KONTO FIRMOWE MILLENNIUM BANK – KONTO MÓJ BIZNES

Jedną z propozycji Millennium Banku skierowaną do klientów biznesowych jest Konto Mój Biznes, z którego skorzystają:

 • przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą;
 • wspólnicy spółek cywilnych;
 • rolnicy.

Co ciekawe, rachunek może być całkowicie darmowy, a oferta banku zawiera wiele udogodnień przygotowanych dla przedsiębiorców. W szczególności powinna zwrócić uwagę nowych firm oraz start-upów, które mogą skorzystać z preferencyjnych warunków.

Konto firmowe Millennium Bank – opłaty

Bank nie pobiera żadnych opłat związanych z otwarciem rachunku, jednak jego miesięczne utrzymanie to koszt 20 zł.

Jeśli konto zostanie otwarte w promocji można liczyć na zwolnienie z opłaty za obsługę rachunku przez dwa lata. Aby uniknąć opłaty po upływie dwóch lat należy spełnić jeden z warunków:

 • zapewnić wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł miesięcznie;
 • zrealizować przynajmniej 1 przelew kierowany do ZUS lub US w miesiącu.

Dodatkowo przedsiębiorcy mają możliwość założenia kont dodatkowych:

 • VAT (bezpłatne);
 • konto walutowe w GBP, EUR, CHF, USD (opłata za prowadzenie go to 15 zł miesięcznie).

Rachunek walutowy jest darmowy w czasie trwania dwuletniego okresu promocyjnego. Jeśli chodzi o warunek mówiący o wpływie na rachunek, to nie będą brane pod uwagę przelewy zrealizowane z kont własnych prowadzonych w:

 • Millennium Banku;
 • Millennium Domu Maklerskim;
 • Millennium TFI S.A.

Klienci nie są zobowiązani do zamówienia karty płatniczej do rachunku, ale oczywiście jest taka możliwość. Bank proponuje kartę Millennium Visa Mój Biznes, która posłuży do realizacji płatności w Internecie oraz stacjonarnie zbliżeniowo.

Karta zabezpieczona jest dodatkowo usługą 3D, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas realizowania płatności internetowych.

Ciekawą usługą przygotowaną przez Millennium Bank jest możliwość darmowego ubezpieczenia karty. Dodatkowo posiadacze mogą skorzystać z programu rabatowego Inspiracje.

Wydanie i odnowienie karty są całkowicie darmowe. Jedyna opłata dotyczy jej comiesięcznej obsługi (7 zł), jednak nie zostanie naliczona, gdy wykonamy nią transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości min. 500 zł miesięcznie.

Przelewy i operacje gotówkowe

Przedsiębiorcy mają możliwość wypłacania gotówki ze bankomatów należących do Millennium Banku całkowicie za darmo.

Za używanie bankomatów Santander Banku i Planet Cash pobierana jest niewielka opłata w postaci symbolicznej złotówki. W przypadku innych urządzeń ustalona prowizja wynosi 3,5%.

Dokładnie taka sama opłata (3,5%) dotyczy wszystkich bankomatów zagranicznych, a dodatkowo doliczone zostanie 2% wartości związane z przewalutowaniem transakcji.

Millennium Bank pozwala natomiast na bezpłatne korzystanie z wpłatomatów z uwzględnieniem miesięcznego limitu, który wynosi 10 tys. zł. Po przekroczeniu tej sumy pobierana prowizja to 0,4%, które naliczane jest od nadwyżki powyżej 10 tys. zł.

Prowizja pobierana jest także podczas realizowania wpłat gotówki i wypłat w placówkach banku (0,7%, min. 10 zł).

Jeśli chodzi o przelewy zwykłe oraz europejskie SEPA, to przedsiębiorcy mogą zrealizować ich 20 w miesiącu bez martwienia się o koszty. Po przekroczeniu tej puli opłata wynosi 1 zł.

Za darmo natomiast można wykonywać przelewy kierowane do ZUS i US.

Możliwość realizowania natychmiastowego przelewu obciąża budżet kwotą 10 zł, co może być mało korzystne w przypadku, gdy często korzysta się z tej opcji.

Millennium Bank nie obciąża przedsiębiorców opłatą związaną z ustanowieniem zlecenia stałego, jednak konieczne będzie poniesienie kosztu jego realizacji (4 zł).

W przypadku polecenia zapłaty koszt ustanowienia go i modyfikacji to 4 zł, a realizacji 1 zł.

Niemała kwota obciąży konto firmowe podczas realizowania zwykłego przelewu w placówce banku – pobrane zostanie aż 25 zł, więc w miarę możliwości warto unikać takiego rozwiązania.

Nie ma dobrych wieści również dla tych przedsiębiorców, którzy współpracują z zagranicznymi kontrahentami i często korzystają z zagranicznych przelewów SWIFT. Prowizja związana z taką operacją to 0,25% (min. 17 zł, maks. 170 zł).

Do autoryzowania operacji wykorzystywane są darmowe kody SMS przysyłane przez bank.

Bankowość internetowa i mobilna aplikacja

Zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi mają do dyspozycji ten sam serwis transakcyjny – Millenet. Bardzo przydatną opcją jest możliwość przełączania się między kontem firmowym i osobistym.

Bankowość internetowa pozwala na sprawdzenie salda, szczegółów dotyczących konta i kart kredytowych oraz historii rachunku. Oczywiście z poziomu serwisu transakcyjnego mamy możliwość realizowania przelewów:

 • własnych;
 • krajowych;
 • ekspresowych;
 • na adres e-mail i numer telefonu;
 • za pomocą kodów QR (sami też możemy takie tworzyć);
 • do ZUS i US;
 • zwrotnych;
 • z rachunku karty kredytowej.

Dodatkowo istnieje możliwość doładowania telefonu i załączania dokumentów (np. zdjęć paragonów). Nie sposób opisać wszystkich możliwości, jakie zapewnia nam bankowość internetowa Millennium Banku.

Interesującą opcją jest również możliwość składania wniosków o inne produkty z oferty bankowej: pożyczkę, ubezpieczenie, limit na rachunku oraz wgląd do szczegółów produktów inwestycyjnych (m. in. Programów Inwestycyjno – ubezpieczeniowych).

Pod kątem bezpieczeństwa Millennium Bank wypada całkiem nieźle. Oprócz wyposażenia karty w zabezpieczającą usługę 3D Secure w serwisie transakcyjnym można zablokować kartę, transakcje poza Unią Europejską, zmienić kod PIN a także ustalić limity transakcji.

Jeśli chodzi o mobilną aplikację, to oprócz podstawowych funkcji do dyspozycji przedsiębiorców oddano również:

 • menedżer finansów;
 • kursy walut;
 • zakup biletów komunikacji miejskiej;
 • opcję wykupienia parkingu;
 • tworzenie wirtualnych kart płatniczych;
 • możliwość płacenia za przejazdy autostradami (Autopay).

Logowanie do aplikacji jest możliwe między innymi przy użyciu odcisku palca. Jeśli chodzi o płatności mobilne, w ofercie banku znajdziemy: HCE (dla użytkowników telefonów wyposażonych w system operacyjny Android), Apple Pay i Blik.

Millennium Bank nie udostępnia natomiast swoim klientom możliwości płacenia przy użyciu płatności mobilnej Google Pay. Pomimo to aplikacja uznawana jest obecnie za jedną z najlepszych na rynku.

Klienci korzystający z przelewów zagranicznych z pewnością będą rozczarowani, ponieważ w aplikacji nie znajdziemy usługi zdalnej wymiany walut.

Obsługa klienta

Przedsiębiorcy posiadający konto firmowe Millennium Banku mogą korzystać z ogromnej sieci ponad 750 placówek z bankomatami, które pełnią także funkcję wpłatomatów. Oprócz tego przygotowano bardzo przydatne rozwiązania:

 • wpłacanie gotówki w formie zamkniętej;
 • możliwość korzystania z transportu i wrzutni nocnej.

Dzięki temu przedsiębiorcy mają możliwość przekazania gotówki do banku nawet w dni wolne od pracy.

Oferta kredytowa

Po spełnieniu jednego z dwóch warunków postawionych przez bank, przedsiębiorcy zyskują możliwość skorzystania z przygotowanej dla nich oferty, która obejmuje kredyt gotówkowy i inwestycyjny. Warunki są następujące:

 • współpraca z Millennium Bankiem przynajmniej od pół roku;
 • prowadzenie firmy bez przerwy min. od roku.

Odsetki i prowizje, które zostaną naliczone w związku z kredytem mogą być wliczone w koszty prowadzenia przedsiębiorstwa i odliczone od podatku.

Inkaso dokumentowe

Powyższa forma płatności (warunkowa) znajduje zastosowanie w obrocie zagranicznym oraz krajowym.

Polega ona na tym, że bank eksportera wysyła do banku importera dokumenty uprawniające do dysponowania towarów po spełnieniu określonych warunków (np. po zapłaceniu ustalonej kwoty).

Gwarancja bankowa

W powyższym przypadku bank kontrahenta zobowiązuje się do zapłacenia beneficjentowi gwarancji ustalonej kwoty wtedy, gdy kontrahent nie zrealizuje obowiązku zapłaty.

Gwarancja bankowa ma za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, a także ograniczenie ryzyka, które może być spowodowane nie wywiązaniem się ze zobowiązań wobec kontrahenta.

Faktoring niepełny

Faktoring niepełny jest usługą, która ma na celu sfinansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa. W tym przypadku należność z faktur zostaje zamieniona na gotówkę, a rozliczenia prowadzone są w PLN.

Millennium Leasing

Millennium Bank w ofercie dla przedsiębiorców proponuje dwie formy leasingu: operacyjny i finansowy. W ramach usługi Millennium Leasing przedsiębiorcy mogą wybrać:

 • samochody osobowe;
 • samochody dostawcze;
 • maszyny;
 • urządzenia;
 • nieruchomości.

Terminale płatnicze

Dla przedsiębiorców działających w branży handlowo – usługowej bank udostępnił ofertę terminali POS, które obsługiwane są przez firmę PayTel na bardzo korzystnych warunkach przez kilkanaście miesięcy.

W ramach promocji klienci mają możliwość zyskania zwolnienia z opłat przez rok. Po tym czasie abonament pozostanie na niskim poziomie, a prowizja pobierana od transakcji bezgotówkowych jest bardzo korzystna.

Jak założyć konto firmowe Millennium Bank?

Jedną z metod otwarcia rachunku jest złożenie wniosku przez Internet na stronie Millennium i potwierdzenie tożsamości za pomocą logowania na konto osobiste otwarte w innym banku lub udając się do najbliższego oddziału.

Oczywiście można także załatwić wszystkie formalności związane z otwarciem rachunku bezpośrednio w wybranej placówce. Obecni klienci mogą założyć firmowy rachunek również w bankowości internetowej.

Konto firmowe Millennium Bank – opinia

Jak wiadomo rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej warto postarać się o ograniczenie kosztów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Jednym ze sposobów jest takie dopasowanie firmowego rachunku, by nie generował niepotrzebnych kosztów, a Konto Mój Biznes oferowane przez Millennium Bank zdecydowanie wpisuje się w ten standard.

Warunki, które należy spełnić by uniknąć opłat za prowadzenie rachunku i obsługę karty płatniczej są banalnie proste i nie jest konieczne robienie niczego poza zwykłą aktywnością na koncie.

Niestety na niekorzyść działają wysokie opłaty związane z obsługą gotówkową. Dobrym posunięciem ze strony banku jest zaoferowanie bezpłatnych wpłat przy użyciu wpłatomatów własnych, jednak należy mieć na uwadze limit, który wynosi 10 tys. zł.

Analizując ofertę nie sposób nie zauważyć, że Millennium Bank w szczególności wspiera tych klientów, którzy działają w branży handlowej.

Wskazują na to takie usługi jak inkaso dokumentowe, faktoring i gwarancja bankowa, mające na celu usprawnienie pracy firmy i zapewnienie jej płynności finansowej.

Dodatkowym plusem jest możliwość zyskania terminala płatniczego za darmo przez rok i niezbyt wysokich prowizji za bezgotówkowe transakcje.

Dla klientów często realizujących bezgotówkowe transakcje istnieje możliwość założenia pomocniczego rachunku w walutach obcych. Jednak jest to związane z dość wysoką opłatą, której niestety nie można uniknąć.

W ofercie Millennium Banku nie znajdziemy propozycji płatności walutowych. Karta wielowalutowa do konta nie jest wydawana i nie ma możliwości zdalnej wymiany walut po atrakcyjnych kursach.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że prowizja za zagraniczne operacje jest stosunkowo niska. W połączeniu z rachunkiem osobistym Konto Mój Biznes powinno jednak sprawdzić się całkiem dobrze.

Jak wiemy wielu przedsiębiorców nie stawia jasnej granicy pomiędzy finansami osobistymi i firmowymi. A zarówno serwis internetowy jak i aplikacja mobilna pozwalają na przełączanie się między nimi w wygodny sposób.

Taka opcja jest zdecydowanie warta rozważenia. Tym bardziej, że Konto Millennium 360º znajduje się w czołówkach rankingów kont osobistych i dodatkowo objęty jest atrakcyjnymi akcjami specjalnymi.

Aby uzyskać możliwie niskie koszty obsługi Konta Mój Biznes należy obsługiwać je głównie zdalnie. Warto jednak mieć na uwadze niewielką ilość przelewów, które można wykonywać bezpłatnie.

Konto firmowe Millennium Banku będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które jeszcze w pełni się nie rozwinęły i nie realizują dużej ilości operacji, ale zależy im na odciążeniu budżetu.

Ranking kont