KONTO DIRECT Z LWEM – ING BANK ŚLĄSKI

W odpowiedzi na potrzeby współczesnych klientów ING Bank Śląski stworzył ofertę Konta Direct z Lwem, które ma posłużyć do wykonywania operacji bankowych – głównie w aplikacji lub serwisie transakcyjnym.

Klienci mogą mieć także dostęp do wielu ciekawych dodatkowych produktów banku.

Konto Direct z Lwem – opłaty

Oferta skierowana jest do osób, które ukończyły 18 rok życia. Mogą one zyskać bezwarunkowo darmowe konto, ponieważ bank rezygnuje z opłat za otwarcie i użytkowanie rachunku.

Warto wspomnieć o tym, że w ofercie ING klienci w wieku od 18-26 lat mogą znaleźć bardziej atrakcyjne dla nich Konto Mobi. Natomiast Konto Direct z Lwem będzie lepszym wyborem dla klientów nieco starszych, którzy ukończyli już 26 lat.

Karta do konta

W celu realizowania płatności bank daje możliwość zamówienia do konta wielowalutowej karty debetowej Visa zbliżeniowa.

Oprócz oczywiście płatności zbliżeniowych zrealizujemy nią także transakcje internetowe, a usługa 3D Secure zapewni nam wtedy dodatkowe bezpieczeństwo.

Dzięki oferowanej karcie możemy także skorzystać z wypłaty gotówki podczas codziennych zakupów, ponieważ posiada ona funkcję cashback.

Kartę możemy dowolnie spersonalizować przy użyciu swojego zdjęcia lub korzystając z unikalnego wzoru graficznego. Nic nie zapłacimy za jej wydanie i odnowienie, a miesięczna obsługa to koszt 10 zł.

Co zrobić żeby uniknąć opłaty? Wystarczy wykonać transakcje kartą/Google Pay/Apple Pay na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie (od 29 dnia jednego miesiąca do 28 dnia kolejnego).

Wymagana kwota jest nieco niższa dla klientów w wieku od 18 do 26 lat i wynosi 200 zł. Korzystanie z karty poza granicami kraju wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty związanej z przewalutowaniem transakcji, która wynosi 3%.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Klienci ING mają możliwość darmowego korzystania z bankomatów własnych ING i Planet Cash i pierwszej wypłaty z pozostałych urządzeń. Taka sama zasada dotyczy wypłaty Blikiem. Każda kolejna wypłata – 10 zł (w przypadku Blika – 5 zł).

Co ciekawe, w ofercie banku znajdziemy możliwość wykupienia pakietu darmowych wypłat, które można realizować w Polsce i za granicą. Koszt takiego pakietu to 25 zł i będzie on ważny 30 dni.

Wypłacając gotówkę z bankomatu za granicą za darmo zrobimy to tylko raz w miesiącu w euro w strefie EOG. Kolejne transakcje związane są z opłatą 5 zł i dodatkowo prowizją za przewalutowanie w wysokości 3% wartości transakcji.

W przypadku pozostałych bankomatów zagranicznych opłata wynosi 5% pobieranej kwoty i 3% za przewalutowanie. W takiej sytuacji wykupienie pakietu za 25 zł ważnego 30 dni wydaje się rozsądną opcją.

Znacznie lepiej wygląda sprawa korzystania z wpłatomatów – zarówno urządzenia własne banku jak i Planet Cash są darmowe. Bank nie pobiera od klientów także opłaty za korzystanie z cashbacku.

Natomiast za skorzystanie z wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku już zapłacimy i to nie mało, bo aż 10 zł. Jak widać, warto czasem poświęcić trochę czasu na poszukanie maszyn własnych banku i Planet Cash, żeby zaoszczędzić kilka złotych.

Przelewy

W tabeli opłat dotyczącej przelewów znajduje się całkiem sporo darmowych pozycji. Klienci nie są obciążani opłatami za takie operacje, jak:

 • przelewy na telefon Blik;
 • zwykłe przelewy internetowe;
 • przelewy SEPA;
 • zlecenia stałe;
 • polecenia zapłaty;
 • kody SMS do autoryzacji transakcji.

Najwyższa opłata dotyczy zagranicznych przelewów SWIFT i wynosi aż 40 zł. Poza tym bank obciąży nas kosztami przelewu natychmiastowego (5 zł) i zwykłego przelewu w oddziale banku (9 zł).

Zwolnienie z opłat za zdecydowaną większość podstawowych operacji jest dużym atutem oferty ING.

Bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna

Bank przygotował dla swoich klientów serwis transakcyjny ”Moje ING”, gdzie znajduje się ponad 60 usług i funkcji znacznie ułatwiających zarządzanie kontem. Możemy skorzystać m.in. z:

 • uproszczonego wykonywania przelewów;
 • widocznego po każdej transakcji salda;
 • możliwości skonfigurowania strony startowej;
 • przelewów na telefon;
 • edycji danych osobowych;
 • możliwości zmiany kodu PIN i hasła do rachunku.

Dodatkowo z poziomu serwisu transakcyjnego zyskujemy dostęp do oferty produktów dodatkowych.

Bank daje także możliwość opłacania faktur za pomocą jednego kliknięcia dzięki usłudze ”Moje faktury”, założenia Profilu Zaufanego i podpisywania umów z dostawcami gazu czy prądu.

Młodszych klientów będących aktywnymi graczami z pewnością zainteresuje możliwość doładowywania gier i multimediów.

Poza bankowością elektroniczną dostajemy także dostęp do mobilnej aplikacji Moje ING, do której można zalogować się wykorzystując Face ID lub odcisk palca.

Oprócz takich funkcji jak w serwisie transakcyjnym mamy możliwość skorzystania jeszcze z kilku dodatkowych jak np. Autopay, dzięki której automatycznie zapłacimy za przejazd autostradą.

Układ menu w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej jest bardzo podobny, a dodatkowo do obsługi aplikacji można wykorzystać Asystenta Google.

Klienci aktywnie używający płatności mobilnych mają do dyspozycji Blika, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Visa Mobile.

Przystępując do programu ”Moje rabaty” mamy możliwość zaoszczędzenia dodatkowych kilkudziesięciu złotych podczas robienia zakupów w sklepach partnerskich.

Otwarcie konta

Dla nowych klientów przygotowano kilka metod otwarcia Konta Direct z Lwem. Można wypełnić wniosek online a umowę podpisać podczas wizyty kuriera lub wykonać przelew weryfikacyjny z konta prowadzonego w innym banku.

Innym sposobem jest otwarcie rachunku metodą ”na selfie” w aplikacji Moje ING. Oczywiście można także skorzystać z tradycyjnej metody i wszystkie formalności załatwić w oddziale banku.

Obecni klienci dodatkowo mogą otworzyć konto w serwisie transakcyjnym. Po założeniu rachunku warto zerknąć na dodatkowe produkty z oferty ING:

 • Otwarte Konto Oszczędnościowe w ofercie ”Bonus na start”
 • Smart Saver;
 • oferta walutowa;
 • kredyt hipoteczny;
 • konto firmowe.

Oferta oszczędnościowa

Klienci nastawieni na oszczędzanie nie powinni być rozczarowanie, bo oferta ING przedstawia się całkiem atrakcyjnie.

Warte uwagi jest Otwarte Konto Oszczędnościowe, dla którego cyklicznie organizowana jest promocja związana z podwyższonym oprocentowaniem. OKO można założyć jako rachunek samodzielny, nie ma obowiązku posiadania konta osobistego.

Należy także wspomnieć o usłudze Smart Saver, której funkcja polega na zaokrąglaniu kwot realizowanych transakcji i przekazywaniu nadwyżki na konto oszczędnościowe.

Zaokrąglać można kwotę transakcji wykonanych kartą/Google Pay/Apple Pay oraz przelewów internetowych i płatności Blikiem. Decyzja o kwocie zaokrąglenia należy do właściciela rachunku.

Oferta walutowa

Bank nie pominął w swojej ofercie także klientów podróżujących za granicę. Po pierwsze skorzystać można z karty wielowalutowej, która znacznie ułatwi wykonywanie płatności za granicą.

Nie ma potrzeby posiadania kilku kart w różnych walutach a transakcje zwolnione są z kosztów prowizji w złotówkach.

Aby mieć możliwość korzystania z wielowalutowej karty należy w pierwszej kolejności otworzyć konto walutowe (w USD, EUR, GBP) a następnie podpiąć do niego kartę Visa, która została wydana do rachunku osobistego prowadzonego w PLN.

Nic nie zapłacimy za przekształcenie karty debetowej w wielowalutową. A dodatkowo opłaty za jej używanie i warunki dzięki którym można ich uniknąć zostają takie same.

Oczywiście nie każdy klient będzie zainteresowany opcją założenia kolejnego konta i znajdą się tacy, którzy będą preferować korzystanie ze standardowej karty płatniczej.

Dla nich stworzono opcję jaką jest ”Pakiet wypłat gotówki” ważny 30 dni od kolejnego dnia po jego aktywacji. Obejmuje on korzystanie z bankomatów zlokalizowanych w Polsce i za granicą.

ING Bank Śląski daje także możliwość wymiany walut w kantorze walutowym dostępnym w serwisie transakcyjnym. Kwoty podlegające wymianie zaczynają się już od równowartości 5 euro.

Bardzo przydatną funkcjonalnością jest ustawienie automatycznej wymiany walut po kursie określonym przez klienta.

Kiedy zostanie osiągnięty bank wyśle powiadomienie w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej. Można skorzystać z 10 powiadomień i 10 zleceń jednocześnie.

Obsługa klienta

W tym przypadku raczej nie ma się do czego przyczepić. Obsługa klienta znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Doradcy komunikują się z klientem w sposób jasny a regulaminy i umowy są napisane prostym językiem.

Dodatkowo przygotowana tabela opłat i prowizji jest przedstawiona w sposób czytelny. Strona internetowa zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ), przydatne informacje i poradniki.

Konsultanci na infolinii i czasie posiadają dużą wiedzę, są cierpliwi i – co najważniejsze – dokładnie i szczegółowo odpowiadają na nurtujące klientów kwestie. Czas oczekiwania na odpowiedź również jest przyzwoity.

Konto Direct z Lwem

Konto Direct z Lwem – opinia / podsumowanie

Podsumowując zebrane informacje zastanówmy się dla kogo oferowane konto będzie najlepszym wyborem.

Jak widać bank zwalnia klientów z wielu stałych opłat, a wykazując niewielką aktywność można w zasadzie sprawić, że rachunek będzie praktycznie darmowy.

Opłaty za podstawowe operacje i rachunki nie generują niepotrzebnych kosztów, podobnie jak użytkowanie karty płatniczej (jest opłata, ale łatwo można jej uniknąć).

Na minus należy odnotować prowizję za korzystanie z zagranicznych bankomatów i tych nie należących do ING i Planet Cash.

Dla osób, które często korzystają z wypłaty gotówki w urządzeniach dobrym rozwiązaniem będzie wykupienie pakietu wypłat. Niemały koszt jest związany z operacjami wykonywanymi w placówkach banku.

Z pewnością będzie to dużą wadą dla klientów preferujących standardowe rozwiązania. ING udostępnia klientom kilka nowoczesnych form płatności, a funkcjonalny serwis transakcyjny i aplikacja mobilna są stale rozwijane.

Warto zaznaczyć, że ING był pierwszą tego typu instytucją, która udostępniła klientom podgląd kont i kart prowadzonych w innych bankach (rachunki osobiste, oszczędnościowe, karty kredytowe i przedpłacone).

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest pomoc Trenera Finansowego, który analizując nasze wpływy i wydatki daje nam podpowiedzi jak sprawnie zarządzać finansami.

Dodatkowo mamy możliwość ustawienia Celów oszczędnościowych, gdzie ustawiamy cel oszczędzania, wymaganą kwotę oraz sposób w jaki zamierzamy ją odłożyć (samodzielnie lub przez przelew automatyczny).

Na uznanie zasługuje także opcja zapisania zdjęcia paragonu lub innych dokumentów w mobilnej aplikacji Moje ING. Już od dłuższego czasu Konto Direct z Lwem plasuje się w czołówkach rankingów kont osobistych.

Klienci doceniają jasno postawione warunki prowadzenia rachunku, wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań i niskie opłaty.

Z rachunku z pewnością będą zadowoleni ci klienci, którzy aktywnie korzystają z bankowości internetowej i mobilnej a użyteczność i funkcjonalność mają dla nich duże znaczenie.

Ranking kont