KONTO JAKIE CHCĘ

KONTO JAKIE CHCĘ – BZ WBK

Konto Jakie Chcę to nowa propozycja BZ WBK dla klientów indywidualnych. Wkrótce będzie to jedyny dostępny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w tym banku. Bowiem 1 listopada 2017 roku, BZ WBK wycofuje z oferty Konto Godne Polecenia, Konto 1I2I3, Konto <20 oraz Konto Aktywni 50+. Oprócz nowo wprowadzanego rachunku, Bank Zachodni będzie obsługiwał jeszcze tylko konto VIP oraz walutowe.

Konto Jakie Chcę to dosyć oryginalna propozycja i generalnie będzie dostępne w dwóch wersjach – dla osób poniżej 26 roku życia oraz starszych. Oba warianty ROR-ów różnią się między sobą opłatami i przywilejami, na jakie może liczyć posiadacz danego typu rachunku.

Zmiany dla obecnych klientów banku BZ WBK

Jeżeli jesteś posiadaczem jednego z wycofywanych wkrótce produktów, będziesz miał możliwość jego bezpłatnej zamiany na Konto Jakie Chcę. Decydując się na taką operację, zachowasz przy tym dotychczasowy numer i ustawienia „starego” konta.

Jeżeli natomiast nowa propozycja banku nie przypadnie Ci do gustu, będziesz miał możliwość pozostania przy obecnie użytkowanym koncie na dotychczasowych warunkach. Bank nadal będzie je obsługiwał i administrował, chociaż dla nowych klientów nie będą już dostępne w ofercie.

Konto Jakie Chcę – opłaty i parametry

Przyjrzyjmy się najważniejszym parametrom nowego produktu od BZ WBK.

 • Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne, niezależnie od jego wersji.
 • Rachunek nie jest oprocentowany.
 • Przelew przez internet Elixir – 0 zł.
 • Koszt przelewu natychmiastowego (Elixir Express, Blue Cash) – 2,50 zł [do 26 lat] oraz 5 zł [powyżej 26 lat].
 • Koszt przelewu Elixir w placówce banku – 5 zł [do 26 lat] oraz 10 zł [powyżej 26 lat].
 • Przelew europejski SEPA – 8 zł
 • Bezpłatne zlecenia stałe oraz polecenie zapłaty.
 • Bezpłatne wydanie karty płatniczej – Karta Dopasowana (Visa lub MasterCard).
 • Miesięczna prowizja za użytkowanie karty – 3 zł, 5 zł lub 0 zł (wariant rozliczenia za kartę wybiera klient).
 • Darmowe wypłaty z bankomatów BZ WBK.
 • Koszt wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju – 0 zł [do 26 lat] oraz 5 zł [pow. 26 lat]. Wypłacając gotówkę BLIK-iem, nie zapłacimy nic.
 • Miesięczna opłata za pakiet darmowych wypłat z bankomatów krajowych – osoby poniżej 26 roku życia nie płacą nic za podjęcie gotówki z terminali w Polsce. 7 zł [pow. 26 lat].
 • Koszt wypłaty z bankomatów zagranicznych – 5 zł [do 26 lat] oraz 10 zł [pow. 26 lat]. Bank dolicza ponadto 2,8% za przewalutowanie transakcji (dla obu wersji konta).
 • Opłata za 10-dniowy pakiet darmowych wypłat z bankomatów zagranicznych – 10 zł [poniżej 26 lat] oraz 7 zł [powyżej 26 lat].
 • Wznowienie karty płatniczej – bezpłatne dla osób poniżej 26 lat oraz 15 zł [pow. 26 lat].
 • Wpłatomaty sieci BZWBK24 – bezpłatne.
 • Koszt sprawdzenia salda w bankomacie – 2 zł dla obu wariantów konta.
 • Bezpłatne kody autoryzacyjne SMS.
 • Aplikacja mobilna BZWBK24 mobile.
 • Płatności BLIK.
 • Płatności HCE, Google Pay.
 • Bankowość internetowa.
 • Kantor walutowy.
 • Konto Jakie Chcę można otworzyć na tej stronie banku BZ WBK.

Klient sam wybiera wariant rozliczania się za korzystanie z karty płatniczej. Do wyboru są tutaj 3 opcje:

 • Opłata stała w wysokości 3 zł miesięcznie.
 • Opłata warunkowa w wysokości 5 zł miesięcznie. Można jej uniknąć, dokonując przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą.
 • Opłata warunkowa w wysokości 5 zł miesięcznie. Można jej uniknąć, dokonując transakcji kartą na łączną sumę min. 500 zł.

Zakładając rachunek, klient może wybrać operatora swoje karty – Visa lub MasterCard. Karta Dopasowana obsługuje płatności internetowe, zbliżeniowe oraz cashback, czyli wypłatę gotówki w momencie dokonywania płatności za zakupy.

Bank oferuje posiadaczom „plastiku” kilka interesujących, dodatkowych opcji. Jedną z nich jest możliwość wykupienia 10-dniowego pakietu darmowych wypłat z bankomatów zagranicznych. Usługa kosztuje 10 zł dla konta w wersji do 26 lat oraz 15 zł dla rachunku w wariancie powyżej 26 lat.

Prowizja za przewalutowanie transakcji (2,8%) przedstawia się na tle konkurencji naprawdę nieźle. Jeżeli więc wybieramy się w zagraniczną podróż na krócej niż 2 tygodnie, karta wraz z pakietem może być dobrą alternatywą dla konta walutowego.

Osoby powyżej 26 roku życia mogą wykupić pakiet darmowych wypłat ze wszystkich terminali w Polsce. Miesięczny abonament wynosi w tym przypadku 7 zł. Klienci poniżej 26 lat wypłaty z bankomatów w Polsce mają za darmo.

Karta Dopasowana Visa - Konto Jakie Chcę BZ WBK
Karta Dopasowana Visa – Konto Jakie Chcę BZ WBK
Karta Dopasowana MasterCard - Konto Jakie Chcę BZ WBK
Karta Dopasowana MasterCard – Konto Jakie Chcę BZ WBK

Właściciele Konta Jakie Chcę mogą skorzystać również z Konta systematycznego. Jest to rachunek oszczędnościowy z usługą automatycznego odkładania pieniędzy (do 1,5% w skali roku dla salda do 20.000 zł).

Bonusowe oprocentowanie można uzyskać, jeżeli na Konto systematyczne wpłynie w danym miesiącu min. 20 zł z tytułu automatycznego odkładania pieniędzy. Podwyższona stopa oprocentowania, będzie w takim wypadku obowiązywać od następnego miesiąca.

100 zł nagrody za średnią 4,0 na świadectwie

BZ WBK nagradza dobrych uczniów. W najnowszej promocji „50 zł za średnią minimum 4,0 na świadectwie szkolnym” można uzyskać 100 zł łącznej premii za dobre wyniki w nauce. Bank przyzna bonusy (2 x 50 zł) za obecny i miniony rok szkolny.

W akcji mogą wziąć udział uczniowie od 13 do 20 roku życia, którzy byli/są uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz posiadają Konto Jakie Chcę (wraz z wyrażonymi zgodami marketingowymi).

O nagrody można się ubiegać, przedstawiając świadectwo z roku szkolnego 2016/17 i 2017/18. Wystarczy, że średnia ocen (bez zachowania) osiągnięta przez ucznia wynosi 4,0. Do średniej wliczają się również oceny z przedmiotów dodatkowych, religii/etyki – jeżeli dziecko na nie uczęszczało.

Świadectwo/a należy okazać w placówce banku BZ WBK najpóźniej do 31 sierpnia 2018 roku. Oczywiście jeżeli uczeń osiągnął średnią 4,0 tylko w jednym roku szkolnym, również przysługuje mu bonus (50 zł).

Premia zostanie przekazana na Konto Jakie Chcę do końca następnego miesiąca, po miesiącu w którym zostało okazane świadectwo. Bank doliczy do nagrody również dodatkową kwotę, która posłuży do uregulowania zobowiązań podatkowych wobec US.

25 zł miesięcznego zwrotu za opłacanie rachunków

Bank BZ WBK oferuje 1% zwrotu za opłaty poniesione na media (prąd, gaz, telekomunikacja – TV, internet, telefon stacjonarny i komórkowy). Miesięcznie można uzyskać maksymalnie 25 zł bonusu.

Do zwrotu kwalifikują się płatności dokonane z Konta Jakie Chcę za pomocą przelewu, polecenia zapłaty lub zlecenia stałego.

Z promocji mogą skorzystać osoby, które jednorazowo okażą w banku ostatni rachunek/fakturę za daną usługę. Dokumenty muszą być wystawione oczywiście na imię i nazwisko posiadacza rachunku w BZ WBK.

Faktury można przesłać również za pomocą bankowości online BZWBK24 – wybierając kolejno: Twoje produkty – Usługi – Zwrot za rachunki – dodaj dostawcę usług.

Usługi wliczone w czynsz nie kwalifikują się do otrzymania zwrotu. Płatności dokonane przez internet kartą płatniczą lub za pomocą aplikacji mobilnej nie będą liczone do promocji.

Zwrot trafi na Twoje konto najpóźniej do 7 dnia następnego miesiąca kalendarzowego. Nagroda jest zwolniona z podatku.

Rachunek bankowy z możliwością personalizacji dodatkowych usług, oferuje również Alior Bank. Czym się charakteryzuje i jakie są jego parametry? Sprawdź naszą analizę nowego produktu Aliora – Konto Jakże Osobiste.

Ocena internautów
[Ogółem: 12 Średnio: 4.3]