KONTO SANTANDER – SANTANDER BANK

Dla klientów poszukujących rachunku wielofunkcyjnego i elastycznego Santander Bank Polska przygotował Konto Santander.

Korzystając dodatkowo z szerokiej gamy produktów dodatkowych i usług mamy szansę na zyskanie rachunku dopasowanego do naszych potrzeb, dzięki któremu zarządzanie finansami stanie się znacznie prostsze.

Konto Santander – opłaty

Konto Santander otworzyć można już w wieku 13 lat. Rachunek nie jest oprocentowany, a jego otwarcie nie wiąże się z żadną opłatą.

Comiesięczne utrzymanie konta kosztuje 6 zł. Ale można uniknąć tej opłaty po wykonaniu transakcji kartą/Blikiem na kwotę przynajmniej 300 zł miesięcznie.

Oferowane konto dostępne jest w dwóch wersjach z różnymi opłatami. Standardowa wersja dedykowana jest klientom, którzy skończyli 26 lat, natomiast z wersji ”dla młodych” korzystać mogą osoby w wieku od 13 do 26 lat.

Karta płatnicza

Klienci aktywnie korzystający z płatności kartą mogą wybrać jedną z dwóch proponowanych przez Santander Bank Polska:

 • Karta Dopasowana Visa;
 • Karta Dopasowana Mastercard.

Karty przystosowane są do wykonywania transakcji w Internecie, zbliżeniowo i dodatkowo posiadają przydatną funkcję cashback.

Bank zadbał o bezpieczeństwo klientów wyposażając karty w usługę 3D Secure, która szczególnie przydatna jest podczas realizacji płatności internetowych.

Obie karty są wielowalutowe, a klienci, którzy zdecydują się na Mastercard dodatkowo mogą skorzystać z programu rabatowego Mastercard Bezcenne Chwile.

Santander Bank nie pobiera opłat za wydanie kart, jednak odnowienie już wiąże się z opłatą w wysokości 15 zł dla tych osób, które mają więcej niż 26 lat. Miesięczna opłata za obsługę karty wynosi 9 zł.

Uniknięcie opłaty za kartę możliwe jest po wykonaniu 1 transakcji kartą (również Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem w przypadku osób w wieku poniżej 26 lat. A dla starszych klientów zrealizowanie transakcji kartą/Blikiem na min. 300 zł miesięcznie.

Podczas korzystania z karty płatniczej za granicą należy pamiętać, że bank pobiera prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2,8%.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Ci klienci, którzy mają mniej niż 26 lat mogą liczyć na nieco korzystniejsze warunki prowadzenia konta oraz opłaty. Jeśli chodzi o korzystanie z bankomatów i różnego typu operacje gotówkowe młodzi dorośli mogą bezpłatnie:

 • wypłacać gotówkę z wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą;
 • wypłacać gotówkę Blikiem w kraju;
 • korzystać z wpłatomatów Santander Bank Polska;
 • korzystać z usługi cashback;
 • wpłacać i wypłacać gotówkę w placówkach bankowych.

Starsi klienci powinni zapoznać się szczegółowo z tabelą opłat i prowizji, ponieważ dla nich warunki są nieco inne.

Korzystanie z bankomatów własnych banku jest bezpłatne. Ale za urządzenia obce pobierana jest prowizja w wysokości 3 zł.

W ofercie znajdziemy opcję wykupienia pakietu darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w cenie 5 zł miesięcznie.

Nie jest pobierana żadna opłata za wypłatę gotówki za pomocą Blik-a, wpłatę gotówki przy pomocy wpłatomatów własnych banku i wpłaty oraz wypłaty realizowane w placówkach bankowych.

Jeśli chodzi o korzystanie z bankomatów za granicą to koszt tej operacji uzależniony jest od wybranej waluty. W przypadku EUR zapłacimy 5 zł, dla pozostałych walu koszt to aż 10 zł.

Niestety Santander Bank nie oferuje funkcji cashback bezpłatnie – opłata wynosi 1,50 zł.

Przelewy

Santander Bank Polska oferuje swoim klientom darmowe przelewy zwykłe i natychmiastowe.

Nic nie zapłacimy także za stałe zlecenia, polecenia zapłaty, przelewy SEPA, Blik na numer telefonu oraz kody SMS, które bank przysyła do autoryzacji transakcji.

Realizacja zwykłego przelewu w placówce banku przez klienta, który ma mniej niż 26 lat wiąże się z opłatą w wysokości 5 zł. Ci klienci, którzy mają więcej niż 26 lat są zobowiązani do zapłacenia dwa razy wyższej opłaty – 10 zł.

Najwyższa prowizja dotyczy przelewów zagranicznych SWIFT i wynosi 0,2%. Minimalna kwota pobrana przez bank to 20 zł, a maksymalna 200 zł.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Serwis internetowy posiada oczywiście wszystkie podstawowe funkcjonalności dotyczące zarządzania rachunkiem i finansami. Ae dodatkowo pozwala na założenie Profilu Zaufanego, składanie wniosku o świadczenie 500+ i kontrolowanie salda i historii kont prowadzonych w innych bankach.

Uzupełnieniem bankowości internetowej jest aplikacja mobilna Santander Mobile, która posiada takie funkcje, jak:

 • realizacja płatności zbliżeniowych;
 • realizacja przelewów w PLN, walutowych, natychmiastowych i na telefon;\
 • wykonywanie płatności Blik.

W aplikacji mobilnej w wygodny sposób kupimy bilety komunikacji miejskiej, zapłacimy za parking i taksówkę, doładujemy telefon na kartę a także zlokalizujemy najbliższy bankomat.

Z poziomu Santander Mobile klienci mają dostęp do dodatkowych produktów z oferty (np. lokaty). A ciekawa usługa Autopay pozwala na opłacanie przejazdów autostradami AmberOne A1 (Toruń – Gdańsk) i A4 (Kraków – Gliwice).

Bardzo przydatną funkcją jest możliwość opłacania rachunków po zeskanowaniu kodu QR i dostęp do opcji szybkiego spłacenia karty kredytowej.

Klienci, którzy lubią nowoczesne rozwiązania mają do dyspozycji portfel cyfrowy Masterpass, szybkie płatności pay-by-link (Przelewy24) oraz szereg płatności mobilnych:

 • Blik (w tym zbliżeniowy);
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay.

Limit w koncie

W sytuacji, gdy trafi się nam nieprzewidziany wydatek mamy możliwość skorzystania z limitu odnawialnego, który znajdziemy pod nazwą ”kredyt w rachunku płatniczym”.

Wnioskować o niego można w jednym z oddziałów banku, na infolinii lub przez stronę internetową. Najbardziej korzystną opcją jest wnioskowanie online, ponieważ wtedy nie jest pobierana prowizja udzielenie i podwyższenie limitu.

Minimalną przyznaną kwotą jest 1000 zł, a maksymalną sześciokrotna wysokość dochodu netto. Umowa z bankiem zostaje zawarta na okres jednego roku z opcją płatnego przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

Pakiet ubezpieczeniowy

Santander Bank Polska i Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przygotowali dla klientów ciekawą ofertę ubezpieczeniową. W serwisie transakcyjnym można skorzystać z wykupienia polisy ubezpieczeniowej dla domu, majątku, samochodu, życia i zdrowia.

Dodatkowo w ofercie Santander Banku znajdziemy pakiet ubezpieczeniowy ”Pewne pieniądze”, zapewniający odszkodowanie w przypadku utraty karty płatniczej, smartfona lub dokumentów.

Jak otworzyć Konto Santander?

Osoby, które ukończyły 18 lat mają do wyboru trzy metody otwarcia konta:

 • w placówce bankowej;
 • w aplikacji mobilnej wykorzystując metodę ”na selfie” z użyciem zdjęć twarzy i dowodu osobistego;
 • przez stronę internetową – formularz z wnioskiem o konto online

Decydując się na wypełnienie wniosku online, potwierdzenie tożsamości i podpisanie umowy o rachunek również można zrealizować trzema metodami:

 • podczas wizyty kuriera;
 • z pomocą Wideo Doradcy – w tym przypadku wymagane jest posiadanie komputera z dostępem do sieci, kamery i przeglądarki internetowej (poza Internet Explorer). Umowę akceptuje się ustnie a podczas rozmowy należy mieć pod ręką dowód osobisty, który trzeba pokazać doradcy;
 • przy użyciu przelewu weryfikacyjnego z konta prowadzonego w innym bank – gdy bank zaakceptuje przelew umowa o rachunek wraz z danymi dostępowymi do konta zostanie wysłana na podany we wniosku adres e-mail.

W przypadku zakładania rachunku przez niepełnoletnią osobę cały proces wygląda nieco inaczej.

Rodzice posiadający rachunek w Santander Banku mogą zdecydować się na otwarcie konta dziecku przez serwis transakcyjny. Należy pamiętać, że pociecha nie może posiadać innych produktów oferowanych przez Santander Bank.

Dla rodziców, którzy nie są klientami Santander Banku przygotowano inną metodę.

Jeden z rodziców i nastolatek mają obowiązek udania się do najbliższej placówki z dokumentami potwierdzającymi tożsamość. A konto zostanie aktywowane po podpisaniu umowy z dzieckiem.

Rodzic musi mieć ze sobą ważny dowód osobisty/paszport a nastolatek dowód osobisty/paszport/dowód tymczasowy.

Konto Santander - Santander Bank

 

Konto Santander – opinia / podsumowanie

W ofercie Konta Santander znaleźć można zarówno plusy jak i minusy. Konto może być idealnym rozwiązaniem dla tych klientów, którzy mają mniej niż 26 lat i szukają rachunku, który byłby tani w utrzymaniu.

Warunki wymagane do anulowania opłat są bardzo proste do spełnienia i raczej nikt nie powinien mieć z nimi problemu. Zdecydowanym plusem jest to, że bank zapewnia młodym klientom najpopularniejsze funkcjonalności całkowicie za darmo.

W przypadku nieco starszych osób nie wszystkie usługi są całkowicie darmowe, ale opłat za najważniejsze z nich można bardzo łatwo uniknąć.

Jeśli chodzi o korzystanie z bankomatów, to młodzi dorośli nie muszą obawiać się prowizji i korzystać mogą z dowolnych urządzeń.

Pozostali klienci powinni jednak rozważnie korzystać z bankomatów innych niż te Santander Banku. Ponieważ bank pobiera prowizję od tego typu operacji.

Warto mieć na uwadze wykupienie ”Pakietu bankomatowego” – będzie się kalkulował dla osób, które często korzystają z tych maszyn.

Taka sytuacja może spowodować, że nieco starszych klientów Konto Santander może rozczarować. Oczywiście podczas wybierania konta powinno się także wziąć pod uwagę jakość obsługi klienta i dodatkowe korzyści.

W ofercie Santander Banku znajdziemy atrakcyjnie oprocentowane produkty, które mają pomóc klientom w oszczędzaniu. Dla nowych i obecnych klientów przygotowano Lokatę Mobilną i Konto Max Oszczędnościowe.

Na uwagę zasługuje także Indywidualne Konto Emerytalne oraz konto, które ma na celu automatyczne oszczędzanie ”Moje cele”.

Szeroka oferta płatności mobilnych z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Miłośnicy technologii mogą znaleźć coś dla siebie zarówno jeśli chodzi o płatności online jak i te realizowane stacjonarnie.

Dodatkowo Santander Bank oferuje czytelny system transakcyjny i prostą w obsłudze aplikację mobilną. Do apki można zalogować się biometrycznie z użyciem odcisku palca lub tradycyjnie kodem PIN.

Niestety mało atrakcyjna jest oferta walutowa w Santander Banku, a szczególnie koszty, jakie są przez nią generowane.

Decydując się na prowadzenie rachunków walutowych należy liczyć się z warunkową opłatą, a prowizja zależy od średniego miesięcznego salda na rachunku. Jak to rozumieć?

Na rachunku ciągle musi znajdować się suma wymagana przez bank. W przeciwnym razie prowadzenie rachunku dewizowego będzie dość kosztowne.

Prowizję zapłacimy także za korzystanie z walutowej karty, która dostępna jest w trzech walutach: EUR, USD, GBP. Niestety nie ma sposobu na anulowanie opłaty.

Oceniając obsługę klienta należy wziąć pod uwagę dostępność placówek i bankomatów, godziny otwarcia i możliwości jakie daje nam aplikacja mobilna oraz serwis transakcyjny.

Oczywiście duże znaczenie ma także wiedza pracowników, znajomość produktów i dokumenty napisane w prostym języku.

Na uznanie zasługuje fakt, że Santander Bank docenia stałych klientów organizując dla nich akcje specjalne oraz stale wdrażając nowoczesne usługi i funkcjonalności.

Regulaminy i umowy zostały uproszczone, a struktura serwisu transakcyjnego została poprawiona tak, by bez problemu odnaleźć najistotniejsze elementy.

Bank udostępnia klientom także poradniki i samouczki w formie filmów video. Dzięki nim można uzyskać niezbędne informacje dotyczące korzystania z bankowości elektronicznej.

Co ciekawe, Santander Bank prowadzi specjalną infolinię, która dedykowana jest osobom niesłyszącym.

Konto Santander będzie dobrym wyborem dla tych klientów, którzy szczególnie cenią sobie nowoczesną bankowość elektroniczną oraz aplikację mobilną. Prawdopodobnie skorzystają także młodzi klienci, którzy z Santander Bankiem zyskają darmowy rachunek.

Ranking kont