KONTO FREEMIUM

KONTO FREEMIUM T-MOBILE USŁUGI BANKOWE

Na mocy porozumienia T-Mobile Polska oraz Alior Banku, w 2013 roku powstał pierwszy w Polsce bank telekomunikacyjny – T-Mobile Usługi Bankowe. Z jego ofert mogą korzystać wszyscy, ale klienci korzystający z tej sieci mogą cieszyć się z dodatkowych korzyści.

Środki klienta znajdujące się na rachunkach T-MUB są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym do kwoty 100.000 euro. Sztandarowymi ofertami banku są konta osobiste: Freemium oraz Premium. W tej analizie, przyjrzymy się temu pierwszemu produktowi.

Konto Freemium jest prowadzone bezpłatnie. Klient otrzymuje za darmo także kartę z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych. 3 wypłaty z bankomatów krajowych oraz zagranicznych również są gratis. Posiadacz konta może cieszyć się ponadto z bezpłatnych przelewów standardowych przez internet, zleceń stałych oraz polecenia zapłaty.

Do dyspozycji jest również 10 darmowych przelewów ekspresowych w systemie Blue Cash. A  w ramach obowiązującej promocji, można otrzymać 5% moneyback za wydatki dokonane kartą. Miesięczny limit zwrotu, to 15 zł.

Konto Freemium - karta płatnicza

Jeśli chodzi o koszty i opłaty, takowe napotkamy np. za korzystanie z „plastiku”. Miesięczna prowizja to 6 zł. Na szczęście można jej uniknąć całkowicie, dokonując transakcji kartą na min. 200 zł miesięcznie. Taka sama opłata czeka klienta za czwartą i kolejne wypłaty z bankomatów.

Pieniądze z kieszeni mogą wyciągnąć również przelewy: europejski – 5 zł, zagraniczny – 30 zł, czy ekspresowy – 5 lub 6 zł (Elixir Express lub Blue Cash). Natomiast sprawdzenie salda w bankomacie, to wydatek 1 zł.

Konto Freemium T-Mobile Usługi Bankowe – opłaty i parametry

 • Otwarcie i prowadzenie rachunku – 0 zł.
 • Pierwsze 3 wypłaty w miesiącu z bankomatów w Polsce – 0 zł. Każda kolejna – 6 zł.
 • Pierwsze 3 wypłaty w miesiącu z bankomatów za granicą – 0 zł. Każda kolejna – 6 zł.
 • Wydanie karty MasterCard (funkcja płatności zbliżeniowych oraz internetowych) – 0 zł.
 • Miesięczna opłata za korzystanie z karty – 6 zł. Można jej uniknąć całkowicie, wykonując transakcje bezgotówkowe na min. 200 zł miesięcznie.
 • Możliwość zamówienia karty NFC – wydanie i użytkowanie – 0 zł.
 • Możliwość zamówienia naklejki zbliżeniowej – jednorazowy koszt wydania – 15 zł.
 • Zwykłe przelewy internetowe Elixir – 0 zł.
 • Przelew europejski SEPA – 5 zł.
 • Przelew zagraniczny (czyli inny niż europejski) – 30 zł.
 • Pierwsze 10 przelewów natychmiastowych w systemie Blue Cash – 0 zł. Każdy kolejny – 6 zł. Przelewy natychmiastowe w systemie Elixir Express, kosztują 5 zł każdy.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Zlecenie stałe – 0 zł.
 • Usługa cashback – 1 zł.
 • Wpłatomat – pierwsza wpłata w miesiącu darmowa, każda kolejna – 0,5%.
 • Dostęp do internetowego serwisu transakcyjnego.
 • Aplikacja mobilna.
 • Przelewy na Facebooku do kwoty 50 zł.
 • Płatności BLIK – płatności mobilne za pomocą wygenerowanego kodu.
 • Płatności HCE, Google Pay – zbliżeniowe płatności smartfonem za pomocą aplikacji.
 • Menedżer Finansów – narzędzie ułatwiające efektywne zarządzanie budżetem.
 • Możliwość otwarcia konta oszczędnościowego – 3% w skali roku dla kwot do 50.000 zł przez 3 miesiące.
 • Mapa Okazji – program rabatowym, dzięki któremu klienci mogą uzyskać zniżki płacąc kartą do konta Freemium.
 • Konto można założyć na tej stronie T-Mobile Usługi Bankowe.

PROMOCJA MONEYBACK

Bank przygotował promocję dla aktywnych klientów. Można w niej otrzymać 5% zwrot wydatków dokonanych przy pomocy karty debetowej. Miesięczny limit moneybacku wynosi 15 zł. Z promocji możemy korzystać przez pół roku.

Aby zakwalifikować się do otrzymania zwrotu, należy wydać „plastikiem” min. 200 zł miesięcznie. Z kolei, żeby cieszyć się maksymalnym bonusem (15 zł), trzeba wydać 300 zł/mc.

Istnieje możliwość korzystania z promocji dłużej niż 6 miesięcy, ale wtedy należy dodatkowo jeden z produktów kredytowych banku.

KONTO FREEMIUM CZY PREMIUM?

T-Mobile Usługi Bankowe oferuje klientom również drugi rachunek do wyboru – Konto Premium. Warunki korzystania oraz poszczególne parametry obu kont znacząco się różnią, więc porównajmy dokładniej obie oferty.

PARAMETRY
KONTO FREEMIUM
KONTO PREMIUM
Prowadzenie rachunku
0 zł
18,90 zł - opłaty można uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę 500 zł miesięcznie.
Bankomaty krajowe i zagraniczne Bezpłatne 3 pierwsze w miesiącu, każdy kolejny - 6 zł.
0 zł
Karta płatnicza 6 zł - opłaty można uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 200 zł miesięcznie.
0 zł
Wartość moneyback 5% - maksymalnie 15 zł miesięcznie przez pół roku (180 zł rocznie). Maksymalnie 25 zł miesięcznie (300 zł rocznie).

Jeżeli rachunek Premium bardziej przypadł Ci do gustu, możesz go otworzyć na tej stronie T-Mobile UB.

KONTO FREEMIUM – OCENA REDAKCJI

Konto osobiste Freemium, to jedna z najciekawszych i zarazem najlepszych ofert na rynku rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych w Polsce. Jest bezpłatne w prowadzeniu, a miesięcznej prowizji za kartę stosunkowo łatwo uniknąć.

Dodajmy do tego premiowanie klienta za płatności „plastikiem”, w postaci 5% moneybacku. Posiadacz konta Freemium może korzystać z najnowszych metod płatności – BLIK, NFC, HCE oraz z przelewów na Facebooku.

T-Mobile Usługi Bankowe umożliwia także otwarcie konta walutowego oraz rachunku oszczędnościowego (z zyskiem do 3%). Szczególnie atrakcyjna wydaje się być opcja pomnażania kapitału, dlatego przyjrzyjmy się jej troszkę bliżej.

Konto oszczędnościowe TMUB oferuje nowym klientom oprocentowanie na poziomie 3% środków do kwoty 50.000 zł (obowiązuje przez pierwsze 3 miesiące).

Osoby, które już korzystają z usług T-Mobile UB, mogą liczyć na 2% dla salda w tej samej wysokości. Jest tu jednak pewien warunek – muszą zapewnić na rachunek wpływ wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium.

Konto oszczędnościowe jest prowadzone bezpłatnie a do dyspozycji jest również jedna darmowa wypłata w miesiącu.

Ocena internautów
[Ogółem: 12 Średnio: 4.8]