KONTO 360

KONTO 360 – MILLENNIUM BANK

Bank Millennium jest bardzo stabilną instytucją finansową, istniejącą od 1989 roku. Jako pierwszy bank w Polsce, Millennium Bank rozpoczął wydawanie swoim klientom karty płatniczej VISA.

Silna pozycja na rynku usług finansowych wynika głównie z zastosowania wielu nowoczesnych rozwiązań znanych na Zachodzie. Konto 360° już z samej nazwy miało nawiązywać do wszechstronności i reklamowane było jako dostępne wszędzie.

Już w pierwszym okresie funkcjonowania na rynku cieszyło się sporym zainteresowaniem i już w połowie 2016 roku Bank Millennium świętował pół miliona kont w ofercie Konto 360°, by w 2018 roku liczba ta przekroczyła miliona posiadaczy tego rachunku.

Czym wyróżnia się Konto 360°?

Konto 360° jest flagowym produktem oferowanym od maja 2014 roku przez Millennium Bank. Według wielu specjalistów w dziedzinie finansów jest to najlepsza oferta rachunku bankowego wśród dostępnych na rynku. Pojawia się ono na czołowych miejscach wielu rankingów.

Konto 360° dostępne jest w różnych wariantach, dzięki czemu każdy klient może dopasować je do swoich preferencji.

Bogata oferta usług dodatkowych sprawia, że taki rachunek osobisty staje się niezwykle funkcjonalnym narzędziem do zarządzania finansami. To coś więcej niż tradycyjny rachunek bankowy, jaki dostępny jest w innych bankach.

Konto 360 – podstawowe parametry

Konto 360° to konto pełne korzyści za zero złotych. Zgodnie z reklamą darmowe ma być samo prowadzenie rachunku, za darmo można korzystać z karty, realizować wypłaty z bankomatów, a także przelewy internetowe krajowe w złotych.

Dodatkowo brak opłat dotyczy także pomocy medycznej i technicznej. Jaka jest zatem szczegółowa oferta usługi Banku Millennium Konto 360° i czy w każdym przypadku kwota 0 zł jest realnym „kosztem”?

Prowadzenie konta

To główny aspekt, którym klienci banków kierują się podczas wyboru dogodnej oferty. Zgodnie z cennikiem opłata za prowadzenie rachunku Konto 360° w skali miesiąca wynosi 8 zł. Konto skierowane jest przede wszystkim do osób ze stałym dochodem miesięcznym w kwocie minimalnej 1000 zł.

Wpływy w takiej wysokości i jedna zrealizowana transakcja bezgotówkowa pozwalają cieszyć się brakiem comiesięcznych opłat dotyczących posiadania konta.

Transakcja powinna zostać dokonana kartą debetową lub za pomocą Blik, zaś wpływy muszą pochodzić z innego banku lub z innego konta Banku Millennium (ważne jest, aby nie pochodziły od współwłaściciela rachunku).

Karta płatnicza i opłaty za jej użytkowanie

Wydanie karty debetowej do konta Konto 360° jest bezpłatne. Jest to karta VISA, umożliwiająca, poza standardowymi transakcjami, płatności zbliżeniowe w technologii payWave oraz płatności internetowe.

Przez pierwsze dwa miesiące od daty wydania karty jej użytkowanie jest darmowe. Po tym okresie za miesięczne korzystanie z karty klient zapłaci 7 zł. W przypadku spełnienia warunków do braku opłat za prowadzenie rachunku użytkowanie karty również będzie darmowe.

Takie same warunki trzeba spełnić, aby środki pieniężne wypłacać za darmo z innych bankomatów. W przeciwnym razie za wypłatę dokonaną w bankomacie Santander Bank oraz Planet Cash trzeba będzie zapłacić 1 zł, z kolei za korzystanie z pozostałych bankomatów 5 zł.

Wypłaty z bankomatów Banku Millennium są bezpłatne.

Wpłatomaty dla posiadaczy konta Konto 360° dostępne są darmowo bez względu na osiągane przychody oraz wykonywane transakcje.

Za wypłacanie pieniędzy z bankomatów za granicą opłata wynosi 2,5% (nie mniej niż 9 zł), ale nie jest pobierana przez pierwsze dwa miesiące od wydania karty i zostaje zniesiona w przypadku spełniania standardowych, wspomnianych już warunków.

Trzeba liczyć się z tym, że bank dolicza 2% za usługę przewalutowania transakcji.

Koszty podstawowych operacji bankowych

Za zwykły przelew wykonany internetowo nie zostaje pobierana opłata. Koszt przelewu natychmiastowego to 5 zł (usługa Express Elixir). Darmowa jest usługa zlecenia stałego i polecenia zapłaty.

Podsumowując, cennik usług w ramach konta Konto 360° jest korzystny dla osób, które spełniają dwa podstawowe warunki: minimalne miesięczne wpływy 1000 zł i jednorazowa transakcja kartą lub BLIK w miesiącu. Można wówczas liczyć na:

 • bezpłatne prowadzenie rachunku,
 • darmowe użytkowanie karty płatniczej Millennium Visa Konto 360°, dołączonej do rachunku,
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz zwolnienie z opłat za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • bezpłatne internetowe i mobilne przelewy krajowe (realizowane w złotych).

Konto 360 – funkcjonalności

Aplikacja mobilna

Aplikacja powiązana z rachunkiem Konto 360° zainstalowana w telefonie oferuje wiele możliwości. To nowoczesne technologicznie rozwiązania:

 • płatności zbliżeniowe telefonem,
 • podgląd historii transakcji,
 • logowanie za pomocą odcisku palca (zamiast wprowadzania PIN),
 • zaktualizowania danych osobowych,
 • doładowanie telefonu,
 • zakup ubezpieczenia turystycznego, ubezpieczenia OC/AC,
 • korzystanie z technologii Rozszerzona rzeczywistość,
 • mobilna skrytka na zdjęcia kart lojalnościowych,
 • zakup biletów komunikacji miejskiej,
 • uiszczanie opłat parkingowych,
 • korzystanie z aplikacji w zakresie podstawowych funkcji na smartwatch`u.

Konto Oszczędnościowe Profit

Konto 360° pozwala nie tylko na posiadanie nowoczesnego rachunku, ale także efektywnie oszczędzanie dzięki korzystnemu oprocentowaniu.

W ramach Konta Oszczędnościowego Profit przez okres trzech miesięcy obowiązuje oprocentowanie w wysokości 2,7% w skali roku do kwoty 100 000 zł oraz 1,4% w skali roku dla nadwyżki powyżej 100 000 zł licząc od dnia, w którym nastąpił pierwszy wpływ nowych środków na konto oszczędnościowe.

Lokata Mobilna

Posiadaczom rachunku Konto 360°, poza kontem z podwyższonym oprocentowaniem, przysługuje możliwość skorzystania z lokaty Lokata Mobilna, która dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku, jednak dzięki niej można zyskać aż 2,25% w skali roku na lokacie trzymiesięcznej.

Standardowo oferowane oprocentowanie Lokaty Mobilnej może zostać powiększone do 2,5% jeśli klient otworzy lokatę korzystając z technologii rozszerzonej rzeczywistości. Każdy klient może otworzyć jedną lokatę.

Program Inspiracje

Płacąc kartą VISA Konto 360° w sklepach oraz punktach usługowych istnieje możliwość skorzystania z atrakcyjnych rabatów. W celu skorzystania z Programu Inspiracje należy poinformować sprzedawcę przed dokonaniem płatności kartą.

Podczas płatności w sklepach internetowych trzeba wpisać kod promocyjny, który podany przy opisie partnera. Lista partnerów jest długa i liczy aktualnie blisko 1000!

Lubię to polecam

To oferta promocyjna, z której mogą skorzystać posiadacze ROR w Banku Millennium posiadający Konto 360 lub Konto 360 Student. Za polecenie konta Konto 360° klient może otrzymać korzystne rabaty i nagrody.

Aktualnie można zyskać 4 bilety do kina, bon w kwocie 80 zł do wykorzystania w sklepach Empik.com, Zalando.pl, a także zwrot 10% wartości transakcji kartą lub Blikiem oraz lokatę (trzymiesięczną) na 4% w skali roku.

Uczestnictwo w programie wymaga rejestracji, podczas której klient otrzymuje ośmiocyfrowy kod, który należy przekazać nowemu klientowi, który podpisze umowę z Bankiem Millennium na otwarcie konta Konto 360° lub Konto 360° Student wraz z kartą debetową.

Dodatkowo, w ciągu 30 dni od podpisania umowy, nowy klient musi wykonać transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 360 zł.

Pakiety pomocowe dla konta Konto 360

Przez pierwszy rok od otwarcia rachunku Konto 360 istnieje możliwość darmowego skorzystania z ubezpieczenia assistance w ramach „Pakietu Bardzo Pomocny”.

Na który składa się pomoc medyczna lub pomoc specjalisty w zakresie domowych awarii, np. ślusarza czy hydraulika. Po upływie roku za pakiet trzeba zapłacić 4,99 zł za miesiąc.

Pakiet Bezpieczeństwa

W ramach konta Konto 360 klienci mogą korzystać z usługi „Pakiet Bezpieczeństwa”, która dotyczy zapewnienia bezpieczeństwa dla transakcji i innych działań z wykorzystaniem karty VISA Konto 360°.

O wszelkich transakcjach klient zostanie powiadomiony SMS-em. Pakiet powiadomień SMS obejmuje 25 powiadomień w cenie 3,99 za miesiąc, a po przekroczeniu limitu SMS-y są wysyłane za dodatkową opłatą.

Najważniejsze cechy Konto 360

 • Intuicyjny panel klienta.
 • Nowoczesna aplikacja mobilna (BLIK, AndroidPay, HCE, logowanie odciskiem palca, itd.).
 • Aplikacja do zarządzania budżetem domowym Manager Finansów.
 • Wszystkie bankomaty i wpłatomaty w kraju bez dodatkowych opłat.
 • Zwroty pieniężne za płatność bezgotówkowe (BLIK i kartą).
 • Program rabatowy „Inspiracje” (liczne bony, zniżki do sklepów i bilety do kina).
 • Debet na koncie osobistym bez oprocentowania do 7 dni w miesiącu.
 • Obsługa klienta w wielu oddziałach na terenie kraju.
 • Konto oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem w wysokości 2,7% do 100 000 zł.
 • Opcja realizacji przelewów na numer telefonu.
 • Pakiety pomocowe.
 • Konto można otworzyć na tej stronie Banku Millennium

Konto 360 Student i Junior

Oprócz standardowej wersji konta istnieje również opcja dopasowana do potrzeb młodych osób. Konto 360° dla młodych to Konto 360° Student, Konto 360° dla młodszych do Konto 360° Junior. Oba te konta przewidziane są dla klientów w różnych przedziałach wiekowych:

 • Konto 360° Student dla osób w wieku 18-26 lat (by konto i karta były darmowe trzeba raz w miesiącu zapłacić kartą lub BLIKIEM),
 • Konto 360° Junior dla osób poniżej 18 lat (z darmowym prowadzeniem konta).
Ocena internautów
[Ogółem: 6 Średnio: 3.5]