KONTO JAKŻE OSOBISTE – ALIOR BANK

W ofercie Alior Banku znajdziemy propozycję elastycznego konta osobistego z możliwością dobierania najbardziej przydatnych dla siebie usług i opcji.

Przeanalizujmy, jak przedstawia się oferta Konta Jakże Osobistego i dla kogo będzie ono odpowiednim wyborem.

Konto Jakże Osobiste – opłaty i warunki prowadzenia konta

Konto Jakże Osobiste przeznaczone jest dla klientów, którzy mają więcej niż 13 lat.

Klienci, którzy mają mniej niż 26 lat mogą bezpłatnie używać konta, ale dla pozostałych opłata wynosi 10 zł miesięcznie. Uniknięcie jej związane jest z zapewnieniem jednorazowego comiesięcznego wpływu na konto w kwocie min. 1500 zł.

Dodatkowo uwzględniane są tylko przelewy zrealizowane z rachunku prowadzonego w innym banku lub konta biznesowego w Alior Banku. Niestety, nie zaliczane są te przelewy, które zostaną wykonane z kont prowadzonych w Kantorze Walutowym w Alior Banku.

Najlepszym a zarazem najłatwiejszym rozwiązaniem jest jest ustawienie zlecenia stałego na własnym rachunku w innym banku, dzięki któremu nie będziemy mieli obowiązku pamiętania o comiesięcznym wpływie.

Ewentualnie można zlecić przelewanie na konto renty lub emerytury. Bank rezygnuje z pobierania opłaty za prowadzenie konta w tym miesiącu, w którym otwarto rachunek.

Najwygodniejszą metodą otwarcia Konta Jakże Osobistego jest zrobienie tego online z weryfikacją za pomocą przelewu z innego banku bądź w aplikacji mobilnej.

Co ciekawe, z apki z możemy korzystać nawet, jeśli nie jesteśmy jeszcze klientami instytucji. Inną metodą jest odwiedzenie najbliższego oddziału banku.

Karta do konta

Do wykonywania płatności zbliżeniowych i internetowych posłuży nam Karta Debit Mastercard Zbliżeniowa, która dodatkowo jest kartą wielowalutową.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo transakcji internetowych bank wyposażył kartę w usługę 3D Secure, a dla naszej wygody – w funkcję cashback, która pozwoli nam wypłacić gotówkę podczas płacenia za zakupy.

Dla klientów przygotowano także możliwość skorzystania z programu rabatowego Mastercard Bezcenne chwile. Alior Bank wydaje kartę zupełnie za darmo. Nic nie kosztuje także odnowienie jej.

Niepełnoletni klienci nie zostaną obciążeni comiesięczną opłatą za obsługę karty. W przypadku pozostałych klientów opłata to 5 zł miesięcznie. Anulowanie jej następuje po wykonaniu bezgotówkowych transakcji kartą/Google Pay/Apple Pay na kwotę min. 300 zł w poprzednim miesiącu.

Korzystanie z Karty Debit Mastercard Zbliżeniowej za granicą nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Operacje gotówkowe i bankomaty

Alior Bank daje swoim klientom możliwość bezpłatnego korzystania z własnych bankomatów zlokalizowanych w Polsce oraz darmowe wypłaty Blikiem. Jeśli użyjemy innych urządzeń będziemy zmuszeni ponieść opłatę w wysokości 2,50 zł.

Taka sama opłata dotyczy wypłaty gotówki z bankomatów poza granicami Polski (strefa EOG). Poza strefą EOG koszt wypłaty w bankomatach to 5 zł.

Prowizja dotyczy także wpłacania gotówki we wpłatomatach i uzależniona jest od tego, z jakiego urządzenia korzystamy:

 • 0,20% – maszyny zlokalizowane w oddziałach banku;
 • 0,35% – urządzenia Planet Cash;
 • 0,60% – pozostałe wpłatomaty.

Prowizja pobierana w każdym z powyższych wpłatomatów wynosi min. 1 zł. Warto skorzystać z możliwości wpłacania i wypłacania gotówki w placówkach banku, ponieważ ta operacja nic nie kosztuje.

Opcjonalnie chcąc pobrać gotówkę bez konieczności opłacania prowizji można skorzystać z tego, że bank oferuje swoim klientom darmowy cashback.

Przelewy

Tabela opłat i prowizji dotycząca przelewów realizowanych w Alior Banku przedstawia się zachęcająco. Całkowicie bezpłatnie mamy możliwość wykonywania następujących operacji:

 • przelewy zwykłe;
 • przelewy internetowe;
 • przelewy SEPA;
 • przelewy na telefon Blik;
 • zlecenia stałe;
 • polecenia zapłaty.

Za darmo skorzystamy także z wysyłanych przez bank kodów SMS do autoryzacji transakcji. Opłatę przyjdzie nam uiścić za wykonanie przelewu natychmiastowego (5 zł), przelewu zagranicznego SWIFT (30 zł) oraz zlecenie przelewu w oddziale banku (8 zł).

Korzyści do Konta Jakże Osobistego

Unikalną możliwością oferowaną przez Alior Bank jest wybór korzyści z udostępnionego pakietu, które mają za zadanie ułatwić nam zarządzanie finansami. Wybrać możemy spośród aż 11:

 1. Podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.
 2. Darmowa wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów na terenie Polski.
 3. Zwrot 1% za płatności telefonem – otrzymać można max. 20 zł miesięcznie.
 4. Punkty Riot Points dla graczy w League of Legends, którzy posiadają kartę Debit Mastercard LoL – każde wydane 1,50 zł przez płatności mobilne to 1 punkt.
 5. Pakiet 5 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu, które można zrealizować w bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej.
 6. Limit w koncie bez konieczności płacenia odsetek – przez 10 dni w miesiącu można korzystać z limitu nie płacąc odsetek od zadłużenia, ale zadłużenie nie może przekraczać 1000 zł. Opłata pobierana przez bank za przyznanie limitu wynosi 2% jego wartości, ale nie mniej niż 75 zł.
 7. Pakiet darmowych powiadomień o zdarzeniach na rachunkach – otrzymać można max. 30 powiadomień w formie SMS-ów.
 8. Wykonywanie płatności kartą za granicą bez ponoszenia kosztów związanych z przewalutowaniem.
 9. Darmowe bankomaty za granicą.
 10. Ubezpieczenie w podróży za granicą, które obejmuje: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, zagubienie bagażu, itp.
 11. Pakiet assistane – pomoc w nagłych wypadkach (ubezpieczenie domowe / medyczne / samochodowe).
Każdy klient może wybrać dla siebie 2 darmowe korzyści, a za każdą następną zapłaci 3,50 zł miesięcznie.

Korzyści aktywują się kolejnego dnia o godz. 6:00, a po rezygnacji dezaktywują na początku kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Podczas wyboru korzyści klienci powinni brać pod uwagę wyłącznie swoje osobiste preferencje. Dla każdego co innego będzie atrakcyjne.

Ci, którzy często podróżują za granicę z pewnością skorzystają z możliwości bezpłatnych wypłat z zagranicznych bankomatów i korzystnego przewalutowania transakcji po kursie NBP i Mastercarda czy ubezpieczenia w podróży.

Korzyści mogą być mało atrakcyjne dla tych, którzy dopiero zaczynają raczkować w świecie bankowości. I jeszcze nie są do końca świadomi tego z jakich usług będą korzystać najczęściej.

Trzeba pamiętać o tym, że chcąc dezaktywować wybraną korzyść należy zrobić to dużo wcześniej, co może być pewną niedogodnością dla klientów zabieganych i zapominalskich.

Zwróćmy uwagę na to, że niektóre korzyści mogą być nieco mniej popularne (jak np. punkty w grze LoL) od innych (bezpłatne bankomaty w Polsce).

Rezygnacja z korzyści sprawia, że przestaje ona być aktywna dopiero pierwszego dnia następnego miesiąca kalendarzowego.

Chcąc w tym czasie aktywować inną korzyść trzeba liczyć się z opłatą 3,50 zł do momentu wygaśnięcia poprzedniej. Alior Bank za każdym razem informuje swoich klientów o tym, że wybierają oni korzyść, za którą trzeba będzie zapłacić.

Konto Jakże Osobiste – bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna

Serwis transakcyjny Alior Online umożliwia klientom kompleksowe zarządzanie rachunkiem. M.in. składanie wniosków o dodatkowe produkty z oferty bankowej oraz założenie Profilu Zaufanego i Moje ID.

Z poziomu bankowości elektronicznej zyskujemy także dostęp do platformy PUE ZUS oraz e-Urząd, gdzie możemy wnioskować o wypłatę należnych nam świadczeń. Rozszerzeniem serwisu transakcyjnego jest aplikacja mobilna.

Oprócz standardowych funkcji znajdziemy w niej także usługę Mobilet. Dzięki niej kupimy bilety komunikacji miejskiej i zrealizujemy płatność za parking w strefie płatnego parkowania w miastach.

Bardzo przydatną usługą jest także Autopay, dzięki której można płacić za przejazd autostradą bez konieczności ponoszenia opłaty na bramkach.

Klienci lubiący porządek i organizację z pewnością zainteresuje usługa Moje rachunki, w której mamy możliwość zgromadzenia swoich rachunków za prąd, gaz, żłobek itp. A także opłacania ich w wygodny sposób pomijając wypełnianie formularza przelewu za każdym razem.

Dodatkowo bank udostępnia swoim klientom wiele nowoczesnych form płatności: Google Pay, Apple Pay, Blik, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay, Xiaomi Pay.

Ubezpieczenia

Klienci Alior Banku mogą także skorzystać z ofert przygotowanych specjalnie dla nich przez popularne firmy ubezpieczeniowe:

 • PZU Życie – ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców i ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców kredytów hipotecznych;
 • PZU SA – ubezpieczenie do pożyczki w przypadku utraty pracy oraz pakiet NWW, ubezpieczenie nieruchomości do kredytów hipotecznych;
 • PZU Wojażer – ubezpieczenie turystyczne;
 • Link4 – ubezpieczenie komunikacyjne, domu i mieszkania.

Program lojalnościowy dla klientów Mastercard

Program lojalnościowy Bezcenne chwile pozwala klientom korzystającym z karty Mastercard na zdobywanie punktów podczas wykonywania płatności kartą stacjonarnie i w sklepach internetowych.

Zdobyte punkty można wymienić na atrakcyjne nagrody:

 • vouchery na zakupy;
 • bilety do kina;
 • multimedia;
 • akcesoria do kuchni;
 • zabawki.

Oferta walutowa

Przyjrzyjmy się bliżej jednej z korzyści, jaką jest możliwość płatności kartą za granicą bez konieczności ponoszenia kosztów przewalutowania.

Oznacza to nic innego niż to, że przewalutowanie odbędzie się po korzystnym kursie NBP (dla walut: EUR, USD, GBP) lub Mastercard i NBP (dla pozostałych walut).

Alior Bank nie pobiera własnej prowizji za gotówkowe i bezgotówkowe płatności kartą realizowane za granicą ani dodatkowej marży do kursu wymiany walut.

Jedyne o czym należy pamiętać, to każdorazowe sprawdzenie na terminalu lub w bankomacie w jakiej walucie odbywa się rozliczenie.

Klienci mogą także otworzyć bezpłatne rachunki prowadzone w walutach obcych: EUR, GBP, USD bez konieczności aktywowania korzyści. Do obsługi wszystkich kont posłuży nam jedna karta – wielowalutowa Debit Mastercard Zbliżeniowa.

W ofercie Alior Banku znajdziemy również Kantor Walutowy z konkurencyjnymi spreadami. Aby korzystać z Kantoru Walutowego trzeba założyć osobny rachunek w wybranej walucie (to nie jest to samo o Konto Walutowe w banku).

Niestety, wymiana walut w samym banku jest znacznie mniej korzystna.

Oferta oszczędnościowa

W ofercie Alior Banku znajdziemy m.in. bezpłatny rachunek oszczędnościowy, który można prowadzić w kilku wersjach.

Decydując się na wybranie korzyści, jaką jest podwyższone oprocentowanie na rachunku możemy zyskać jeszcze więcej, a gwarantowana stawka obowiązuje przez kilka miesięcy.

Posiadacze Konta Jakże Osobistego mogą też otworzyć drugi rachunek, który posłuży do deponowania środków. Konto Mega Oszczędnościowe gwarantuje darmowe przelewy wewnętrzne i powtarzalne promocje dotyczące nowych środków.

Obsługa klienta, promocje i bonusy

Alior Bank w swojej sieci posiada ponad 500 placówek i agencji partnerskich zlokalizowanych na terenie Polski. Docenią to z pewnością klienci, którzy preferują osobiste załatwiania wszelkich formalności.

Dla początkujących klientów przygotowano samouczki video i FAQ, które odpowiedzą na znaczną część pojawiających się pytań.

Komunikacja z bankiem czasem ulega wydłużeniu, ale generalnie przebiega bez zarzutu a otrzymane informacje są pomocne i rzetelne. Konto Jakże Osobiste bardzo często objęte jest promocją.

Nowi klienci mogą zazwyczaj zyskać nawet kilkaset złotych premii za założenie i aktywne korzystanie z rachunku. Regulaminy przygotowane przez bank są bardzo jasne i nie ma w nich ”haczyków”.

Obecni klienci najczęściej mogą skorzystać z promocji związanych z kartami kredytowymi lub wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Cyklicznie wraca także promocja, która jest związana z doliczaniem dodatkowych punktów w programie Mastercard Bezcenne chwile. Jak widać Alior Bank docenia także obecnych klientów.

Konto Jakże Osobiste - Alior Bank

Konto Jakże Osobiste – opinia

Konto Jakże Osobiste jest jednym z niewielu, które częściowo można dopasować do swoich preferencji i skonfigurować według potrzeb. Jak wiadomo oczekiwania klientów mogą być bardzo rozbieżne.

Opłaty dotyczące rachunku nie należą do najwyższych, a dodatkowo wiele operacji jest zwolnionych z opłaty.

Na minus na pewno można odnotować dość wysoką prowizję związaną z korzystaniem z wpłatomatów, nawet tych, które są własnością banku. Niestety nie ma sposobu na ominięcie opłaty.

Wybierając odpowiednie korzyści można sprawić, że rachunek będzie naprawdę tani. Ale bez nich raczej ciężko nazwać Konto Jakże Osobiste szczególnie wyróżniającym się na tle konkurencji.

Z pewnością jest to dobry wybór dla klientów, którzy zdecydowanie wiedzą czego chcą i jakie usługi są im najbardziej potrzebne.

Dobierając starannie korzyści możemy zyskać rachunek, który jest dosłownie ”osobisty” i w pełni funkcjonalny, ale w przeciwnym razie lepiej poszukać na rynku czegoś innego.

Ranking kont