KONTO OTWARTE NA CIEBIE – BNP PARIBAS

Liczne promocje organizowane przez BNP Paribas sprawiły, że bank odnotował znaczny wzrost zainteresowania rachunkiem osobistym jakim jest Konto Otwarte na Ciebie.

Oczywiście konto osobiste nie jest jedynym powodem, dla którego warto zapoznać się nieco bliżej z ofertą BNP Paribas, chociaż w tym konkretnym przypadku zastosowano dość nietypowe rozwiązanie.

Bank proponuje swoim klientom jedno konto, którego możliwości uzależnione są od wybranej przez nas karty debetowej. Jak to wygląda w praktyce?

Konto Otwarte na Ciebie – opłaty

Rachunek osobisty mogą założyć osoby pełnoletnie. Bank nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie konta. Przeglądając szczegółowe parametry Konta Otwartego na Ciebie nie trudno dostrzec, że preferencyjne warunki mają klienci poniżej 26 lat.

Karty płatnicze

Otwierając konto możemy wybrać jedną z aż trzech rodzajów kart płatniczych:

 • Karta Otwarta na Dzisiaj Mastercard;
 • Karta Otwarta na eŚwiat Mastercard;
 • Karta Otwarta na Świat Mastercard.

Funkcje wszystkich są takie same. Dzięki nim zapłacimy w Internecie, ale również stacjonarnie zbliżeniowo.

Wykonywanie transakcji internetowych zostało dodatkowo zabezpieczone usługą 3D Secure, a przy okazji zakupów stacjonarnych możemy skorzystać z możliwości wypłaty gotówki dzięki usłudze cashback.

Decydując się na Kartę Otwartą na eŚwiat warto zainteresować się darmowym ubezpieczeniem ”CYBER Pomoc”, które zapewnia pomoc w następujących sytuacjach:

 • uzyskanie dostępu do naszego konta przez osobę niepowołaną;
 • niekompletna dostawa lub brak w dostawie towaru kupionego przez Internet;
 • zagrożenie tożsamości/reputacji w Internecie;
 • awaria komputera/tabletu, której skutkiem jest utrata danych z dysku.

Używając Karty Otwartej na Świat Mastercard można skorzystać z bezpłatnego ubezpieczenia ”Rezygnacja z Podróży”. Dzięki niemu można uzyskać zwrot kosztów związanych z odwołanym wyjazdem (np. z powodu nagłej choroby czy wypadku).

Wszystkie karty wydawane są za darmo, nie ponosimy także kosztów związanych z ich odnowieniem. Jeśli chodzi o opłaty za obsługę karty, uzależniona jest ona od tego, na jaką kartę się zdecydujemy.

Standardowa opłata za Kartę Otwartą na Dzisiaj Mastercard wynosi 7 zł. Ale bank może obniżyć ją do 2 zł jeśli w poprzednim miesiącu zrealizujemy przynajmniej 3 transakcje bezgotówkowe przy jej użyciu (ewentualnie Google Pay/Apple Pay).

Za obsługę karty nie muszą także płacić klienci w wieku poniżej 26 lat lub ci, którzy spełnią wszystkie poniższe warunki:
 • wykonanie co najmniej 3 transakcji bezgotówkowych kartą/Google Pay/Apple Pay;
 • min. 1 logowanie do serwisu transakcyjnego GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile;
 • wyrażenie zgody na kontakt w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie) oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych i profilowanie.

Trwa także oferta specjalna, dzięki której mamy okazję obniżyć opłatę za obsługę Karty Otwartej na Świat Mastercard z 12 zł do 10 zł i Karty Otwartej na eŚwiat z 8 zł do 6 zł. Wystarczy, że spełnimy dwa warunki:

 • min. 1 logowanie do serwisu transakcyjnego;
 • zgoda na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych i profilowanie.

Chcąc korzystać z darmowych płatności kartą poza granicami Polski powinniśmy zdecydować się na Kartę Otwartą na Świat Mastercard, która niestety jest najdroższą propozycją.

Używanie pozostałych dwóch kart wiąże się z prowizją za przewalutowanie transakcji, która wynosi 5%. Podczas gdy płatności Kartą Otwartą na Świat można realizować transakcje we wszystkich walutach po korzystnym kursie Mastercarda.

Szukając karty, która będzie całkowicie darmowa nie pozostaje nam nic innego, jak wybrać podstawową propozycję, jaką jest Karta Otwarta na Dzisiaj.

Z kolei Karta Otwarta na eŚwiat jest idealną propozycją dla klientów często robiących zakupy w Internecie. Według informacji od BNP opłata za używanie karty zostanie pobrana dopiero w kolejnym miesiącu po miesiącu wydania karty.

Można zauważyć, że wybór karty ma znaczący wpływ na związane z nią opłaty. Dlatego warto zastanowić się dokładnie, które udogodnienia będą dla nas najbardziej przydatne i czy warte są one swojej ceny.

Ciekawą funkcją udostępnioną przez BNP Paribas jest możliwość złożenia wniosku o wydanie wirtualnej karty, która będzie odpowiednikiem plastikowej. Opłaty dotyczące wirtualnej karty są takie same jak w przypadku tradycyjnej.

Oczywiście wirtualna karta pozwoli nam na opłacenie zakupów internetowych. Ale po dodaniu jej do portfela mobilnego skorzystamy z płatności także w sklepach stacjonarnych.

Korzystanie z bankomatów i operacje gotówkowe

Chcąc wypłacić gotówkę w Polsce przy użyciu Karty Otwartej na Dzisiaj warto poszukać bankomatu własnego banku lub Planet Cash, bo z nich skorzystamy bezpłatnie.

Pozostałe urządzenia pobiorą opłatę w wysokości 7 zł (opłata nie dotyczy klientów poniżej 26 roku życia). Z kolei wypłata z bankomatu Kartą Otwartą na Świat i Kartą Otwartą na eŚwiat jest całkiem darmowa.

Z możliwości bezpłatnej wypłaty Blikiem w kraju skorzystamy tylko w tych bankomatach, które są zlokalizowane na terenie placówki BNP. A w przypadku pozostałych urządzeń poniesiemy koszt w wysokości 5 zł.

Przyjrzyjmy się także opłatom dotyczącym wypłat z bankomatów, które znajdują się poza granicami Polski. Karta Otwarta na Dzisiaj pozwala nam na darmowe korzystanie z bankomatów BNP Paribas oraz Global Alliance.

Wypłata gotówki w walucie euro w strefie EOG to koszt 7 zł chyba, że klient ma mniej niż 26 lat – wtedy nie ponosi żadnej opłaty. Pozostałe bankomaty pobierają prowizję w wysokości 3% (minimum 12 zł).

Z Karty Otwartej na eŚwiat za darmo skorzystamy w bankomatach BNP Paribas, Global Alliance i podczas wypłaty w EUR w strefie EOG. Chcąc skorzystać z innych bankomatów należy liczyć się z prowizją wynoszącą 3% (przynajmniej 12 zł).

Karta Otwarta na Świat również pozwoli nam bezpłatnie pobrać gotówkę w bankomatach własnych BNP, Global Alliance oraz wypłacić euro w strefie EOG. Natomiast za użycie innych urządzeń zapłacimy 7 zł.

Gdybyśmy chcieli natomiast wpłacić na konto gotówkę, najkorzystniej będzie udać się do najbliższej placówki i tam skorzystać z wpłatomatu. Ponieważ bank nie pobiera opłat za korzystanie z maszyn zlokalizowanych w swoich oddziałach.

Wpłata w maszynach Euronet i Planet Cash niestety objęta jest prowizją w wysokości 0,5% od wpłacanej kwoty (min. 10 zł).

Należy jednak mieć na uwadze to, że będąc w oddziale banku i chcąc tam dokonać wpłaty lub wypłaty musimy liczyć się z poniesieniem pewnych kosztów – bank pobiera opłatę w wysokości aż 12 zł.

W ofercie BNP Paribas nie znajdziemy także darmowego cashbacku – każda taka operacja to koszt 1 zł.

Warto jednak zainteresować się płatną usługę SMS, która może informować nas o wybranych zdarzeniach na koncie. Koszt jednego SMS-a to 0,20 zł.

Przelewy

Tabela opłat dotyczących przelewów prezentuje nam całkiem sporo darmowych pozycji. Za darmo możemy zlecać zwykłe przelewy internetowe, przelewy na telefon oraz przelewy SEPA.

Bank udostępnia swoim klientom także darmowe kody SMS do autoryzacji transakcji, zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty. Przelew natychmiastowy w BNP Paribas kosztuje 5 zł, a zwykły, ale zlecony w jednej z placówek – 12 zł.

Rozczarowani będą klienci, którzy często korzystają z przelewów zagranicznych SWIFT – prowizja za zlecenie go wynosi 0,2%. Ale musimy się liczyć z tym, że minimalną pobraną kwotą będzie 30 zł (maks. 200 zł).

Serwis transakcyjny i aplikacja mobilna

BNP Paribas udostępnia swoim klientom bankowość internetową Goonline. Dzięki niej możemy wykonywać standardowe operacje (np. zlecać przelewy) i dodatkowo wnioskować o inne produkty banku (lokata, kredyt).

Informacje dotyczące produktów dodatkowych wyświetlają się na ekranie głównym. Korzystając z mobilnej aplikacji GOmobile mamy możliwość zarządzania swoimi produktami bankowymi w dowolnym miejscu.

Zasadniczo funkcje serwisu transakcyjnego i aplikacji mobilnej w większości się pokrywają. Jednak aplikacja dodatkowo umożliwia opłacanie parkingu lub kupowania biletów komunikacji miejskiej.

Posiadacze smartfonów z czytnikiem linii papilarnych mogą logować się do GOmobile przy użyciu odcisku palca. Z kolei dla użytkowników iOS udostępniono usługę FaceID.

Bardzo przydatną opcją jest podgląd stanu konta oraz łatwy dostęp do ”ulubionych” odbiorców bez konieczności logowania do aplikacji.

Korzystanie z GOmobile jest możliwe po spełnieniu minimalnych wymagań przez urządzenie: Android w wersji min. 6.0; iOS od 14.0. Klienci mają dostęp do szeregu nowoczesnych płatności mobilnych:

 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay;
 • SwatchPay.

Za zakupy internetowe zapłacimy także pay-by-linkiem (Przelewy24, PayU).

Oferta oszczędnościowa i walutowa

Klienci szczególnie zainteresowani ofertą oszczędnościową raczej nie znajdą nic atrakcyjnego w ofercie BNP Paribas.

Od czasu do czasu jednak bank proponuje promocyjną stawkę obejmującą nowe środki lub konto oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem (tylko dla nowych klientów).

Jeśli chodzi o ofertę walutową, klienci szukający innej opcji niż Karta Otwarta na Świat będą rozczarowani. Oferta walutowa BNP Paribas nie należy do korzystnych.

Oczywiście w ofercie znajdziemy konto walutowe, jednak otworzyć je można tylko w zupełnie podstawowych walutach obcych. A opłata za prowadzenie rachunku nie jest możliwa do uniknięcia.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że aktywne korzystanie z Karty Otwartej na Dzisiaj i Karty Otwartej na eŚwiat za granicą niezbyt się opłaca.

Co prawda koszt transakcji realizowanej w euro jest jeszcze przyzwoity, ale w przypadku innych walut przyjdzie nam ponieść opłatę za podwójne przewalutowanie.

Obsługa klienta, promocje i bonusy

Aby skontaktować się z bankiem możemy wykorzystać dwie metody: zadzwonić na infolinię lub skorzystać z czatu.

Jakość obsługi i dostępne kanały komunikacji zasługują na uznanie. Chociaż w przypadku pytań odnośnie promocji może być ciężko o rzetelne informacje.

Klienci pytający o akcje specjalne najczęściej odsyłani są do kontaktu z organizatorem. A w przypadku promocji organizowanych przez BNP Paribas zdarza się uzyskać sprzeczne informacje.

Bank posiada w swojej sieci ponad 400 placówek. A to z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla tych osób, które preferują osobiste załatwianie spraw.

Oddziały zlokalizowane są zarówno w dużych jak i mniejszych miastach, a sieć jest stale rozbudowywana.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bankowością mogą skorzystać z przewodnika po usługach, z którego można dowiedzieć się np. jak wykonać przelew.

Jeśli chodzi o organizowane promocje, to akcja w której za otwarcie konta dostajemy premię jest praktycznie stałym elementem oferty. Najczęściej uzyskać można gotówkę, czasem dodatkowo voucher.

Takie akcje specjalne sprawiają, że popularność BNP Paribas stale rośnie. Warto wspomnieć, że formalnie organizacją promocji nie zajmuje się bank tylko podmiot trzeci.

Co może budzić pewne wątpliwości związane z koniecznością zezwolenia zewnętrznej spółce na dostęp do naszych informacji bankowych. Oczywiście informacje te są konieczne, by ustalić czy uczestnik spełnił wszystkie wymagania, które uprawniają do zdobycia premii.

Jak otworzyć Konto Otwarte na Ciebie?

Rachunek można otworzyć online – wystarczy skorzystać z internetowego wniosku o Konto Otwarte na Ciebie.

W celu weryfikacji tożsamości można wykorzystać metodę ”na selfie” w aplikacji mobilnej lub poczekać aż odwiedzi nas kurier z umową.

W obu przypadkach konieczne będzie dołączenie do wniosku zdjęcia dowodu osobistego z dysku na komputerze lub wykonanie go smartfonem w trakcie wypełniania wniosku.

Zawarcie umowy internetowej następuje po wpisaniu unikalnego kodu SMS. Wybraną kartę płatniczą dostarczy nam kurier (jeśli wybraliśmy weryfikację tożsamości z kurierem) lub poczta.

Do karty należy samodzielnie nadać numer PIN. Wszystkie instrukcje zostaną przekazane w kopercie razem z kartą.

Cały proces wnioskowania i zakładania konta można zrealizować także bezpośrednio w oddziale banku.

Będąc już klientem banku warto zerknąć na ofertę produktów dodatkowych: produkty oszczędnościowe, karty kredytowe, konto walutowe.

Konto Otwarte na Ciebie - BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie – opinia / podsumowanie

Jak widać niektóre elementy oferty zasługują na uznanie, a w innych można by było co nieco poprawić. Opłaty dotyczące konta nie odbiegają od rynkowego standardu.

Prowadzenie konta jest darmowe, ale za korzystanie z karty może już być naliczana opłata. Na pewno ciekawym rozwiązaniem jest zaproponowanie klientom aż trzech rodzajów kart płatniczych.

Szkoda jednak, że uniknięcie opłaty możliwe jest tylko po wyborze Karty Otwartej na Dzisiaj. Karta Otwarta na Świat i Karta Otwarta na eŚwiat nie będą darmowe, ale z kolei oferują nam trochę więcej możliwości niż standardowa opcja.

Czy proponowane udogodnienia są warte swojej ceny? Na to pytanie już musimy odpowiedzieć sobie sami. Oczywiście w ofercie konkurencji znajdziemy karty o podobnych właściwościach w niższej cenie (a nawet za darmo).

Ciekawą opcją jest możliwość skorzystania z darmowego ubezpieczenia w przypadku dwóch kart, jednak nie wszyscy klienci będą tym zainteresowani.

Prawdopodobnie bardziej korzystne byłoby zaoferowanie darmowych kart i pobieranie opłat za dodatkowe usługi związane z nimi.

Nie sposób nie zwrócić także uwagi na inne koszty, jak np. cashback lub zlecanie przelewów w oddziałach banku.

Bank przygotował dla klientów darmową autoryzację kodami SMS, ale warto również zainteresować się autoryzacją w aplikacji mobilnej.

BNP Paribas dąży do tego, by oferta była jak najbardziej elastyczna i dopasowana do indywidualnych potrzeb klientów. Ale w praktyce wychodzi to niestety różnie.

Niestety nie mamy innej opcji personalizacji poza wyborem jednej z trzech kart. Mimo to oferta może przyciągnąć nowych klientów i zainteresować szczególnie tych w wieku do 26 lat.

Konto Otwarte na Ciebie można polecić także klientom podróżującym za granicę, jeśli nie mają nic przeciwko wysokiej opłacie za Kartę Otwartą na Świat. W przeciwnym wypadku raczej trzeba szukać alternatywnej propozycji u konkurencji.

Zdecydowanie oferta nie wpadnie w oko seniorom, którzy liczyliby na możliwość realizowania operacji stacjonarnie w oddziałach banku przy jednoczesnych niskich opłatach.

Na plus z pewnością działa możliwość wzięcia udziału w promocji, która dotyczy rachunku i pozwala na zgarnięcie premii – oczywiście jeśli taka jest aktualnie dostępna.

Ranking kont