KONTO FIRMOWE NEST BANK – BIZnest KONTO

W ofercie Nest Banku znajdziemy propozycję, która przygotowana została z myślą o klientach biznesowych.

Pozwala ona na spore ograniczenie kosztów związanych z prowadzeniem rachunku a przy tym oferuje nowoczesną bankowość i wiele przydatnych funkcjonalności.

Nest Bank nie należy do gigantów, ale przygotowana oferta może śmiało konkurować z innymi, które znajdziemy u konkurencji.

Konto firmowe Nest Bank – opłaty

Konto BIZnest może otworzyć każdy przedsiębiorca niezależnie od formy prawnej. Proponowany rachunek nie jest oprocentowany. Nest Bank nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku.

W ofercie znajdziemy także możliwość utworzenia pomocniczych rachunków, a comiesięczna opłata za nie uzależniona jest od tego, w jakiej walucie są prowadzone:

 • 10 zł – PLN;
 • 0 zł – EUR, USD, GBP.

Klienci decydujący się na zamówienie karty płatniczej muszą zadowolić się jednym rodzajem, ponieważ bank oferuje jedynie kartę Visa Business.

Przy użyciu karty można realizować płatności w Internecie oraz stacjonarnie zbliżeniowo. Bank wydaje kartę za darmo i nie obciąża klientów prowizją za jej obsługę.

Przedsiębiorcy mają także możliwość zamówienia dodatkowych kart debetowych. Koszt wydania jednej karty dodatkowej to 25 zł, a opłata za jej użytkowanie pobierana jest tylko raz w roku i wynosi 25 zł.

Przelewy i operacje gotówkowe

Nest Bank oferuje klientom biznesowym darmowe: wypłaty z bankomatów sieci Euronet, wypłaty gotówki Blikiem oraz korzystanie z cashbacku. Wypłata gotówki z bankomatów pozostałych sieci kosztuje 6 zł.

Taką samą prowizję należy zapłacić podczas wypłat z bankomatów za granicą, a dodatkowo doliczone zostanie 4,9% za przewalutowanie transakcji.

Dobra wiadomość jest taka, że wpłacanie gotówki przy użyciu wpłatomatów jest całkowicie bezpłatne. W przypadku realizowania wpłat lub wypłat gotówki w placówkach banku pobrana zostanie prowizja w wysokości 0,5% (min. 10 zł).

Co ciekawe, Nest Bank ogranicza klientom ilość gotówki, jaką można wypłacić (maks. 10 tys. zł). Gdyby potrzebna była większa kwota konieczne jest zgłoszenie tego dwa dni wcześniej w placówce banku.

Niestety ograniczenia narzucone są także w przypadku wypłacania gotówki kartą lub mobilnie. Jednorazowo pobrać można maksymalnie 20 tys. zł, ale w ciągu dnia można wykonać aż 10 tego typu operacji.

Tabela opłat i prowizji dotycząca przelewów zawiera kilka bezpłatnych pozycji:

 • zwykłe przelewy internetowe;
 • europejskie przelewy SEPA – spread na EUR ok. 6%;
 • przelewy do ZUS i US;
 • zlecenia stałe.

Za realizację przelewów ekspresowych bank nalicza 10 zł prowizji, a za polecenia zapłaty – 5 zł.

Bardzo wysoka prowizja ustalona jest za realizację przelewów zagranicznych SWIFT. Pobierana opłata to aż 50 zł.

Autoryzacja operacji odbywa się przy użyciu darmowych kodów SMS.

Bankowość elektroniczna i mobilna aplikacja

Bankowość internetowa pozwala na realizowanie wszystkich podstawowych operacji (wykonywanie przelewów, zakładanie depozytów, wnioskowanie o kartę itp.).

Klienci mogą ponadto m.in. zarządzać uprawnieniami dostępu do rachunku. Takie rozwiązanie sprawia, że osoba potwierdzająca operację ma możliwość otrzymania powiadomień SMS, push lub e-mail o transakcjach oczekujących na realizację.

Warto zwrócić uwagę na funkcję Moje finanse pozwalającą na wgląd do salda i operacji wykonywanych na rachunkach w innych bankach oraz zarządzanie nimi.

Takie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Za pomocą usługi Moje finanse można przenieść zdefiniowanych odbiorców oraz środki z innych banków. Oprócz tego usługa pozwala na analizę wpływów i wydatków na wszystkich posiadanych kontach.

Klienci biznesowi, którzy z jakiegoś powodu potrzebują wsparcia kredytowego mają możliwość ubiegania się o kredyt na rachunku i karty kredytowe z poziomu serwisu transakcyjnego.

Aby zalogować się do aplikacji mobilnej udostępnionej przez Nest Bank można wykorzystać metodę biometryczną (Face ID, odcisk palca).

Domyślnie autoryzacja transakcji odbywa się za pomocą kodów SMS, ale przedsiębiorcy mają możliwość ustawienia hasła mobilnego zamiast kodów. Aby mieć dostęp do finansów osobistych i firmowych wystarczy jeden login i hasło.

Nie musimy martwić się ewentualnym pomyleniem konta, ponieważ Nest Bank wyraźnie zaznacza czy obecnie znajdujemy się w strefie prywatnej czy biznesowej.

Co ciekawe, aplikacja mobilna pozwala na jej spersonalizowanie i jak najlepsze dopasowanie do swoich potrzeb.

Bardzo przydatną funkcją (również dostępną w mobilnej aplikacji) jest możliwość wysyłania numeru konta na numer telefonu lub adres mailowy.

Aby jeszcze lepiej poznać funkcjonalności, które proponuje Nest Bank warto wejść na jego stronę internetową i tam zapoznać się ze specjalną mapą.

Firmy handlowo-usługowe

Nest Bank postarał się o to, by przedsiębiorstwa działające w branży handlowo – usługowej również miały okazję skorzystać z oferty. Jak wiadomo, takie firmy na co dzień operują głównie gotówką.

Aby zaspokoić ich potrzeby, bank daje możliwość bezpłatnego korzystania z maszyn sieci Euronet. Dodatkowo warto zainteresować się ofertą terminali płatniczych, których dotyczy bezterminowa akcja specjalna.

Zyskać można kilkaset złotych premii za podpisanie umowy o dzierżawę terminala płatniczego. Dołączając do programu Polska Bezgotówkowa do zdobycia jest jeszcze więcej bonusów.

Oferta kredytowa

Pod tym względem Nest Bank niestety trochę rozczarowuje. Przygotowana oferta kredytowa udostępniona jest jedynie tym przedsiębiorstwom, które na rynku działają minimum 2 lata.

Takie firmy mają dostęp do następujących produktów:

 • BIZnest Limit w Koncie;
 • BIZnest Kredyt (różne wersje);
 • kredyt z gwarancjami różnych instytucji.

Według zapewnień banku przyznane środki trafią na konto kredytobiorcy w bardzo krótkim czasie. Na uznanie zasługuje możliwość obniżenia kosztów kredytowania dzięki gwarancji innych instytucji.

Oferta walutowa

W tym zakresie także oferta nie jest szczególnie rozbudowana, chociaż do dyspozycji mamy 10 walut (USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK). Gotówka w walutach obcych nie jest obsługiwana przez Nest Bank.

Bank nie pobiera opłat związanych z otwarciem i prowadzeniem konta walutowego, a wysokość innych prowizji uzależniona jest od wybranej waluty.

Nest Bank nie posiada w swojej ofercie kantoru walutowego. Ale daje możliwość skorzystania z płatnej usługi Korzystnego przewalutowania, w którym obowiązujący spread jest dużo niższy niż standardowo.

Tabela kursowa uaktualniana jest co 30 min. od 9:00 do 17:00.

Nadwyżki finansowe

Interesującą propozycją dla przedsiębiorstw, których przychody przekraczają wydatki jest możliwość zagospodarowania nadwyżki finansowej (nawet na bardzo krótki czas).

Pierwszą opcją jest skorzystanie z konta oszczędnościowego z oprocentowaniem opierającym się na wskaźniku WIBOR 3M.

Otwierając rachunek oszczędnościowy w czasie trwania promocji można zyskać podwyższone oprocentowanie, które obowiązuje w miesiącu otwarcia i dwóch kolejnych.

W ofercie Nest Banku znajdziemy także lokaty terminowe od 7 dni do 36 miesięcy, jednak minimalna wartość zdeponowanych środków to 1 tys. zł (maks. 1,5 mln zł).

Zarządzanie kontem

Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc w zarządzaniu biznesowym rachunkiem ze strony banku.

Nest Bank udostępnia portal Obsługa faktur, z którego pomocą klient może:

 • dostarczyć faktury księgowym zdalnie i monitorować ich działania,
 • wystawiać nowe faktury,
 • wysyłać przypomnienia do kontrahentów.

Oprócz tego skorzystać można z usługi faktoringu (Faktoria), dzięki której realizacja płatności za wystawione faktury oraz ryzyko związane z otrzymaniem należności przechodzi na bank.

Jak założyć konto firmowe Nest Bank?

Cały proces otwarcia BIZnest Konta można przeprowadzić online. Strona internetowa banku zawiera wniosek, który może złożyć osoba uprawniona do reprezentowania firmy/organizacji.

Dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą przygotowano możliwość otwarcia rachunku w czasie rozmowy wideo z doradcą bankowym.

W przypadku firm o innej strukturze prawnej, weryfikacja odbywa się za pomocą przelewu zrealizowanego z rachunku osobistego prowadzonego w innym banku (Alior Bank, ING Bank Śląski, mBank, Bank Pekao, Santander Bank Polska).

Dane z otrzymanego przez bank przelewu zostaną porównane z tymi, wprowadzonymi we wnioski, a dalsze kroki zostaną przesłane na podany adres mailowy.

Opcja ta nie jest dostępna w przypadku, gdy konto, z którego planujemy wykonać przelew weryfikacyjny zostało dopiero otwarte z wykorzystaniem tej metody.

Wprowadzając numer NIP we wniosku, bank automatycznie zaczyta dane z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Aby potwierdzić chęć otwarcia BIZnest Konta należy wprowadzić kod weryfikacyjny, który otrzymamy SMS-em od banku tuż przed wysłaniem wniosku.

Tabele opłat, prowizji i oprocentowania, wzór umowy ramowej i regulamin prowadzenia rachunków otrzymamy drogą mailową.

Istnieje również możliwość podpisania umowy z kurierem po wysłaniu wniosku online lub przeprowadzenie całego procesu związanego z otwarciem rachunku w placówce banku.

Konto firmowe Nest Bank – opinia

Jak widać w ofercie Nest Banku znajdziemy kilka opcji, które u konkurencji są niedostępne. Do takich należą m.in. nielimitowane darmowe przelewy internetowe.

Usługa bankowości internetowej oraz aplikacja mobilna są nowoczesne i bardzo rozbudowane, a zarządzanie rachunkiem z ich pomocą jest bardzo proste.

Rachunek z pewnością zadowoli osoby samozatrudnione oraz mikrofirmy, ponieważ propozycja banku pozwala na ograniczenie kosztów bankowych.

Konto firmowe Nest Bank jest także ciekawą propozycją dla firm działających w sektorze handlowo – usługowym, które mogą korzystać bezpłatnie z możliwości wpłacania gotówki przy użyciu wpłatomatów.

Oferta nie zadowoli raczej klientów współpracujących z kontrahentami zagranicznymi, ponieważ oferta walutowa nie należy do najlepszych.

Usługi, które oferuje Nest Bank są jedynie małą częścią tego, co jest potrzebne przedsiębiorstwom operującym obcymi walutami.

Ranking kont