poziomie. Konsultanci odpowiadali rzeczowo i merytorycznie na zadane pytania nawet, gdy dotyczyły niszowych usług.

Wyrażając zgody marketingowe należało raz na jakiś czas liczyć się z telefonem z banku z ofertą pożyczki lub karty kredytowej, jednak nie było to bardzo uciążliwe.

O tym jak zastąpienie Getin Banku VeloBankiem wpłynie na jakość obsługi klienta przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Pod względem promocji dedykowanych nowym klientom Getin Bank nigdy się nie wyróżniał. W ofercie VeloBanku znajdziemy obecnie promocję z moneybackiem, jednak poza nią, nie ma nic interesującego.

Obecni klienci mogą natomiast korzystać z akcji specjalnych na kontach oszczędnościowych.

VeloKonto - VeloBank

VeloKonto – opinia / podsumowanie

Oferta VeloKonta nie różni się drastycznie od swojego poprzednika, jakim było Konto Proste Zasady. Oczywiście została ona trochę zmieniona i to – co istotne – na korzyść klienta.

Na uznanie zasługuje fakt, że VeloKonto jest rachunkiem całkowicie bezpłatnym. Co prawda zamawiając kartę musimy liczyć się z pobieraniem opłaty za jej obsługę, ale warunek, który należy spełnić w celu anulowania jej jest banalnie prosty.

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość wydania do konta aż czterech kart za darmo. Za każdą kolejną naliczana jest opłata w wysokości kilku złotych.

Karty mogą zostać udostępnione dziecku lub innej bliskiej osobie bez potrzeby ustanawiania jej pełnomocnikiem do rachunku. Spełnienie warunku który wymagany jest do uniknięcia opłaty zwalnia z niej wszystkie wydane karty.

Dodatkowo wypełniając ten sam warunek zyskujemy bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce. Jako zaletę VeloKonta trzeba wspomnieć także darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych.

Należy jednak pamiętać o tym, że dotyczy to urządzeń zlokalizowanych na terenie Unii Europejskiej. Niestety wadą rachunku są opłaty związane z wpłacaniem gotówki w tych wpłatomatach, które nie są zlokalizowane w oddziałach banku.

Warto pamiętać o możliwości jednorazowej, darmowej wpłaty gotówki w placówce bankowej. Atutem oferty jest nowoczesna aplikacja mobilna, która w zupełności może zastąpić serwis internetowy.

Obsługa aplikacji jest prosta, a usługi, które oferuje znacznie usprawniają zarządzanie rachunkiem. Jeśli chcielibyśmy się do czegoś przyczepić, to do zakładki z limitami przelewów w bankowości elektronicznej, ponieważ ciężko ją zlokalizować.

Oferta VeloBanku należy do tanich i nowoczesnych. W momencie, gdy konkurencja oferuje klientom coraz wyższe koszty prowadzenia rachunku, warto skupić się na korzyściach wynikających z posiadania VeloKonta.

1

VeloKonto

Konto 0 zł
Karta 7 zł / 0 zł
Premia 600 zł
🏛️ Konto
🎫 Karta
🏧 Bankomaty / gotówka
💸 Przelewy
🎁 Promocja
 • Konto osobiste dla osób powyżej 18 lat
 • Opłata za otwarcie konta: 0 zł
 • Miesięczna opłata za prowadzenie konta: 0 zł
 • Karta Mastercard Debit
 • Opłata za wydanie karty: 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę: 7 zł lub 0 zł – opłaty za kartę unikniesz, jeżeli
 • nie ukończyłeś 26 lat LUB
 • wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą albo Blikiem (dot. osób powyżej 26 lat)
 • Funkcjonalności karty: płatności zbliżeniowe, płatności internetowe, cashback, program rabatowy Bezcenne chwile, 3D Secure
 • Płatności mobilne: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPay
 • Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce:
 • bankomaty Planet Cash: 0 zł
 • wypłaty z pozostałych bankomatów (pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą/Blikiem): 0 zł
 • pozostałe bankomaty w sytuacji braku spełnienia warunku płatności kartą/Blikiem: 5 zł
 • Wypłata gotówki w bankomatach za granicą:
 • wypłata dowolnej waluty w krajach UE: 0 zł
 • pozostałe bankomaty: 4,5% (min. 10 zł)
 • Wpłatomaty:
 • wpłatomaty własne: 0 zł
 • wpłatomaty poza placówką banku: 0,8% (min. 1 zł)
 • Cashback: 0 zł
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku:
 • pierwsza wpłata / wypłata w miesiącu: 0 zł / 0 zł
 • kolejne wpłaty / wypłaty w miesiącu: 10 zł / 10 zł
 • Zwykły przelew przez internet: 0 zł
 • Przelew natychmiastowy: 5 zł
 • Przelew europejski SEPA: 0 zł
 • Przelew zagraniczny SWIFT: 0,20% (min. 30 zł – maks. 250 zł)
 • Zlecenie stałe: 0 zł
 • Polecenie zapłaty: 0 zł
 • PROMOCJA: 600 zł moneyback za płatności kartą / Blikiem
SPRAWDŹ ➔

5/5 - 1 głosów
Ranking kont