KONTO DLA CIEBIE – CREDIT AGRICOLE

Podstawowym rachunkiem osobistym w ofercie banku Credit Agricole jest uniwersalne Konto dla Ciebie.

Zapewniając regularne wpływy na konto i aktywne korzystanie z bezgotówkowych form płatności możemy zyskać anulowanie podstawowych opłat związanych z rachunkiem.

Oprócz tego w ofercie banku znajdziemy kartę wielowalutową, płatności mobilne, ofertę oszczędnościową oraz nowoczesną aplikację CA24 mobile.

Konto dla Ciebie – opłaty

Z oferty Konta dla Ciebie mogą skorzystać klienci pełnoletni, chociaż dla klientów w wieku od 18 do 26 lat przygotowano specjalną ofertę Konta Dla Ciebie MOVE, gdzie znajdziemy niższe opłaty.

Otwierając rachunek w Credit Agricole nie musimy ponosić żadnej opłaty, jednak korzystanie z niego kosztuje 9 zł miesięcznie. Tej opłaty możemy uniknąć, jeżeli spełnimy dwa warunki:

 1. wpływ na konto w wysokości co najmniej 1000 zł;
 2. jedna transakcja bezgotówkowa kartą/Google Pay/Apple Pay/Blikiem w miesiącu.

Konto dla Ciebie nie jest rachunkiem oprocentowanym. Spełnienie warunku płatności kartą bezgotówkowej można zrealizować już na początku miesiąca, kupując np. bilet miesięczny.

W przypadku wpływu na konto brane pod uwagę są wszystkie rodzaje przelewów (np. z tytułu wynagrodzenia, emerytury czy przelew własny z konta w innym banku) oraz wpłata gotówki.

Wykluczone są jedynie wewnętrzne przelewy (np. po zakończonej lokacie).

Karta płatnicza

Zamawiając kartę płatniczą do wyboru mamy dwa rodzaje:

 • Mastercard Debit Standard Wielowalutowa;
 • Visa Debit Wielowalutowa.

Karty przystosowane są do realizowania płatności internetowych oraz zbliżeniowych i dodatkowo wyposażone w funkcje cashback oraz 3D Secure.

Warto wspomnieć, że w duchu dbania o środowisko naturalne karty wykonano z ekotworzywa.

Jeśli zależy nam na designie karty mamy możliwość odpłatnego wyboru niestandardowego wzoru z dostępnego katalogu – wydanie takiej spersonalizowanej karty to koszt rzędu 15 zł (dla porównania za wydanie standardowej karty nie płacimy nic).

Bank jako jeden z nielicznych obciąża klientów opłatą związaną z odnowieniem karty – 10 zł dla karty z wizerunkiem standardowym oraz 25 zł za kartę spersonalizowaną.

Koszt obsługi karty to 9 zł miesięcznie, jednak nie ma problemu z uniknięciem tej opłaty. Oczywiście konieczne będzie spełnienie tych samych warunków, co w przypadku zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku.

Zarówno Visa jak i Mastercard są kartami wielowalutowymi, a za płacenie nimi za granicą Credit Agricole pobiera prowizję w wysokości 4% za przewalutowanie.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Credit Agricole pozwala na darmowe wypłacanie gotówki z konta w bankomatach zlokalizowanych w oddziałach banku. Alternatywą jest bezpłatna wypłata Blikiem.

Pozostałe urządzenia obciążą wypłacających kwotą 7 zł chyba, że zostaną spełnione warunki uprawniające do uniknięcia opłaty za prowadzenie konta.

Będąc w strefie EOG i chcąc tam wypłacić gotówkę z bankomatu należy wziąć pod uwagę, że zapłacimy za to 7 zł. Ta opłata także może zostać cofnięta po wypełnieniu warunku aktywności dla konta.

Korzystanie z pozostałych bankomatów za granicą to koszt aż 12 zł i dodatkowo prowizji 4% za przewalutowanie transakcji.

Warto zainteresować się możliwością wykupienia abonamentu, który obejmuje bezpłatne korzystanie z bankomatów w Polsce i z granicą (także przy użyciu Blika) i kosztuje tylko 7 zł za miesiąc.

Z kolei chcąc wpłacić gotówkę na konto za darmo mamy dwie możliwości:
 • skorzystać z wpłatomatu własnego Credit Agricole;
 • wpłacić pieniądze w oddziale banku.

Oczywiście w oddziale można także skorzystać z wypłacenia gotówki, jednak należy pamiętać o ustalonych dziennych limitach bezpłatnych wypłat lub o wcześniejszym powiadomieniu placówki.

Jeśli tego nie zrobimy zostaniemy obciążeni opłatą prowizji w wysokości 0,5% (najmniejsza pobrana kwota to 150 zł, największa 300 zł jeśli przekroczymy limit lub nie powiadomimy banku).

Bank nie oferuje także darmowego cashbacku swoim klientom – każda taka operacja to koszt 2 zł.

Przelewy

Wśród wymienionych w tabeli prowizji i opłat darmowych operacji znajdziemy przelewy internetowe zwykłe, SEPA i Blik na telefon, zlecenia stałe, polecenia zapłaty oraz kody SMS wykorzystywane do autoryzacji transakcji.

Przelew natychmiastowy w Credit Agricole kosztuje klientów 5 zł, ale dla tych, którzy często korzystają z takiej możliwości przygotowano miesięczny abonament na nielimitowane przelewy natychmiastowe w cenie 7 zł.

Zlecanie przelewów w oddziale banku jest dość kosztowne i obciąża nas kwotą 15 zł. Również niemały koszt dotyczy zagranicznych przelewów SWIFT, za które prowizja wynosi 0,25% (min. 60 zł, maks. 300 zł).

Serwis transakcyjny, aplikacja mobilna

Zarządzanie rachunkiem staje się znacznie łatwiejsze dzięki korzystaniu z serwisu CA24 eBank.

Na głównym ekranie mamy dostęp do informacji o stanie konta, historii operacji na rachunku, analizy naszych wydatków a także możliwość wykonanie szybkiego przelewu.

Dzięki Credit Agricole skorzystamy także z eTożsamości, która zdecydowanie usprawni załatwianie spraw urzędowych. Inna przydatna funkcja bankowości internetowej, to umówienie spotkania z doradcą bankowym w placówce.

Ustalony limit wykonywanych przelewów to 2000 zł, ale jednorazowo maks. 1000 zł. Zmiana limitów możliwa jest tylko przez kontakt z infolinią banku lub osobiście w oddziale.

Bardzo podobne funkcje znajdziemy w aplikacji mobilnej CA24 Mobile. Dzięki niej skorzystamy także z produktów dodatkowych oferowanych przez Credit Agricole.

Aplikacja posiada czytelne Menu, w którym znajdziemy następujące kategorie:
 • Start;
 • Płatności;
 • Pieniądze;
 • Majątek;
 • Korzyści.

W aplikacji mobilnej możemy zlecić przelew na numer telefonu Blikiem, ponowić przelew znaleziony w historii operacji na rachunku a także tymczasowo zablokować kartę płatniczą.

Warto zwrócić uwagę także na Klub Korzyści, w którym dostępne są zniżki od 5% do 50% w ponad 10000 punktach stacjonarnych i sklepach internetowych przy płatności kartą debetową.

Klienci chętnie korzystający z płatności mobilnych mają do dyspozycji:

 • Blik;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay.

Ubezpieczenie

Klienci Credit Agricole mają także możliwość skorzystania z ubezpieczenia assistance Pomoc dla Ciebie, które gwarantuje wsparcie w niespodziewanej chorobie, awarii czy w przypadku kradzieży.

Wariant rozszerzony pozwala dodatkowo na uzyskanie pomocy w razie awarii komputera czy samochodu.

Jeśli podejmiemy decyzję o zawarciu ubezpieczenia w czasie krótszym niż pół roku od otwarcia Konta dla Ciebie zyskamy trzymiesięczny darmowy okres od banku.

Po upływie tego czasu zaczną obowiązywać składki miesięczne, które jednak są zdecydowanie niższe niż w przypadku innych osobistych kont w ofercie CreditAgricole.

Oferta oszczędnościowa

Na wyróżnienie zasługuje Lokata Mobilna w Ofercie Specjalnej z której mogą skorzystać tylko nowi klienci.

Natomiast ci, którzy chcieliby nieco zaoszczędzić w czasie codziennych zakupów powinni skorzystać z usługi Casaver powiązanej z kontem oszczędnościowym.

Oferta walutowa

W ofercie banku znajdziemy konta walutowe dostępne tylko w 4 głównych walutach, za które dodatkowo pobierana jest sztywna opłata. Niestety Credit Agricole nie udostępnia kantoru internetowego.

Alternatywnym rozwiązaniem jest Cantor, gdzie można wymieniać waluty telefonicznie korzystając z preferencyjnego kursu.

Jak otworzyć Konto dla Ciebie?

Aby założyć rachunek w Credit Agricole możemy skorzystać z jednej z pięciu metod:

 • złożyć wniosek internetowo – jednocześnie można skorzystać z dostępnych promocji;
 • wypełnić formularz kontaktowy, który znajduje się na stronie banku;
 • zrobić to w aplikacji CA24 Mobile wykorzystując metodę ”na selfie” oraz zdjęcia dowodu osobistego lub dane z e-dowodu;
 • przeprowadzić wideo rozmowę z doradcą bankowym;
 • udać się do oddziału banku.

Obecni klienci posiadający inny rachunek w Credit Agricole mogą przekształcić go w Konto dla Ciebie podpisując aneks do umowy. Zrobienie tego jest możliwe w oddziale banku lub podczas rozmowy telefonicznej z doradcą.

Dla klientów przygotowano także wiele produktów dodatkowych:

 • karta kredytowa;
 • produkty oszczędnościowe;
 • konto młodzieżowe;
 • konto dla studenta;
 • konto walutowe.

Nowi klienci

Nowi klienci zachęceni są do korzystania z usług Credit Agricole ofertą powitalną, dzięki której będą mogli uzyskać dostęp do indywidualnej linii kredytowej.

Dzięki niej, można maksymalnie wnioskować o 5000 zł z dwutygodniowym okresem bez płacenia odsetek i RRSO 25,16%. Takie rozwiązanie daje szybki dostęp do dodatkowych środków w razie potrzeby.

Oprócz tego korzystając z karty kredytowej Silver lub Gold nie są pobierane opłaty za wydanie karty i obsługę podczas pierwszego roku trwania umowy. Oferta dedykowana jest osobom posiadającym stały wpływ na rachunek.

Obsługa klienta, promocje i bonusy

Klienci oceniają kontakt z doradcami bankowymi pozytywnie. Czas oczekiwania na odpowiedź jest raczej krótki (w przypadku maila), a przeprowadzane rozmowy telefoniczne przebiegają w miłej atmosferze.

Bardzo przydatną możliwością jest korzystanie z usług dedykowanego doradcy, z którym można umówić się na spotkanie w placówce. Credit Agricole często organizuje powtarzalne akcje specjalne.

Najbardziej charakterystyczna jest ta dotycząca przeniesienia rachunku, gdzie do zdobycia jest premia. W ofercie znajdziemy także program poleceń.

Raz na jakiś czas bank organizuje także promocje obejmujące konto dla dziecka i kartę kredytową.

Konto dla Ciebie - Credit Agricole

Konto dla Ciebie – opinia / podsumowanie

Tabela opłat dotyczących Konta dla Ciebie nie przedstawia się najgorzej na tle konkurencji.

Zapewniając wpływ na konto w kwocie przynajmniej 1000 zł i wykonując tylko jedną płatność kartą zyskujemy darmowy rachunek, kartę i możliwość korzystania z wszystkich bankomatów w Polsce i w euro w strefie w EOG.

Za darmo możemy korzystać także z wypłacania gotówki Blikiem. Na niekorzyść niestety działa pobieranie opłaty związanej z odnowieniem karty płatniczej nawet w sytuacji, gdy mamy puste konto.

Zakładając rachunek automatycznie włączona zostaje usługa CA24 SMS, która jest płatna a jej zadaniem jest wysyłanie powiadomień o zdarzeniach na koncie.

Chęć wyłączenia usługi trzeba zgłosić w momencie zakładania konta lub zrezygnować w dowolnym momencie przez bankowość internetową (należy przejść do zakładki ”Ustawienia”).

Warunki, które są wymagane przez bank do zwolnienia z opłat muszą zostać spełnione w następnym miesiącu po otwarciu konta.

Dużym minusem oferty jest wysokość pobieranej prowizji za używanie bankomatów zagranicznych poza EOG i dodatkowe powiększenie jej o kwotę przewalutowania transakcji.

Klienci, którzy zdecydowali się na personalizację karty muszą mieć na uwadze wysoką kwotę pobieraną za odnowienie jej.

Zwolnieni z opłaty w tym przypadku nie są nawet ci, który wybrali standardowy wizerunek, chociaż w ich przypadku koszt jest znacznie niższy. Atutem oferty z pewnością jest aplikacja mobilna.

Po zalogowaniu mamy od razu dostęp do wysokości salda i historii operacji. Ekran startowy zawiera także Klub Korzyści. Mały minus za brak powiadomień dotyczących wykonanych transakcji kartą.

Aplikacja nie zezwala także na realizowanie dużych przelewów – dostępny limit jest bardzo niski. Niestety nie mamy na to wpływu, bo koreluje on z głównym limitem w bankowości internetowej.

Dla niektórych pewną niedogodnością może być brak podglądu salda bez konieczności logowania, co rzeczywiście może być przydatną funkcją.

Serwis transakcyjny Credit Agricole wprowadzono w 2021 r. w odświeżonej wersji, która okazała się strzałem w 10, ponieważ jest intuicyjna i przejrzysta.

Zlecenie przelewu można wykonać od razu z poziomu strony głównej, co jest znacznym usprawnieniem. W serwisie umówimy także spotkanie w banku z doradcą.

Niedociągnięciem z pewnością można nazwać ustanowienie limitów na poziomie 2000 zł, co zdecydowanie jest zbyt niską kwotą. Można to zmienić, ale jedynie osobiście lub telefonicznie.

Jednoznaczne ocenienie Konta dla Ciebie przysparza pewnych trudności. Z jednej strony mamy nowoczesne i wygodne rozwiązania oraz nieskomplikowane opłaty, które – choć wysokie – są łatwe do uniknięcia.

Jednakowoż z drugiej brakuje kompleksowej oferty walutowej, kantoru internetowego. Z pewnością zadowoleni będą klienci, którzy posiadają stały dochód i aktywnie korzystają z rachunku – będą go mieć praktycznie za darmo.

Klienci szukający ciekawych rozwiązań powinni zainteresować się tą ofertą. W przeciwnym razie należy zaznajomić się z ofertą proponowaną przez konkurencję.

Ranking kont