KONTO FIRMOWE mBANK – mBIZNES KONTO STANDARD

Klienci biznesowi o różnym statusie organizacyjno – prawnym powinni zainteresować się propozycją mBanku, która oprócz funkcjonalnego konta firmowego zawiera także funkcjonalną bankowość internetową oraz inne bardzo przydatne usługi.

Konto firmowe mBank – opłaty

mBank kieruje swoją ofertę do bardzo szerokiego grona klientów biznesowych. Proponowany rachunek mogą otworzyć nie tylko przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, ale również:

 • fundacje;
 • stowarzyszenia rejestrowe;
 • spółdzielnie;
 • spółki cywilne;
 • spółki jawne;
 • spółki partnerskie;
 • spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Opłata za otwarcie konta nie jest pobierana, a decydując się na założenie mBiznes Konta Standard w promocji przedsiębiorcy zostają zwolnieni z opłat za prowadzenie go przez 2 lata.

Poza promocją koszt utrzymania rachunku wynosi 19 zł, ale mBank daje klientom prosty sposób na uniknięcie opłaty. Wystarczy zrealizować jeden przelew do ZUS w miesiącu.

W ofercie mBanku znajdziemy także możliwość otwarcia pomocniczych rachunków. Konto dodatkowe w PLN kosztuje 5 zł, za rachunek w walucie obcej zapłacimy 10 zł.

Te firmy, które współpracują z wieloma kontrahentami mogą otworzyć do 50 kont dodatkowych, które mogą być wykorzystywane do indywidualnych rozliczeń z klientami. Do każdego rachunku może być przypisana osobna karta.

Raz na jakiś czas bank organizuje akcje specjalne, w których do zyskania jest 5 bezpłatnych rachunków w PLN oraz po jednym w EUR i USD.

Otwierając rachunek warto zastanowić się nad zamówieniem do niego karty płatniczej, która pozwoli na realizowanie płatności zbliżeniowych i internetowych. Do wyboru mamy dwa typy:

 • Visa Business Debit;
 • Mastercard Debit Business.

Dzięki wyposażeniu kart w usługę 3D Secure klienci zyskują dodatkowe zabezpieczenie podczas płatności w Internecie.

Karta do rachunku wydawana jest bezpłatnie, jednak konieczne będzie poniesienie opłaty związanej z jej obsługą w wysokości 7 zł.

Po wykonaniu transakcji bezgotówkowych kartą o wartości łącznej min. 500 zł miesięcznie opłata za kartę zostanie pomniejszona do 5 zł.

W przypadku przedsiębiorców, którzy założyli rachunek w czasie trwania promocji obsługa karty jest darmowa przez 24 miesiące.

Przedsiębiorcy, którzy zamówią dodatkową kartę debetową muszą liczyć się z opłatą za jej wydanie (5 zł) oraz comiesięczną obsługę (5 zł). W ofercie mBanku znajdziemy również ciekawy program rabatowy.

Przedsiębiorcy, dla których duże znaczenie ma wygląd karty płatniczej mają możliwość zamówienia karty Visa Foto Business, którą można dowolnie spersonalizować przy użyciu logo firmy lub zdjęcia nawiązującego do prowadzonego biznesu.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Dla przedsiębiorców zakładających rachunek firmowy w promocji mBank przygotował dwuletnie zwolnienie z opłat za korzystanie z bankomatów w Polsce (mBank, Santander Bank, Planet Cash, Euronet).

Poza okresem promocyjnym korzystanie z bankomatów jest bezpłatne w sytuacji, gdy wypłacana kwota jest wyższa niż 100 zł.

Wypłacanie niższej kwoty wiąże się z opłaceniem prowizji w wysokości 1,30 zł. Dla pozostałych bankomatów ustalona prowizja to 3,5% (min. 5 zł).

Inną opcją, która pozwala na bezpłatne pobieranie gotówki jest wypłacanie jej w bankomatach przy użyciu kodu Blik.

W przypadku korzystania z bankomatów zagranicznych oprócz prowizji wynoszącej 3,5% (min. 5 zł) pobierana jest opłata w wysokości 5,9% za przewalutowanie transakcji.

Jeśli chodzi o wpłacanie gotówki na konto przy użyciu wpłatomatów, to warto pamiętać, że bezpłatnie można korzystać z urządzeń należących do sieci mBank, Planet Cash i Cashline.

W czasie trwania dwuletniego okresu promocyjnego za darmo udostępnione są również urządzenia Eurocash. Po upływie 24 miesięcy koszt wpłacenia gotówki przy użyciu wpłatomatu Eurocash wynosi 0,2% (min. 2 zł).

Realizowanie wpłat lub wypłat gotówki w placówkach bankowych także jest płatne (0,5%, min. 9 zł).

Przelewy

Poza dwuletnim okresem promocyjnym opłaty ustalone przez bank niestety nie wyglądają najlepiej.

Za wykonanie zwykłego przelewu internetowego bank pobiera opłatę w wysokości 1,50 zł, a decydując się na przelew natychmiastowy opłata wzrasta już do 10 zł. Kolejne 10 zł pobierane jest za zlecenie przelewu w oddziale banku.

Co ciekawe, okres promocyjny pozwala również na bezpłatne realizowanie europejskich przelewów SEPA. Poza promocją koszt realizacji takiego przelewu to 1,50 zł (spread na EUR ok. 6%).

Znacznie wyższa opłata dotyczy zagranicznych przelewów SWIFT, za które prowizję ustalono na 0,35% wartości (min. 25 zł, maks. 200 zł). Do bezpłatnych operacji należą:

 • przelewy do ZUS;
 • przelewy do US;
 • stałe zlecenia;
 • polecenia zapłaty;
 • autoryzacja operacji kodami SMS.

Bankowość internetowa i mobilna aplikacja

Przedsiębiorcy posiadający konto firmowe mBank mają możliwość korzystania z dedykowanej im bankowości elektronicznej oraz mobilnej aplikacji z wieloma przydatnymi funkcjonalnościami.

Na szczególną uwagę zasługuje mOrganizer zawierający 9 modułów wspomagających zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z darmowej opcji ”Fakturowanie” bądź kupić dostęp do jednego z czterech pakietów zawierających większą liczbę modułów.

Przykładowo, moduł ”Moja księgowość” pozwala na wyliczenie należnych podatków do zapłaty, generowania i wysyłania deklaracji podatkowych oraz plików JPK_VAT.

Z kolei w ”Monitoringu płatności” przedsiębiorca może ustawić automatyczne wysyłanie zawiadomień do tych kontrahentów, którzy z jakiegoś powodu zalegają ze spłatą.

W przypadku firm wymagających nieco bardziej rozbudowanych narzędzi, warto skorzystać z funkcji dostępnych w bankowości internetowej:

 • darmowa wieloosobowa autoryzacja transakcji;
 • import plików z przelewami;
 • import raportu M40.

Dodatkowo mBank udostępnia klientom mKsięgowość Komfort lub Premium, dzięki którym skorzystać można z pomocy księgowej oraz wymienionych wyżej modułów.

Bankowość internetowa daje możliwość złożenia wniosku o dodatkowe produkty z oferty bankowej, korzystania z e-dowodu, podpisu elektronicznego oraz narzędzia mojeID.

Oprócz tego przypomocy mobilnej aplikacji można korzystać z nowoczesnych form płatności mobilnych:

 • Blik i Blik zbliżeniowy;
 • Google Pay;
 • Apple Pay.

Platforma walutowa

Za pomocą mPlatformy przedsiębiorcy mogą szybko realizować transakcje wymiany walut w bankowości internetowej.

Bank daje możliwość korzystania z zaawansowanych funkcji, jaka jest m.in. składanie ofert walutowych z preferowaną ceną zakupu/sprzedaży.

Po osiągnięciu wymaganego kursu przez wybraną walutę transakcje zostaje wykonana automatycznie. Wymiana nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Bramka płatności Paynow

Klienci prowadzący internetowe sklepy powinni zainteresować się bramką płatności Paynow, która podczas finalizacji zakupów umożliwia obsługiwanie różnorodnych form płatności:

 • karta debetowa;
 • Blik;
 • Pay-by-Link;
 • Google Pay.

Powyższe metody pozwalają na natychmiastowe wypłacenie pieniędzy na rachunek sprzedającego, dzięki czemu proces realizacji zamówienia przebiega bardzo sprawnie.

Oferta zawiera bezpłatne zwroty i wypłatę środków. Ustalona wysokość prowizji pobieranej od transakcji nie ulega zmianie i zależy od kwoty obrotu.

Oferta kredytowa i leasingowa

Zarówno młode firmy jak i te, które na rynku działają już od dłuższego czasu mogą skorzystać z przygotowanej przez mBank oferty kredytowej, która obejmuje:

 • kredyt w rachunku bieżącym,
 • kredyt obrotowy zabezpieczony gwarancją de minimis BGK;
 • EKOpożyczkę;
 • kredyt przygotowany dla spółek (do 500 tys. zł bez zabezpieczenia wekslowego);
 • kartę kredytową ze stałą linią kredytową aż do 100 tys. zł.

Poza ofertą kredytową skorzystać można także z opcji leasingu finansowego lub operacyjnego z maksymalnym okresem wynoszącym 72 miesiące.

Warto wiedzieć, że wysokość wkładu własnego uzależniona jest od planowanego zakresu przedsięwzięcia, a otrzymane finansowanie może zostać wykorzystane na zakup maszyn, urządzeń, linii technologicznych lub pojazdów.

Oferta terminali płatniczych

mBank nie zapomina również o tych przedsiębiorcach, którzy korzystają z terminali płatniczych i proponuje im opcję dzierżawy terminala lub dofinansowania w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego.

Oferta dotyczy tylko pierwszego terminala. Urządzenia, które można wybrać to:

 • stacjonarne i przenośne terminale First Data;
 • przenośne Planet Pay;
 • mobilne SumUp.

Istnieje także możliwość korzystania z terminala płatniczego w smartfonie, ale w tym przypadku możliwe jest jedynie przyjmowanie płatności zbliżeniowych.

Jak założyć konto firmowe mBank?

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w celu założenia rachunku mogą wypełnić wniosek na stronie internetowej. Natomiast samą umowę podpisać podczas wizyty kuriera lub bezpośrednio w placówce banku.

Inną możliwością jest otwarcie rachunku z użyciem smartfona z zainstalowaną aplikacją eDO App i e-dowodu.

Dla klientów biznesowych prowadzących spółki także przygotowano możliwość założenia rachunku internetowo lub przy pomocy infolinii.

Jednak w tym przypadku konieczne jest podpisanie umowy w oddziale banku w obecności wszystkich reprezentantów wpisanych do KRS.

Dla przedsiębiorców, którzy posiadają już w mBanku inny produkt (np. konto osobiste) przygotowano duże ułatwienie polegające na wypełnieniu wniosku o konto zdalnie i podpisaniu umowy przy pomocy kodu SMS przysłanego przez bank.

Według zapewnień banku nowo utworzone konto zostanie aktywowane w ciągu kilku minut.

W przypadku, gdy klient nie zdążył jeszcze zarejestrować swojej działalności ma możliwość wystąpienia o rejestrację firmy, założenia mBiznes Konta Standard oraz utworzenia Profilu Zaufanego w zaledwie jednym wniosku.

mBank zarejestruje działalność w następujących instytucjach:

 • ZUS;
 • US;
 • CEiDG.

Oprócz tego bank wystąpi w imieniu klienta o nadanie numeru NIP oraz REGON, a wszystkie wyżej wymienione czynności są całkowicie bezpłatne.

Podsumowując, konto firmowe mBank jest obecnie jedną z najciekawszych propozycji dla klientów biznesowych. Dodatkowo nowi klienci mają możliwość zyskania bonusów, ponieważ mBank często organizuje promocje dla przedsiębiorców.

Ranking kont