MILLENNIUM 360º – MILLENNIUM BANK

Oferowany przez bank rachunek Millennium 360º, będący następcą Konta 360º jest bezwarunkowo bezpłatny, do którego wydawana jest warunkowo darmowa karta.

Konto zapewnia dostęp do bankomatów zlokalizowanych zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Ofertę docenią z pewnością klienci korzystający aktywnie z bankowości internetowej i zdalnej obsługi rachunku.

Dodatkowo Millennium Bank oferuje szeroką gamę produktów dodatkowych godnych zainteresowania.

Konto Millennium 360º – opłaty

Rachunek dedykowany jest osobom, które mają więcej niż 18 lat, a jego otwarcie i prowadzenie są bezwarunkowo darmowe. Konto nie jest oprocentowane.

Karta płatnicza

Decydując się na zamówienie karty płatniczej do wyboru mamy dwa rodzaje:

 • Visa Millennium 360º;
 • Mastercard Millennium 360º.

Obie przystosowane są do wykonywania płatności zbliżeniowych i internetowych. Bank dbając o bezpieczeństwo swoich klientów wyposażył je w usługę 3D Secure, która szczególnie przyda się podczas realizacji płatności w Internecie.

Dodatkowo karty posiadają funkcję cashback, dzięki czemu można skorzystać z wypłaty gotówki podczas robienia zakupów. Opłata za wydanie i odnowienie kart nie jest pobierana, a koszt obsługi uzależniono od wieku użytkownika:

 • 18 – 26 lat – 5 zł;
 • więcej niż 26 lat – 11 zł.

Opłat oczywiście można uniknąć. W tym celu młodsi klienci muszą wykonać jedną transakcję Blikiem lub kartą w miesiącu, a starsi przynajmniej 5.

Te same opłaty dotyczą także usługi Blik-a zbliżeniowego. Klienci korzystający zarówno z karty płatniczej jak i Blik-a obciążani są jedną opłatą.

Używając karty do wykonywania płatności za granicą nie zapłacimy nic jeśli nie przekroczymy kwoty 1000 zł. Przekroczenie limitu wiąże się z opłatą prowizji za przewalutowanie transakcji w wysokości 2%.

Millennium Bank rezygnuje z pobierania prowizji za obsługę karty w ciągu dwóch pierwszych miesięcy od dnia jej wydania lub aktywowania płatności Blikiem zbliżeniowo.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Millennium Bank pozwala na korzystanie z własnych bankomatów za darmo. Pozostałe bankomaty także mogą być darmowe, konieczne jednak będzie spełnienie warunków aktywności:

 • 1 transakcja kartą dla osób w wieku 18 – 26 lat;
 • 5 transakcji kartą dla osób powyżej 26 r. ż.

Inne opłaty dotyczą używania bankomatów Santander Bank Polska (1 zł) i pozostałych w przypadku nie spełnienia warunku aktywności (5 zł).

Najkorzystniejszą opcją jest korzystanie z bezpłatnej wypłaty Blikiem lub alternatywnie z cashbacku (także bezpłatny).

Jeśli chodzi o wypłacanie gotówki z bankomatu za granicą, to po spełnieniu warunku aktywności jakim jest wykonanie pięciu transakcji kartą lub Blikiem, będziemy mogli korzystać z urządzeń za darmo. W innym wypadku koszt wypłaty to 5 zł.

Jeśli chcemy wypłacić kwotę wyższą niż równowartość 1000 zł w miesiącu, zostanie doliczona opłata związana z przewalutowaniem transakcji (2%).

W ofercie Millennium Banku znajdziemy Pakiet Walutowy w cenie 9,90 zł tygodniowo, dzięki któremu bez limitu będziemy mogli realizować transakcje kartą w dowolnych walutach bez opłacania dodatkowej marży.

Wypłata i wpłata gotówki realizowana w oddziale banku obciążona jest opłatą wynoszącą 11 zł. Chcąc wpłacić gotówkę na konto warto skorzystać z wpłatomatów, które są darmowe dla klientów banku.

Przelewy

Wśród darmowych pozycji w tabeli opłat i prowizji znajdziemy:

 • zwykłe przelewy internetowe;
 • przelewy na telefon Blikiem;
 • zlecenia stałe;
 • polecenia zapłaty;
 • przelewy SEPA (spread na EUR ok. 5,8%)
 • mobilną autoryzację transakcji.

Natychmiastowe przelewy kosztują klientów 9,90 zł, a te zlecane w oddziałach banku aż 11 zł. Za zlecanie zagranicznych przelewów SWIFT pobierana jest prowizja, która wynosi 0,5% (najmniej 20 zł, maksymalnie 125 zł).

Millennium Bank pobiera także opłaty za autoryzację operacji kodami SMS – koszt jednej wiadomości to 0,15 zł. Zdecydowanie warto korzystać z autoryzacji mobilnej, którą uruchomimy w zakładce Ustawienia → Autoryzacja mobilna.

Serwis transakcyjny i aplikacja mobilna

Bankowość internetowa Millenet zawiera przede wszystkim standardowe funkcje (zlecanie przelewów, historia konta itp.).

Jednak na uwagę zasługują szczególnie usługi dodatkowe: e-administracja, Manager Finansów do zarządzania wydatkami i Profil Zaufany.

Z kolei aplikacja mobilna pozwala na zlecanie przelewów Blik na telefon, opłacanie faktur, płacenia za parkingi i przejazdy autostradą dzięki usłudze Autopay, kupowania biletów komunikacji miejskiej, biletów do kin Helios i blokowania realizacji transakcji kartą poza Unią Europejską.

Dodatkowo dzięki niej zyskujemy możliwość wnioskowania o inne produkty bankowe oraz zmianę limitów transakcji. Klienci aktywnie płacący telefonem/ zegarkiem mogą korzystać z płatności mobilnych:

 • HCE;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Blik.

Jak widać nie znajdziemy tutaj Google Pay, które zastąpiono przestarzałym rozwiązaniem jakim jest HCE.

Millennium Bank pozwala swoim klientom na uruchomienie płatności zbliżeniowych jeszcze przed fizycznym dostarczeniem karty płatniczej.

I realizowanie automatycznych przelewów internetowych pay-by-link (Przelewy24 – również Dotpay, PayU).

Aby uzyskać pomoc można skorzystać z chatbota Milla – automatycznej konsultantki. Do komunikowania się z Millą można wykorzystać wiadomości głosowe lub wysyłać wiadomości.

Uzyskamy od niej pomoc w zakresie sprawdzenia historii rachunku, wykonania przelewu, doładowania telefonu czy sprawdzenia kiedy otrzymamy zlecony przelew.

Z poziomu aplikacji mobilnej oraz serwisu transakcyjnego mamy częściowy dostęp do własnych kont otwartych w innych bankach dzięki darmowej usłudze Finanse 360º. Pozwala ona na wgląd do rachunków bez konieczności logowania się do każdego z banków.

Przez serwis transakcyjny Millenet mamy możliwość zlecenia przelewu zwykłego w złotówkach z kont otwartych w instytucjach:
 • ING Bank Śląski;
 • mBank;
 • PKO BP;
 • Pekao SA;
 • Santander Bank Polska;
 • Alior Bank.

Ubezpieczenie assistance

Dla klientów Millennium Banku przygotowano także ofertę ubezpieczenia assistance obejmującego pomoc medyczną oraz domową zarówno dla klienta jak i jego dzieci.

Skorzystać można z domowej wizyty lekarza lub pielęgniarki, transportu do i ze szpitala, pomocy fachowców: szklarza, hydraulika, ślusarza, elektryka.

W ciągu roku mamy prawo do skorzystania z 7 świadczeń zakładając, że będę to interwencje różnego typu. Pakiet Bardzo Pomocny jest bezpłatny przez 3 miesiące, później pobierana jest niewielka opłata.

Limit na koncie

Jeśli zabraknie nam gotówki mamy możliwość skorzystania z pewnego rodzaju ekstra kredytu dedykowanego posiadaczom ROR-u. Za spłacenie debetu w ciągu tygodnia bank nie pobiera odsetek od zadłużenia.

Wpływ na konto przeznaczony jest w pierwszej kolejności na automatyczną spłatę zadłużenia i odnowienie limitu. Pierwszy rok korzystania z limitu w koncie nic nie kosztuje, ale za przedłużenie go o kolejny rok już niestety zapłacimy.

”Inspiracje”

Dla posiadaczy kart płatniczych, debetowych i kredytowych przygotowano program rabatowy ”Inspiracje”, w którym można zyskać zniżki do hoteli, restauracji i rabaty w blisko 1000 sklepów stacjonarnych i online.

Miejsca, do których można uzyskać zniżki znajdują się w wyszukiwarce banku.

Jak otworzyć konto Millennium 360º?

Pierwszym sposobem na otwarcie konta jest odwiedzenie najbliższej placówki i załatwienie w niej wszystkich niezbędnych formalności.

Wniosek o założenie rachunku można złożyć również online. A samo podpisanie umowy może odbyć się za pomocą kilku sposobów.

Pierwszym z nich jest oczywiście udanie się do oddziału banku, gdzie potwierdzimy swoją tożsamość.

Można to zrobić także metodą ”na selfie”, w której do potwierdzenia tożsamości wykorzystuje się zdjęcia twarzy i dokumentu tożsamości oraz nagrania głosu.

Millennium uwzględnia także potwierdzenie tożsamości przelewem weryfikacyjnym wykonanym z rachunku prowadzonego w innym banku.

Otwierając konto zyskujemy także dostęp do dodatkowych produktów z oferty Millennium:

 • Konto Oszczędnościowe Profit;
 • Karta kredytowa Millennium Impresja;
 • Konto 360º Junior dla dziecka;
 • Konto Mój Biznes dla firmy.

Oferta oszczędnościowa

Wspomniane wyżej Konto Oszczędnościowe Profit jest rachunkiem dla stałych klientów banku.

Co ciekawe, można otworzyć je także dla dziecka. Konto często objęte jest promocjami dotyczącymi podwyższonego oprocentowania nowych środków, dlatego warto śledzić je na bieżąco.

Nie ma obowiązku zapewniania regularnego wpływu na rachunek lub konieczności utrzymywania na nim określonego salda, a dodatkowo konto można prowadzić w euro lub dolarach.

Millennium Bank w swojej ofercie posiada także lokaty (tradycyjne i terminowe) i unikatowe propozycje, jak. np. Lokata Urodzinowa, którą można otworzyć w trzech walutach (PLN, EUR, USD) w ciągu 30 dni od urodzin.

Oferta walutowa

Niestety w przypadku Millennium Banku oferta walutowa jest mało interesująca. Nie znajdziemy tu ani kantoru ani karty wielowalutowej.

Co prawda dostępne są 4 konta walutowe, ale wydawana do nich karta jest płatna podobnie, jak wypłaty realizowane w zagranicznych bankomatach.

Mimo wszystko Millennium stara się sprostać oczekiwaniom klientów aktywnie podróżujących za granicę i lubiących nowoczesne rozwiązania.

Dlatego z kontem Millennium 360º zyskujemy możliwość realizowania płatności w dowolnych walutach z całego świata po korzystnych kursach organizacji kartowej, używając zwykłej karty w PLN (Visa i Mastercard).

Dodatkowo bank rezygnuje z marży podczas wykonywania bezgotówkowych transakcji za granicą pod warunkiem, że kwota nie przekroczy równowartości 1000 zł miesięcznie.

Warto również mieć na uwadze możliwość wykupienia Pakietu Walutowego.

Oferta bankowa dla całej rodziny

Oprócz produktów dedykowanych osobom pełnoletnim w ofercie Millennium Banku nie brakuje także propozycji dla dzieciaków.

Dla pociechy można rozważyć otwarcie całkowicie darmowego Konta 360º Junior, do którego można zamówić także kartę płatniczą (pod warunkiem, że dziecko ma więcej niż 7 lat).

Jak wspomniano wcześniej pociecha może także posiadać Konto Oszczędnościowe Profit, Konto Walutowe, lokatę a nawet konto oszczędnościowe prowadzone w obcych walutach (euro lub dolary amerykańskie).

Oczywiście rodzic ma pełny wgląd do konta dziecka z poziomu własnej bankowości internetowej.

Obsługa klienta i promocje

Na uznanie zasługuje fakt, że odpowiedzi na interesujące nas pytania przychodzą bardzo szybko. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że konsultant odpowie już tego samego dnia nawet, jeśli wątpliwa kwestia nie należy do najłatwiejszych.

Millennium Bank posiada także bardzo rozbudowaną sieć oddziałów. Nowi klienci często mają szansę na zdobycie dodatkowej premii dzięki organizowanym akcjom specjalnym.

Dla obecnych klientów przygotowano zniżki na platformie Goodie lub częściowy zwrot gotówki za zakupy. Kwoty nie należą do najwyższych, ale warto docenić to, że bank nie zapomina o stałych klientach.

Mały minus można przyznać za wydłużony czas oczekiwania na wypłatę nagrody – bank realizuje ją zazwyczaj w ostatnim momencie.

Millennium 360º - Millennium Bank

Konto Millennium 360º – opinia / podsumowanie

Klienci aktywnie korzystający z bankowości elektronicznej i mobilnej mają szansę na zyskanie darmowego rachunku, a wykonanie zaledwie pięciu transakcji bezgotówkowych kartą/Blikiem nie gwarantuje dodatkowo bezpłatną kartę płatniczą.

Atutem oferty jest możliwość bezpłatnego korzystania z bankomatów w Polsce i za granicą (również po spełnieniu tego warunku). Najwyższe prowizje zapłacimy niestety za operacje zlecane w oddziałach banku i natychmiastowe przelewy.

Za te ostatnie opłata wynosi prawie dwa razy więcej niż u konkurencji. Bank nalicza opłatę również za kody SMS do autoryzacji operacji, ale tutaj mamy darmową alternatywę jaką jest autoryzacja mobilna.

Bank Millennium jest także jedyną na rynku tego typu instytucją, która zdecydowała się na pobieranie opłaty za korzystanie z Blik-a zbliżeniowego.

Biorąc pod uwagę to, że jest to bardzo dobra alternatywa dla plastikowych kart płatniczych, takie działanie zdecydowanie działa na niekorzyść Banku.

Uruchamiając usługę Blik-a zbliżeniowego, co miesiąc będziemy obciążani prowizją. Jednak można jej uniknąć, spełniając poniższe warunki aktywności.
 • min. 5 transakcji wykonanych kartą lub Blikiem dla klientów powyżej 26 r. ż.;
 • 1 transakcja kartą/Blikiem dla klientów w wieku 18 – 26 lat.

Bank zalicza operacje wykonane przy użyciu Blik-a zbliżeniowego oraz kodu (również internetowe).

Klienci, którzy planują korzystać zarówno z karty jak i Blik-a zobowiązani będą ponieść jedną opłatę, której unikną dzięki płatnościom kartą/Blikiem.

Ci, którzy jednak realizują tylko płatności plastikiem muszą wiedzieć, że zaliczane są także transakcje wykonane Blikiem na terminalach oraz w Internecie.

Jak widać, konto Millennium 360º najbardziej sprawdzi się osobom, które nie mają problemu z posługiwaniem się bankowością internetową i mobilną. Szczególnie, że ta oferowana przez Millennium Bank jest przejrzysta a używanie jej jest bardzo intuicyjne.

5/5 - 3 głosów
Ranking kont