KONTO FIRMOWE CREDIT AGRICOLE

W ofercie banku Credit Agricole znajduje się rachunek dedykowany klientom biznesowym, dostępny w trzech wariantach:

 • Solista Biznes (dla działalności jednoosobowych);
 • Sonata Biznes (dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników);
 • Symfonia Biznes (dla firm rozwijających się dynamicznie).

Oprócz tego bank proponuje wsparcie finansowe, inwestycje i produkty służące do oszczędzania. Z konta skorzystać mogą zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i reprezentanci spółki:

 • jawnej;
 • partnerskiej;
 • z ograniczoną odpowiedzialnością;
 • komandytowej.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na otwarcie Konta Symfonia Biznes mogą negocjować wysokość opłat i prowizji, które dotyczą rachunku.

Dodatkowo bank daje możliwość skorzystania z wsparcia indywidualnego doradcy tym, którzy prowadzą Konto Sonata Biznes i Konto Symfonia Biznes.

Konto firmowe Credit Agricole – opłaty

Oferowanie rachunku w trzech wariantach jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Warto skorzystać z możliwości otwarcia rachunku w promocji, dzięki czemu konto jest zwolnione z opłat za jego prowadzenie przez 12 miesięcy.

Opłata za utrzymanie Konta Solista Biznes poza promocją wynosi 10 zł, ale bank daje możliwość uniknięcia jej.

Warunkiem jest wykonanie przelewu do ZUS lub zapewnienie wpływu na rachunek w wysokości przynajmniej 2000 zł w poprzednim miesiącu kalendarzowym.

Prowadzenie Konta Sonata Biznes kosztuje 25 zł, jednak opłata zostaje zniesiona po spełnieniu dwóch warunków:

 1. wykonanie 1 przelewu do ZUS;
 2. zapewnienie wpływu na konto w wysokości 5000 zł lub średniomiesięczne saldo na rachunku w wysokości min. 5000 zł.

W przypadku Konta Symfonia Biznes miesięczna opłata to 35 zł, ale podobnie jak w poprzednich wariantach bank anuluje ją po spełnieniu warunków:

 1. realizacja 1 przelewu do ZUS;
 2. wpływ na konto w wysokości min. 10 tys. zł lub średniomiesięczne saldo min. 100 tys. zł.

Karta płatnicza

Posiadanie karty wydawanej do rachunku nie jest obowiązkowe. Ale klienci, którzy preferują taką formę płatności, mogą zamówić standardową kartę Visa Business Debit, która pozwala na realizowanie płatności w Internecie oraz zbliżeniowe.

Karta może zostać podłączona do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay, dzięki czemu przedsiębiorcy mają możliwość realizowania transakcji przy pomocy smartfona lub zegarka.

Karta wydawana jest bezpłatnie, a koszt comiesięcznej obsługi uzależniony jest od wybranego wariantu konta:

 • Konto Solista Biznes – 7 zł;
 • Konto Sonata Biznes/Konto Symfonia Biznes – 5 zł.

Aby uniknąć konieczności opłacania obsługi karty należy zrealizować te same warunki, które wymagane są w przypadku zniesienia opłaty za konto. Dodatkowo Visa Business Debit może być wydana w obcych walutach: EUR i USD.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Przedsiębiorcy posiadający konto firmowe Credit Agricole mają możliwość bezpłatnego korzystania z bankomatów. Ale pod warunkiem, że wybiorą te, które należą do sieci Credit Agricole lub Santander Bank Polska.

Dla pozostałych urządzeń prowizja wynosi 3%, ale minimalna pobrana opłata to 5 zł.

Jeśli chcemy skorzystać z bankomatów zagranicznych, to opłata za nie uzależniona jest od tego, w jakiej walucie pobieramy gotówkę:

 • euro – 3% (min. 5 zł);
 • pozostałe waluty obce – 4% (min. 10 zł).

Podczas wpłaty gotówki przy użyciu wpłatomatu nie zapłacimy nic w urządzeniach należących do Credit Agricole.

Inną metodą wpłacania gotówki jest zrobienie tego u doradcy bankowego. Klienci, którzy korzystają z Konta Sonata Biznes mogą dokonać trzech darmowych wpłat. Dla posiadaczy Konta Symfonia Biznes pula bezpłatnych wpłat wynosi 5.

Przelewy i zlecenia

Operacje udostępnione przez bank dla wszystkich klientów to:

 • przelewy między rachunkami;
 • przelewu do ZUS i US;
 • zlecenia stałe;
 • polecenia zapłaty.

Chcąc zrealizować przelew w bankowości internetowej należy liczyć się z opłatą w wysokości 1 zł. Zostaje ona anulowana po spełnienie warunków, które wymagane są do zniesienia opłaty za prowadzenie konta.

Jeśli chodzi o przelewy natychmiastowe, prowizja wynosi odpowiednio:

 • 10 zł dla posiadaczy Konta Solista Biznes i Konta Sonata Biznes;
 • 7 zł w przypadku Konta Symfonia Biznes.

Dodatkowo dla właścicieli Konta Solista Biznes i Konta Sonata Biznes przygotowano możliwość wykupienia abonamentu ”Przelewy ekspresowe” za 40 zł.

Przedsiębiorcy posiadający Konto Symfonia Biznes mogą korzystać z darmowych przelewów natychmiastowych, po spełnieniu warunków aktywności, wymaganych do uniknięcia opłaty za obsługę rachunku.

Za realizację europejskich przelewów SEPA również zapłacimy 1 zł i tak, jak w poprzednich przypadkach wypełnienie warunków aktywności wiąże się ze zniesieniem opłaty.

Jeśli chodzi o zagraniczne przelewy SWIFT, to prowizja za ich realizację wynosi 0,25% (min. 40 zł, max. 250 zł).

Konto walutowe

Oferowane przez Credit Agricole konto walutowe może być prowadzone w trzech walutach obcych: dolarach amerykańskich, euro i funtach brytyjskich.

Konto walutowe pozwala na rozliczanie transakcji walutowych bez konieczności ponoszenia kosztów za przewalutowanie.

Dodatkowo klienci mogą zamówić do konta kartę Visa Business Walutową w euro lub dolarach. Opłata za prowadzenie rachunku walutowego wynosi 10 zł.

Kredyt w rachunku bieżącym

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby skorzystać z linii kredytowej, która ma za zadanie pomoc w utrzymaniu płynności finansowej firmy mają taką możliwość.

Klienci posiadający terminal płatniczy mogą uzyskać do 10 tys. zł w ramach tzw. limitu pod wpływy z terminala. Limit, który udostępnia bank mieści się w przedziale od 10 tys. zł do 400 tys. zł bez dodatkowych zabezpieczeń.

Credit Agricole nie pobiera także opłat związanych z rozpatrzeniem wniosku kredytowego, natomiast limit przyznawany jest na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia.

Harmonogram spłat nie jest z góry narzucony, a z przyznanej linii kredytowej można korzystać już od pierwszego dnia prowadzenia działalności (w przypadku stomatologów i lekarzy).

Kredyt inwestycyjny

W ofercie Credit Agricole znajduje się także kredyt inwestycyjny, który pozyskać można na inwestycje w rzeczowy majątek trwały (np. remont nieruchomości związanej z prowadzoną działalnością).

Maksymalna kwota jaką można otrzymać to aż 4 mln zł z okresem kredytowania do 15 lat.

Leasing swobodny

Powyższa usługa jest produktem finansowym Europejskiego Funduszu Leasingowego i pozwala na samodzielną modyfikację wysokości rat po zawarciu umowy leasingowej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu klient ma możliwość dopasowania wysokości rat do sezonowości biznesu lub bieżących potrzeb. Bank daje możliwość sfinansowania zakupu dowolnego pojazdu oraz sprzętu niezbędnego w firmie.

Faktoring

Faktoring jest bardzo przydatnym rozwiązaniem, które polega na wcześniejszym spieniężeniu faktur wystawionych dla kontrahentów.

Aby skorzystać z tej usługi należy prowadzić działalność przynajmniej od roku i wykazywać obroty na poziomie min. 2 mln zł rocznie.

Z faktoringu nie może skorzystać: branża budowlana, wolne zawody, agencje reklamowe, IT, pośrednictwo i usługi finansowe, handlarze bronią i biżuterią, organizacje charytatywne, fundacje, parafie wyznaniowe, komisy samochodowe, kasyna, kantory oraz salony gier.

Konto Oszczędzam

Klienci zainteresowani ofertą oszczędnościową powinni zapoznać się z Kontem Oszczędzam, które może być prowadzone w 4 walutach: złotówkach, euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich.

Przedsiębiorca może otworzyć maksymalnie 4 rachunki w PLN z dzienną kapitalizacją odsetek i Konta Oszczędzam (także w złotówkach) z kapitalizacją kwartalną. Oprocentowanie waha się od 0,01% do 0,4% w skali roku.

Rachunki prowadzone w walutach obcych objęte są kwartalną kapitalizacją odsetek. W celu zasilenia konta można wykorzystać usługę automatycznego oszczędzania lub wpłacać gotówkę na własną rękę.

Jak założyć konto firmowe Credit Agricole?

W celu założenia rachunku można skorzystać z aplikacji mobilnej CA24 Mobile, udać się do najbliższego oddziału banku lub skontaktować z infolinią.

Aby otworzyć konto zdalnie konieczne będzie przygotowanie dowodu osobistego i numeru NIP przedsiębiorstwa.

Kolejnym krokiem jest wejście na stronę internetową banku i wypełnienie znajdującego się na niej formularza kontaktowego.

Po zrealizowaniu tych kroków nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kontakt doradcy bankowego, który udzieli wszystkich niezbędnych informacji.

Umowę do podpisania dostarczy kurier. Jeśli nie chcemy podpisywać papierowej wersji umowy można skorzystać z aplikacji CA24 Mobile.

Oczywiście trzeba mieć pod ręką dowód osobisty i NIP przedsiębiorstwa, które muszą być zgodne z danymi zamieszczonymi w rejestrze przedsiębiorców CEIDG.

W kolejnym kroku należy zainstalować aplikację CA24 Otwórz Konto Biznes ze sklepu Google Play/App Store.

Po uruchomieniu jej na ekranie pojawią się polecenia, które należy wypełnić, a aplikacja krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces.

W celu podpisania umowy bank przyśle jednorazowy kod SMS, a dokumenty przesłane będą na podany adres mailowy. Oczywiście będzie można je znaleźć także w mobilnej aplikacji.

Po otwarciu rachunku należy odinstalować CA24 Otwórz Konto Biznes, a w zamian zainstalować CA24 Mobile.

Konto firmowe Credit Agricole – opinia

Dużym wyróżnikiem oferty Credit Agricole jest zaproponowanie rachunku w aż trzech wersjach, które dopasowane są do wielkości przedsiębiorstwa. Bank tak skonstruował swoją ofertę, by rozwijała się razem z firmą.

Dodatkowo klienci mogą skorzystać z wielu produktów wspomagających finansowanie działalności. Niestety oferta oszczędnościowa objęta jest niskim oprocentowaniem.

Oprócz tego brakuje karty wielowalutowej, która połączyłaby wszystkie posiadane rachunki. Na początek warto zainteresować się Kontem Solista Biznes, które można zmienić na Konto Sonata Biznes w miarę upływu czasu.

Gdy firma osiągnie duże dochody i będzie zatrudniać wielu pracowników można zdecydować się na Konto Symfonia Biznes, które będzie wspierać przedsiębiorców w zarządzaniu firmą i odpowiadać na aktualne potrzeby.

Ranking kont