BLIK

BLIK – CO TO JEST? JAK PŁACIĆ TELEFONEM? JAK GENEROWAĆ KOD?

Współcześnie płatności kartą, nawet zbliżeniowe, nie robią większego wrażenia – to standard, do którego przyzwyczailiśmy się w sklepach, punktach usługowych czy hotelach.

W kontekście nowoczesności coraz częściej mówi się o BLIK, czyli systemie płatności mobilnych, który jest dostępny dla klientów największych banków w Polsce. W tym artykule zgromadzono wszystkie niezbędne informacje na jego temat.

Smartfon zamiast karty

Podstawową zaletą działania systemu BLIK jest jego mobilność, ponieważ działa on w oparciu o nowoczesne urządzenia wyposażone w platformy iOS, Android i Windows Phone, rzadziej Symbian oraz Blackberry.

Płatności są możliwe w sklepach, lokalach gastronomicznych i rozrywkowych, punktach usługowych – już nie za pomocą karty, którą nie zawsze ma się przy sobie, a smartfonem, który towarzyszy nam często przez 24 godziny na dobę.

Możliwe jest także wypłacanie gotówki z bankomatu (również bez wkładania karty) oraz wysyłanie błyskawicznych przelewów na podany numer… telefonu.

 

Szybko i bezpiecznie

Niewątpliwymi zaletami BLIK są nie tylko szybkość i wygoda, ale również bezpieczeństwo, opierające się o specjalny system autoryzacji. Ważny przez 2 minuty kod generuje Polski Standard Płatności.

Generowanie, weryfikacja, autoryzacja i akceptacja trwają dosłownie chwilę, nie wydłużając kolejek; wręcz przeciwnie – zachęcając do jeszcze większej mobilności i gromadzenia wszystkich udogodnień wewnątrz smartfona.

BLIK – rozwiązanie o wielu zaletach

Nie bez powodu w projekt od początku zaangażowały się takie instytucje jak Alior Bank, Bank Millenium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Orange Finanse, Getin Bank czy T-Mobile Usługi Bankowe.

Za pomocą BLIK można płacić w systemach PayU, dotpay czy przelewy24. Ten rodzaj płatności oferuje również największy portal aukcyjny w Polsce – Allegro.

Wypłacać bez karty – jedynie za pomocą smartfona – możesz także w bankomatach Euronet.

Każda transakcja jest bezpieczna i transparentna, a sam system zaimplementowany w działanie aplikacji mobilnych poszczególnych banków. Dane klienta są także zabezpieczone przed kradzieżą.

Przelewy wysłane na numer telefonu osoby niekorzystającej z systemu BLIK zostają zawsze zwracane. Nie ma więc obawy, że z uwagi na korzystanie z aplikacji środki finansowe znikną w niewyjaśnionych okolicznościach.

Podsumowując: system płatności BLIK jest dopracowaną i innowacyjną formą płatności mobilnych w Polsce, którą wykorzystują czołowe banki w naszym kraju.

Bez używania karty można bez problemu płacić za produkty i usługi w coraz większej ilości sklepów, restauracji, kawiarni czy zakładów usługowych, jak również wysyłać gotówkę, podając wyłącznie numer telefonu oraz wypłacać ją z bankomatu, również bez użycia dodatkowych środków autoryzacyjnych.

Może Cię jeszcze zainteresować – Ranking kont osobistych

Może Cię jeszcze zainteresować – Darmowe konto bankowe

Ocena internautów
[Ogółem: 10 Średnio: 4.1]