KONTO FIRMOWE SANTANDER BANK – KONTO FIRMOWE GODNE POLECENIA

Santander Bank Polska wychodzi z propozycją rachunku, z którego korzystać mają przede wszystkim przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

Dodatkowo w ofercie Konta Firmowego Godnego Polecenia znajduje się wiele usług, które mają na celu usprawnienie zarządzania finansami firmowymi.

Decydując się na otwarcie rachunku w promocji można zyskać bezterminowe zwolnienie z opłat za prowadzenie go i użytkowanie karty płatniczej.

Konto firmowe Santander Bank – opłaty

Santander Bank postawił na bardzo przejrzyste warunki korzystania z konta firmowego. Przedsiębiorcy, którzy skorzystają z aktualnej promocji banku, mogą liczyć na bezterminowe zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku

Karta płatnicza

W ofercie banku znajdziemy dwa rodzaje kart płatniczych:

 • Visa Business Electron;
 • Mastercard Business Debit.

Przy użyciu powyższych kart można realizować płatności zbliżeniowe i internetowe. Dużym plusem jest to, że Santaner Bank Polska wydaje karty bezpłatnie i nie pobiera opłat za ich comiesięczną obsługę.

Obie posłużą do realizowania płatności Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Bank informuje klientów, że główną kartę do rachunku oraz dodatkowe można zamówić już w momencie wypełniania wniosku o założenie rachunku biznesowego. Jeśli tego nie zrobimy, nic straconego.

Kartę można zamówić w dowolnym momencie z poziomu bankowości internetowej, za pomocą infolinii lub w placówce banku.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Tabela opłat i prowizji wygląda całkiem korzystnie. Przedsiębiorcy zwolnieni są z opłat za korzystanie z bankomatów zlokalizowanych w Polsce i za granicą, wpłatomatów własnych banku i używania usługi cashback.

Klienci, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wpłacenia lub wypłacenia gotówki w najbliższej placówce Santander Bank Polska będą zobowiązani do opłacenia prowizji wynoszącej 0,65% (min. 20 zł).

Przedsiębiorcy posiadający konto firmowe Santander Banku mogą korzystać z kilku bezpłatnych usług:

 • zwykłych przelewów internetowych;
 • przelewów do ZUS i US;
 • zleceń stałych;
 • polecenia zapłaty.

Całkiem ciekawie wygląda również realizowanie przelewów natychmiastowych.

Santander Bank Polska udostępnia klientom pulę 10 darmowych przelewów ekspresowych. Po wykorzystaniu jej każda taka operacja to koszt 10 zł (także za przelew Express Elixir).

Niemała kwota pobierana jest za przelewy realizowane w placówkach banku – 25 zł.

Jeśli chodzi o europejskie przelewy SEPA, to w ofercie banku znajdziemy 10 darmowych operacji, a po przekroczeniu tej ilości pobierana opłata wynosi 1,30 zł.

W przypadku przelewów SWIFT opłata już znacznie rośnie – 0,25% kwoty operacji, minimum 25 zł (maks. 200 zł).

Autoryzacja operacji odbywa się za pomocą darmowych kodów SMS.

Bankowość internetowa i mobilna aplikacja

Dla klientów biznesowych przygotowano funkcjonalny serwis Mini Firma, który pozwala oczywiście na realizowanie podstawowych operacji bankowych (przelewy, stałe zlecenia, zarządzanie kartami płatniczymi).

Dodatkowo bankowość elektroniczna umożliwia wnioskowanie o dodatkowe produkty z oferty Santander Banku i korzystanie z przydatnych funkcji, których zadaniem jest ułatwienie zarządzania przedsiębiorstwem.

Przedsiębiorcy, którzy mają w banku zarówno konto firmowe jak i indywidualne mają możliwość ustanowienia do nich jednego hasła i loginu.

W tym celu konieczne jest skontaktowanie się z doradcą bankowym na czacie wideo lub pójście do najbliższego oddziału.

Na stronie Santander Banku znajdują się także filmy instruktażowe, które pomogą poznać i ułatwić korzystanie z bankowości internetowej.

Z kolei dla tych przedsiębiorców, którzy nie rozstają się ze swoimi smartfonami bank udostępnił mobilną aplikację Santander mobile, która daje możliwość zarządzania finansami z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze.

Wystarczy mieć dostęp do Internetu. Aplikacja także zezwala na stworzenie jednego loginu i hasła do konta biznesowego i indywidualnego w taki sam sposób jak w serwisie transakcyjnym.

Księgowość online

Logując się do serwisu transakcyjnego zyskujemy dostęp do ciekawej usługi jaką jest eKsięgowość. Dzięki temu przedsiębiorcy mają możliwość:

 • wystawiania i przekazywania faktur;
 • generowania i wysyłania plików JPK_VAT;
 • sprawdzania terminów i wysokości nadchodzących opłat.

Powyższe działania można realizować samodzielnie lub skorzystać z pomocy dedykowanej księgowej oraz wsparcia technicznego, które jest do dyspozycji od poniedziałku do soboty.

Zakres możliwości uzależniony jest od wybranego planu taryfowego.

Oferta kredytowa

Jeśli przedsiębiorstwo jest obecne na rynku ponad 12 miesięcy istnieje możliwość skorzystania z wsparcia kredytowego, które obejmuje:

 • kredyt w rachunku bieżącym w PLN i obcych walutach;
 • kredyt obrotowy;
 • kredyt inwestycyjny.

Santander Bank Polska posiada również w swojej ofercie lokaty o różnym stopniu zapadalności, na których można ulokować wygenerowane nadwyżki finansowe.

Santander Trade i oferta walutowa

Dla przedsiębiorców zajmujących się importem i eksportem przygotowano platformę SantanderTrade.com, która umożliwia nawiązywanie kontaktów z kontrahentami zagranicznymi ze 185 krajów.

Znajdują się na niej oferty i przetargi z całego świata, aktualne informacje dotyczące targów i wystaw, raporty z poszczególnych branży a także omówienie regulacji i bieżących zasad handlu zagranicznego, które obowiązują w różnych krajach.

Platforma udostępniona jest bezpłatnie i korzystać z niej można z poziomu serwisu transakcyjnego wybierając opcję rejestracji na platformie SantanderTrade.

W bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej warto również zainteresować się usługą Kantoru Santander/eFX dostępnego całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

W tym przypadku konieczne jest posiadanie konta walutowego w takiej walucie, w jakiej prowadzona będzie transakcja. Rozliczenie odbywa się automatycznie na podstawie aktualnych cen rynkowych.

Jak założyć konto firmowe Santander Banku?

Bank oferuje przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą dwie możliwości otwarcia rachunku:

Należy posiadać ważny dowód osobisty i numer REGON/NIP przedsiębiorstwa.

Jeśli aktualne i kompletne dane są zamieszczone w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej uzupełnienie formularza nastąpi automatycznie, dzięki czemu czas wypełniania wniosku będzie znacznie krótszy.

W celu potwierdzenia tożsamości można wykorzystać jedną z poniższych metod:

 • wykonać zdjęcie dowodu osobistego i twarzy w procesie online;
 • porozmawiać z doradcą bankowym na wideo czacie;
 • umówić się na wizytę z kurierem – podczas wypełniania wniosku bank udostępnia listę miejscowości, w których formalności można dopełnić na tablecie przy wykorzystaniu danych biometrycznych (szybkość pisania, siła nacisku), w przeciwnym wypadku kurier przywiezie umowę w wersji papierowej do podpisania.

Po założeniu rachunku bank wyśle informację na maila i SMS-em, a po otrzymaniu jej można już zalogować się do bankowości internetowej i pobrać aplikację na telefon lub tablet.

Klienci, którzy skorzystali już z oferty Santander Banku i posiadają w nim rachunek indywidualny, mogą otworzyć konto firmowe z poziomu bankowości internetowej.

Aby to zrobić należy zalogować się do swojego konta, przejść do zakładki Oferta banku i kliknąć opcję Konta firmowe. Opcję tą znajdziemy po lewej stronie w menu.

Jeśli zamówimy do rachunku kartę płatniczą, zostanie ona wysłana pocztą na podany adres.

Aby uzyskać pomoc w procesie otwierania konta można skontaktować się z doradcą online, zadzwonić na infolinię lub udać się do jednego z oddziałów.

Warto wiedzieć, że współpracę z Santander Bankiem można rozpocząć już w momencie zakładania działalności gospodarczej. A to dlatego, że bankowość elektroniczna pozwala na złożenie wniosku o rejestrację firmy.

W czasie uzupełniania wniosku można również skorzystać z darmowej konsultacji telefonicznej z ekspertem księgowym.

Po otwarciu rachunku przedsiębiorcy zyskują dostęp do innych produktów z oferty dedykowanej przedsiębiorcom: Konto24 walutowe, dzierżawa terminala płatniczego.

Konto firmowe Santander Bank – opinia

Pierwszą z zalet powyższego rachunku, o której zdecydowanie warto wspomnieć jest możliwość bezterminowego zwolnienia z opłat za konto i kartę.

Dodatkowo przedsiębiorcy mogą korzystać z funkcjonalnej bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej. A także z dodatkowych usług, które oferowane są przez bank i współpracujące z nim firmy.

Santander Bank daje również możliwość finansowania bieżącej działalności oraz inwestycji, leasingu samochodów i maszyn, ubezpieczeń a także możliwość ulokowania wygenerowanych nadwyżek.

Dla przedsiębiorców działających w branży handlowo – usługowej przygotowano ofertę terminali płatniczych (stacjonarne i przenośne) oraz opcję przekształcenia własnego smartfona w terminal (softpos).

Z kolei przedsiębiorcy współpracujący z kontrahentami zagranicznymi mają do dyspozycji kantor walutowy i bardzo przydatną usługę Santander Trade.

Każda firma z pewnością doceni także wsparcie księgowego, prawnika i pomoc w odzyskaniu należności.

Dodatkowo bardzo ciekawą usługą oferowaną przez Santander jest eWadia, która pozwala na wykorzystywanie bankowych pieniędzy do opłacania wadium przetargowego.

Wszystko to pokazuje, że poza wspieraniem bieżącej działalności bank stara się również stworzyć warunki wspomagające rozwój.

Może się zdarzyć, że dla niektórych firm oferta Santander Banku nie będzie wystarczająca. W takiej sytuacji warto skontaktować się z doradcą, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Jak już zostało wspomniane wcześniej, Santander Bank Polska jest otwarty na współpracę z przedsiębiorstwami od pierwszych dni ich istnienia.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na możliwość załatwiania formalności online, co na pewno docenią przedsiębiorcy, dla których liczy się wygoda i czas.

Ranking kont